napsal Zdena Bobková

2:4

1:0, 0:1, 1:3

HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 19. Podsedníček (Boček, Semirád), 58. Semirád (Podsedníček, Boček) - 21. Šír (Chvátal), 50. (Vacek, Arnošt), 54. Litera, 60. Kaplan (Brejcha). Rozhodčí: Hribik - Čížek, Prchal. Vyloučení: 8:5, navíc Kaplan (LET) 10 minut (naražení zezadu), Brejcha (LET) 10 minut (zásah do oblasti hlavy a krku). Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 35. Střely na branku: 25:35.

Bača - Nastoupil, Bašus, Michalica, Semirád, Kellerstein, Boček, Chmelař - Marek, Plíšek Jakub, Hercig, Podsedníček, Kochubej, Kurka, Borovec, Pokorný, Brzák.

Eder - Minář, Uhlíř, Janda, Švábík, Ječný, Chvátal, Arnošt, Machala - Brejcha, Šír, Hes, Rulf, Kaplan, Jenček, Homolka, Vacek, Litera, Neuman.

M l. B o l. – Souboj o poslední místo, tak by se dalo asi nejstručněji charakterizovat čtvrteční utkání staršího dorostu. Domácí Mladá Boleslav přivítala na svém ledě celek HC Letňany. Utkání, kterému nechybělo napětí až do posledních minut, nakonec vyhráli hosté poměrem 4:2 a odskočili tak v tabulce ELSD mladoboleslavskému celku již na 5 bodů.

Boleslavští vstoupili do utkání aktivně, jakoby se snažili soupeře zaskočit rychlým bruslením a aktivnější hrou. K první střele se po pár vteřinách dostal domácí Semirád, který si nabruslil před bránu, pálil do výstroje brankáře Edera. Další šanci měl o několik minut později Borovec, ale jeho střelu brankář Letců také zlikvidoval. Z pražského celku byl nejviditelnějším sniperem první třetiny Chvátal, který střílel na Bačovu bránu, jakmile se mu naskytla sebemenší příležitost, ale domácí brankář si s jeho střelami vždy bezchybně poradil. Oproti tomu z Boleslavských bylo nejviditelnější duo Borovec – Brzák, kterým se několikrát podařilo dostat se do přečíslení dva na jednoho, ani jeden však nedokázal gólově zakončit. Prvního gólu se diváci dočkali na konci třetiny, když se Mladá Boleslav dokázala dostat do útočné třetiny Pražanů ihned po skončení vlastního oslabení a v útočné akci zakončoval Patrik Podsedníček.

Do druhého dějství vstoupila Boleslav nejhůře, jak jen mohla. Ihned po úvodním vhazování se dostali hosté do přečíslení a Martin Šír pálil k pravé tyči Bačovy klece. Letňany po vstřelené brance ihned pookřály a snažily se svůj náskok ještě navýšit. Ve 24. minutě měl na holi obrovskou šanci Homolka, který pálil téměř z nulového úhlu, jeho střela prosvištěla brankovištěm, Bača se za ní jen ohlédl. O pár minut později se ocitl v nájezdu domácí Kellerstein, který si ale špatně zpracoval puk a nestihl zakončit. Mladá Boleslav si postupem času vytvářela tlak, ale brankář Letců si byl zákrok od zákroku jistější. V největší šanci druhého dějství se domácí ocitli v 32. minutě, když se na bránu ve vlastním oslabení hnal Brzák, jeho střela byla velmi tvrdá, pálil těsně nad Ederův beton, puk jej lehce škrtnul a minul horní tyč Ederovy brány o pár centimetrů, Brzák už ho nestihl doklepnout do brány, velká škoda pro domácí.

Třetí třetina byla o poznání nervóznější, oba celky se snažily utkání rozhodnout, nakonec tím šťastnějším byli Letci z Prahy. Dalo by se rovněž říct, že to byla třetina brankářů, jelikož jak Bača, tak hostující Eder měli vynikající zákroky. Prvně jmenovaný ale za svá záda pustil druhý gól hostí v 50. minutě, a ti si své vedení již nenechali vzít. Hosté dohrávali přesilovou hru a zbývala jediná vteřina do návratu domácího Nastoupila, když se tvrdou střelou od modré prosadil Jaroslav Vacek. Pražané svůj náskok navýšili v 54. minutě, po chybě domácí obrany se do samostatného úniku dostal Petr Litera, rozhodil Baču z osy a zakončil k levé tyči. Mladá Boleslav se ještě postarala o drama, když dokázala v 58. minutě snížit. Jakub Semirád doslova propasíroval puk za téměř ležícího Edera. Poté si domácí vyžádali oddechový čas, a následně odvolali brankáře. Při následném vabanku chybovala boleslavská obrana a David Kaplan se na modré zmocnil puku a nahodil puk na bránu, mířil přesně.