napsal Zdena Bobková
IHC Písek

1:3

0:1, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 56. Volf (Schwamberger) - 6. Boček (Dlugoš, Semirád), 41. Marek (Brzák, Borovec), 49. Marek (Kurka, Groer). Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Kostka. Vyloučení: 6:10, navíc Hřebíček (PIS) a Boček (MBL) - oba 10 min. Střely na branku: 34:6. Využití: 0:1. Diváci: 90.

IHC Písek

Havelka - Banci, Ciboch, Březina P., Hřebíček, Volf, Hanus, Březina J., Schwamberger, Indrák, Vlk D., Žáček, Dudák, Vlk J., Reiniš, Bernad, Janásek.

Bača - Marek, Groer, Plíšek Jakub, Kurka, Semirád, Pokorný, Chmelař, Nastoupil, Šír, Bašus, Hercig, Dlugoš, Borovec, Brzák, Kellerstein, Boček.

P í s e k - Mladoboleslavský dorost zavítal v pondělí do Písku, kde hodinu po poledni začalo další zápolení o extraligové body. Boleslav dlouhodobě trápí jak silná marodka, tak střelecká impotence. V tomto zápase však mladoboleslavský celek ukázal, že střílet góly ještě nezapomněl, a tak zaskočil protivníka z Písku na jeho vlastním ledě 3:1.

Hned v úvodní minutě utkání zahrozil domácí Indrák, který se zmocnil puku před soupeřovou brankou, ani jeden ze dvou pokusů ale do boleslavské branky nepropašoval. Následně střílel nápřahem z mezikruží Reiniš, také v tomto případě však Bača udržel puk před brankovou čarou.

Aktivní vstup domácích do utkání zpražila první branka hostujícího celku. Krátce poté, co Boleslavští ubránili oslabení se po rychle sehrané akci prosadil do Dlugošově přihrávce Šimon Boček a poslal Boleslav do vedení. Domácí v průběhu první části hráli hned čtyři početní výhody, ani jednu ale nedokázali zužitkovat. Hosty několika famózními zákroky podržel dobře naladěný Bača.

Na začátku druhé části mohli hosté odskočit do dvoubrankového vedení. Z čista jasna se před Havelkou zjevil s pukem Marek a píseckého brankáře zachránila od inkasované branky levá tyč. Stejný mladoboleslavský hráč zahrozil v písecké třetině ještě jednou. V 31. minutě ujel společně s Bočkem v přečíslení proti samotnému píseckému obránci, na konci celé akce ale Markův bekhend zastavil pohotovým zákrokem domácí strážce brány.

Více času ve druhé třetině se odehrálo v pásmu před bránou hostujícího Bači. Prudkou střelu od modré čáry vyslal Volf, hostující gólman ale hbitým zákrokem lapačkou štiplavý pokus zneškodnil. Následně dorážel ještě Ciboch, s ležícím Bačou si ale poradit nedokázal. Zbavit boleslavského brankáře čistého konta se nepodařilo ani Indrákovi v samotném závěru druhé třetiny, útočník Písku namířil svou koncovku pouze do boční části brány.

První dvě třetiny přinesly pouze jeden brankový moment, ve třetí se však počet branek přece jenom rozrostl. Po jednadvaceti vteřinách se ujala přízemní střela Ladislava Marka z kruhu, která zamířila pravé tyčce – 0:2. A právě stejný hráč byl také u další trefy. Ladislav Marek, který s hokejem začínal právě v Písku, zakončil z mezikruží přesně do levého horního růžku Havelkovy branky a upravil na 0:3.

Necelých pět minut před třetí sirénou vykřesal domácím jiskřičku naděje Lukáš Volf, výrazněji se ale Písečtí přiblížit nedokázali, vniveč přišla také závěrečná hra bez brankáře. V samotném závěru mohl ještě dokonat svůj hattrick v utkání Marek, který uháněl s pukem po levé straně, v poslední chvíli mu ale domácí zakončení do prázdné brány překazili. Písek tak podlehnul na vlastním ledě Mladé Boleslavi 1:3.