napsal Daniel Langer

2:3sn

1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 13. Jankovský (Vrba), 47. Pešut (Rys) - 20. Švec (Tomeček, Zadražil), 53. Švec (Tomeček, Vrána), 65. Harkabus. Rozhodčí: Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89.

Příhoda (Mahdal) - Pánek, Kulhánek, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Mozík - Knap, Babický, Marek, Brandejský, Pešut, Jankovský, Frolík, Teubner, Rys, Daráš, Koudela, Král

Habal (Rauscher) - Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Schusser, Funk, Gombár - Tomreček, Vrána, Svoboda, Koblasa, Winkler, Korytko, Harkabus, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Půlpán

M l. B o l. - Bez opor Jiránka a Lence nastoupili Boleslavští k utkání proti Karlovým Varům. Domácí do utkání vstoupili a dokonce dvakrát vedli, hosté ale vždy dokázali nalézt odpověď. V prodloužení branka nepadla a tak o majiteli druhého bonusového bodu rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich uspěl jen hostující Harkabus a rozhodl tak o exportu dvou bodů na západ Čech. Prohra je o to nepříjemnější, že utkání nedohrál Mozík.

Utkání odstartovalo v bojovném duchu a oba celky předváděly hodně silový hokej. Skóre otevřel v přesilové hře Václav Jankovský, který se trefil nejpřesněji jak mohl a svou střelu otřel o horní tyčku. Mladá Boleslav se tak ujala vedení 1:0.

Karlovy Vary ale ještě před sirénou dokázaly srovnat. Necelou minutu před koncem prvního dějství hosté rovněž v přesilové hře zakombinovali a na brankovišti už jen usměrnil puk za Příhodova záda Marek Švec. Karlovarští junioři tak vyrovnali na 1:1.

Ve druhé třetině se mnoho zajímavého nestalo, ze stereotypu vybočil domácí Viliam Daráš, který táhl přečíslení na branku Habala. Zvolil přímou střelu a nechybělo mnoho aby uspěl, střela letěla těsně vedle. Na druhé straně se ocitl ve velké šanci Zadražil, ani on však dobrou šanci v branku nepřetavil. Jeho střela z mezikruží byla Příhodou vytěsněna mimo.

V závěrečném dějství využili Žigou Pešutem boleslavští druhou přesilovou hru a ujmuli se vedení 2:1. I tentokrát ale Karlovarští nalezli odpověď, nutno podotknout, že pro domácí hodně nešťastnou. Marek Švec využil přihrávku na kruh a střelou z první donutil Příhodu k zásahu. Už to vypadalo, že boleslavský gólman kotouč lapil, nakonec mu ale vypadl z výstroje a hlemýždím tempem docestoval za brankovou čáru - 2:2.

V prodloužení měli hosté výhodu přesilové hry, nedokázali ji ale využít. V nájezdech se pak Boleslavští ze tří pokusů ani jednou neprosadili a tak se úspěšná klička Tomáše Hakarbuse stala brankou vítěznou - 2:3. Hosté tak urvali v ŠKO-ENERGO Aréně druhý bod a na západ Čech se mohli vracet spokojeni.