napsal Pavel Petr
HC AZ Havířov 2010

2:1

1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Klimeš, 47. Brynecký - 52. Bauer. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:7, navíc Paroulek (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1033.

Novotný - Galvas, Balčík, Ovčačík, Klimeš, Peštuka, Vavruša, Štach -Rozum, Fadrný, Fink - Mikšan, Lipina, Sedlák - Steber, Zdeněk, Heider - Lhotský, Sikora M., Brynecký.

Šindelář - Bauer, Kolda, Majeský, Sláma, Štrach, Všetečka - Hlouch, Sýkora, Beck – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Koláček, Kadlec – M. Krupka, Gajovský, L. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Poslední utkání mladoboleslavských hokejistů mají společného jmenovatele. Tím je přímo žalostná koncovka. Stejně jako proti Berounským Medvědům totiž po většinu utkání byli Boleslavští aktivnější, dostávali se i do šancí, ale to bylo vše. Navíc domácí spoléhali na výtečného gólmana Novotného, který Havířovské držel nad vodou. Trenér Jiří Režnar se tak vrátil z místa svého bývalého působiště s prázdnou. Jediný úspěch hostujícího celku zaznamenal obránce Richard Bauer.

Už ve čtvrté minutě se Havířov dostal do vedení, když Sedlák našel pěknou přihrávkou Klimeše a ten nedal Šindelářovi šanci. Hosté se sice snažili o vyrovnání, ale v cestě jim většinou stál neprůstřelný Novotný. Druhou branku domácí přidali ve 47. minutě poté, co využili po dvaceti vteřinách přesilovku. Úspěšným střelcem byl Brynecký. Soupeř odpověděl po pěti minutách také v početní výhodě. Tvrdá rána Bauera od modré mířila přesně do pravého horního rohu branky. Poté se na ledě strhl lítý boj, ale vyrovnat se hostům nepodařilo ani při power play.

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Bohužel, utkání v Havířově se nám výsledkově nevydařilo. Řekl bych, že to byl v našem provedení zápas naprosto srovnatelný s duelem s Berounskými Medvědy. Po dvě třetiny jsme byli lepším týmem, zradila nás ale znovu koncovka. Zatímco ve středu nás vychytal berounský Kameš, tentokrát na naše střelce vyzrál havířovský Novotný. Pokud jde o průběh sobotního duelu, už ve čtvrté minutě jsme inkasovali. Postupně jsme si ale vytvořili herní převahu. Jenže v době největšího tlaku jsme inkasovali podruhé a nakonec už se nám podařilo pouze snížit na konečných 1:2."