napsal David Bohata
BK Havlíčkův Brod

2:3p

1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 6. Kuchta (Vosyka, Dvořák), 51. Kundrát (Dvořák, Žuček) - 8. Borovec (Brzák), 55. Podsedníček, 64. Hercig (Borovec). Rozhodčí: Blecha - Gut, Rittich. Vyloučení: 9:9, navíc Boček, Herzig (oba MBL) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 25:23.

Krásný - Vosyka, Kuchta, Žuček, Dvořák, Špiňar, Chlubna, Křípal, Brebera, Meloun, Jeřábek, Mozr, Ludvík, Voplakal, Krajhanzl, Dundáček, Kundrát, Vala, Němec.

Kalašnikov - Sedmík, Nastoupil, Šír, Bašus, Plíšek, Michalica, Hercig, Podsedníček, Kochubej, Krupička, Borovec, Serbus, Pokorný, Brzák, Boček, Chmelař, Verner.

H a v l. B r o d - Jako by hráči Mladé Boleslavi chtěli popřít předsezónní prognózy. Na domácí vítězství nad Pardubicemi navazují vybojovaným skalpem Havlíčkova Brodu. Vyrovnané utkání mělo náboj, což ostatně může potvrdit neobvykle vysoký počet udělených trestů. Ačkoli hosté dvakrát dotahovali, byli to právě oni, kdo v prodloužení rozhodl. Mezi betony soupeřova brankáře se trefil Podsedníček. S pěti body po třetím kole mohou být Mladoboleslavští spokojeni.

První změna skóre přišla po necelých šesti minutách hry, kdy se po velkém tlaku v přesilové hře prosadil Petr Kuchta a havlíčkobrodští dorostenci vedli 1:0. Jenže z hubeného náskoku se těšili pouze minutu a půl, pak se krátce po vhazování v útočném pásmu prosadil boleslavský Zdeněk Borovec a úvodní třetina skončila nerozhodně 1:1.

Na dlouhou dobu potom oba gólmani, tedy jak domácí Krásný, tak i hostující Kalašnikov, zavřeli své brány na petlici, i když na začátku druhé třetiny měli hosté trochu štěstí - Němec trefil tyč. Blízko k úspěchu byli v této periodě znovu domácí. Kalašnikův nejistý výlet za vlastní bránu nakonec brankou neskončil.

Nerozhodný stav se znovu měnil teprve v 51. minutě. Podruhé poslal brodský tým do vedení Dominik Kundrát, bylo to další využitá početní výhoda. Ale ani tentokrát netrvalo Středočechům dlouho, než našli adekvátní odpověď. Střelu po vyhraném vhazování dorážel do sítě Patrik Podsedníček a poslal zápas do prodloužení.

V něm se hrálo přesně 3 minuty a 37 vteřin. Samostatné nájezdy odmítl boleslavský Lukáš Hercig, jenž střelou z levého kruhu poslal puk mezi betony gólmana Krásného.