napsal David Bohata

2:3

0:1, 1:2, 1:0

HC Letci Letňany

Branky: 29. Borovec (Podsedníček, Brzák), 48. Brzák - 17. Brejcha (Hes), 24. Kaplan, 29. Litera. Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 10:7 , navíc Krupička (MBL) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 84.

Bača – Nastoupil, Plíšek, Michalica, Hercig, Kochubej, Serbus, Chmelař, Verner, Sedmík, J. Šír, Bašus, Podsedníček, Krupička, Borovec, Pokorný, Brzák, Boček

Švihálek – Brejcha, Hes, Minář, Uhlíř, Kraus, Rulf, Jenček, Freisler, M. Šír, Janda, Ječný, Zdráhal, Kaplan, Vacek, Arnošt, Homolka, Machala, Litera, Neuman

M l. B o l. – Na boleslavský led zavítal tým, se kterým by Bruslaři podle předpokladů měli v sezóně svádět těsnější boj o lepší umístění v tabulce. Nedisciplinovaní domácí hokejisté však často chybovali, čehož dokázali Letci třikrát využít. Boleslav se sice dostala dvěma brankami zpátky do zápasu, ale vůli po vyrovnání předvedla až v závěrečných minutách, což bylo pozdě. Letňany tak slaví první bodový zisk v této sezóně.

Do utkání – alespoň co se úvodních minut týká – šla obě mužstva s nasazením. Hrálo se poměrně dlouho bez přerušení, dokud se nenechal vyloučit jeden z domácích hráčů. Mladoboleslavští pokračovali v důrazné hře a oslabení přečkali bez úhony. Na šance chudou třetinu rozhodčí v polovině přerušil, když se pro otřeseného Freislera hledal zdravotník. Dlouho se nehrálo a než se požadovaná osoba našla, útočník Letňan se dal do kupy a benevolentní Hrubý dal pokyn k pokračování.

Velká nabídka ke změně skóre přišla v sedmnácté minutě, kdy se nechali naráz vyloučit Hercig s Podsedníčkem a hosté hráli proti třem. Tuto příležitost využil Tomáš Brejcha, když z pravé strany propálil boleslavského Baču. Příznivým stavem povzbuzení hosté se rázem snadněji dostávali do zakončení, i když na stavu zápasu již nic nezměnili.

Početní výhodu pěti proti třem dostali v úvodu druhé třetiny rovněž Boleslavští, i když poněkud zkrácenou. Neodehráli ji vůbec ideálně. Navíc mohli znovu inkasovat. To se Uhlíř rozjel přes modrou, zasekl si puk na střed a z mezikruží vystřelil – naštěstí pro Boleslav nepřesně. Krátce nato domácí přesto inkasovali. Ve vlastním oslabení se dokázal středem obrany probít David Kaplan, obkroužil bránu a zasunul kotouč trochu se štěstím k bližší tyči. A bylo hůř. Petr Litera po rychlém vpádu do útočné třetiny přesně vystřelil a bylo to 0:3.

Odpověď přišla záhy. Postaral se o ní Zdeněk Borovec zakončením z prostoru levého kruhu. Naštvaný sám na sebe pak mohl být Patrik Podsedníček, jelikož nedokázal v gól proměnit samostatný únik. Důsledné obrany obou mužstev byly v tento okamžik tytam, což se týkalo především té boleslavské. Tento fakt demonstroval průnik “letce“ Arnošta, zakončený křižnou střelou, jež minula svůj cíl. Nehezké chvíle přichystali svému trenérovi hokejisté Bruslařského klubu v předposlední minutě druhé periody. Hráli ve čtyřech proti třem, když nechali trestuhodně ujet Kaplana, jenž se v krátkém sledu dostal dvakrát sám před brankáře, ale ani jednou ho nepřekonal.

Po sedmi minutách závěrečné části utkání vsítil důležitou kontaktní branku Stanislav Brzák. Na pravém křídle přejel modrou čáru a z kruhu nedal svižnou střelou Švihálkovi šanci. Pokračovalo se ve vyrovnaném tempu. Mladoboleslavským hatily vyhlídky nepřesnosti při přechodu do útoku, čehož mohl využít Litera, jenže po úniku do boleslavskéoho pásma zakončoval nedůrazně.

Změna měla přijít při početní výhodě, kterou domácí dostali hned poté, co přežili tu soupeřovu. Brzák nejdřív střelou zápěstím nastřelil Švihálkovu levou tyč, potom střílel ze střední vzdálenosti Hercig a Kochubejovi chyběly dva kroky k dorážce do odkryté brány. Mladá Boleslav gól nedala, co víc, dalším faulem oddálila své choutky na vyrovnání. Minutu trvající power-play přinesla v posledních sekundách zápasu velký rozruch před letňanským brankovištěm, vyrovnávací branka se však nedostavila.

Trenér BK Mladá Boleslav, Jan Vidner: Musíme hrát šedesát minut, ne jen posledních deset nebo těch pár minut po tom, kdy dáme gól. Je to podruhé, co jsme hráli půlku zápasu v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Za dnešek máme třicet trestných minut, proti Havlíčkovu Brodu to bylo čtyřicet. Dostali jsme branku ve třech proti pěti i ve vlastní přesilovce. To je nekoncentrovanost hráčů jak na buly, tak po něm, kdy nám ujede hráč přes celé kluziště a zavěsí. Abychom padali po držce posledních pět minut, to je pozdě. A aby bojovali tři hráči, je na extraligu málo.

Trenér HC Letci Letňany, Štěpán Moravec: Bylo to bojovné utkání. Myslím si, že nakonec zvítězil jednak ten šťastnější, jednak ten, kdo víc chtěl. Jsou to naše důležité první tři body v této sezóně. Klukům děkuju, jsme s dnešmím zápasem relativně spokojeni.