Starší dorost prohrál důležitý zápas na ledě Letňan 1:3

napsal Lukáš Chuchválek
HC Letci Letňany

3:1

1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 19. Rulf (Arnošt, Chvátal), 42. Uhlíř (Neuman), 60. Uhlíř (Minář, Rulf) - 18. Brzák (Podsedníček, Borovec). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:0.

Švihálek (Eder) - Brejcha, Šír, Hes, Minář, Uhlíř, Nebeský, Freisler, Štosek, Kraus, Čapek, Rulf, Kaplan, Chvátal, Karabáček, Jenček, Arnošt, Vacek, Machala, Litera, Neuman.

Bača (Ašenbrenner) - Birnbaum, Marek, Sedmík, Kurka, Nastoupil, Šír, Bašus, Plíšek, Hercig, Podsedníček, Kochubej, Dlugošov, Borovec, Šulc, Semirád, Brzák, Boček, Chmelař.

P r a h a - V 11. kole extraligy staršího dorostu zavítali Boleslavští na led Letců z Letňan. Jednalo se o důležité utkání sousedů v tabulce, které ani jedno mužstvo nechtělo prohrát. Lépe začala Boleslav, která v první třetině otevřela skóre, jenže Letňany se rychle oklepaly a za chvíli srovnaly. Ve druhé části se hodně útočilo, ale Boleslavi se nedařilo prostřelit výtečně chytajícího brankáře Švihálka. Třetí dějství už ale patřilo domácímu celku a Boleslav musela po prohře 1:3 spolknout hořkou pilulku v podobě pádu na poslední místo v tabulce.

Začátek utkání se lépe povedl domácím Letcům, avšak brzy byli zamčeni před vlastní bránou. Díky brankáři Švihálkovi z toho Mladoboleslavští nic nevytěžili a na druhé straně si v desáté minutě na puk počíhal letňanský Hes, jenž trefil brankovou konstrukci. Poté se jelo nahoru a dolů a střela boleslavského Šimona Bočka skončila na tyči zrovna tak. Obě mužstva díky tomu dostala chuť střílet a k vidění byla jedna šance za druhou. Jenže zůstaly až do 18. minuty nevyužity.

Skóre totiž otevřel Stanislav Brzák, který v útočné třetině získal puk, obehrál všechny bránící hráče a zavěsil do horního růžku. Boleslavští se však neradovali dlouho, neboť tento gól domácí hráče nakopl k lepšímu hokeji, než dosud předváděli, a odpověď přišla velmi záhy. Minutu před koncem třetiny provedli domácí skvělou akci, při níž Daniel Arnošt nabil Jakubovi Rulfovi, který poslal kotouč za Bačova záda.

Druhá třetina byla na začátku poznamenána dvojnásobnou přesilovkou Letňan, ale ty ji sehrály špatně a na gólmana téměř nevystřelily. O to lépe si však domácí počínali po ní, když musel několikrát zachraňovat nerozhodný stav Bača. Jeho kolega na opačném konci ledu Švihálek také dostal příležitost ukázat se, když se jeden z boleslavských útočníků ocitl s pukem úplně sám před bránou.

Poté začala kanonáda Boleslavi, kterou dokázal domácí brankář likvidovat a obrana Letňan nestačila. Jenže Švihálek byl již natolik rozchytaný, že nebylo možné najít na jeho skvělý výkon recept. Hrálo se i několik přesilovek, ale ani jeden tým nedokázal soupeře dostat pod drtivý tlak. V kombinaci s agresivní útočnou, leč bezgólovou hrou pět na pět, zůstal stav utkání během druhého dějství nezměněn.

Do poslední části zápasu domácí Letci vlétli jako dravci a už po necelých dvou minutách se radovali z gólu na 2:1. Bartoloměj Uhlíř využil nepozornosti hostující obrany ve svůj prospěch a propálil Baču znovu pod víko. Mladá Boleslav zvýšila svou aktivitu a vynutila si i přesilovku pěti proti třem. Vyrovnat se však nepodařilo díky výtečnému gólmanovi Švihálkovi.

Boleslavi docházel čas a koncem 53. minuty promrhala další šanci na srovnání. Tentokrát se Podsedníček a Brzák řítili sami na Švihálka a trestuhodně to pokazili. Po vyloučení Uhlíře navíc ještě mohli hrát přesilovku, ale kvůli šesti hráčům v poli si ji zkrátili. Vylučovalo se i nadále a minutu před koncem zápasu vstřelily Letňany při své dvojnásobné přesilovce třetí a rozhodující branku opět zásluhou Bartoloměje Uhlíře. Boleslavský celek již neměl čas se skórem nic udělat a z ledu Letňan odjíždí poražen.