BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – PROSTĚJOV 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

6. 11. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

6:2

2:1, 1:0, 3:1

HK Jestřábi Prostějov

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Kočí (Všetečka, Kadlec), 14. Kadlec (Koláček, Paroulek), 27. Kolda (Gajovský, Bauer), 41. Hlouch (Sýkora, Beck), 57. Nouza (Zdráhal, Gombár), 60. Kolda (Mařík) – 2. Gengel (Pukalovič, Sedlák), 56. Piecha (Grofek, Duba). Rozhodčí: Šindler – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1100.

BK Mladá Boleslav

Mařík - Bauer, Kolda - Majeský, Sláma - Kočí, Všetečka - Štrach - Beck, Sýkora, Hlouch - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - L. Krupka, Gajovský, M. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

HK Jestřábi Prostějov

Jágr - Podešva, Sedlák - Doseděl, Flašar - Pukalovič, Poživil - Pavelek, Říha, Gengel - Duba, Piecha, Grofek - Janeček, Čech, Minařík - Korčák. Trenér: Aleš Flašar.

Boleslavští hokejisté se konečně dokázali prosadit střelecky. Jejich výkon ale přesto nebyl ještě zdaleka ideální. Svěřenci Jiřího Režnara se totiž gólově posazují velice těžce. Mají sice výraznou převahu, ale v koncovce chybí v mnoha případech odvaha vzít zakončení do vlastních rukou. A výkon Prostějovských Jestřábů? Ti měli tentokrát pořádně přistřižená křídla. Ujali se sice vedení, ale v průběhu zápasu doplatili na individuální chyby. A také na oslabenou sestavu.

V boleslavské sestavě se na střídavý start objevil liberecký obránce Kočí a ten už na konci úvodní minuty dal o sobě vědět. V oslabení vyhodil kotouč mimo led a musel na trestnou lavici. Hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, dokonale trojlístek bránících hráčů vyšachovali a Gengel, který do Prostějova na hostování odešel právě z Mladé Boleslavi, otevřel skóre. Domácí ovšem postupně přebírali otěže zápasu do svých rukou a v 8. minutě srovnali také skóre. Po přihrávce Všetečky pomstil své předchozí vyloučení Kočí. Do vedení pak boleslavský tým poslal kapitán Kadlec, když si najel na přihrávku Koláčka a zblízka podruhé rozsvítil červené světlo za Jágrem. Vyrovnání měl v samém závěru úvodního dějství na své holi Pavelek, tváří v tvář Maříkovi ovšem neuspěl.

Do druhé třetiny vstoupili domácí náporem a ten také ve 27. minutě využili. To si do prostoru vyhrazeném pro pravé křídlo najel obránce Kolda a z úhlu zvýšil na 3:1. Přišly i další příležitosti, gólový efekt však dlouho chyběl. Hlouch pálil nad, Kadlecova individuální akce také neskončila gólem a stejně tak jako jeho dorážka.

Co se domácím nepodařilo v prostřední dvacetiminutovce, přišlo v závěrečné části. Už po pětadvaceti vteřinách nabídl svou chybou prostějovský brankář Jágr a Hlouch příležitost dotáhl do gólového konce. Vzápětí domácí hráli dvojnásobnou přesilovku, ale nevyslyšeli volání diváků o další gólovou trefu. To hosté, v jejichž řadách nejvíce zaměstnával boleslavskou obranu především útočník Říha, se z domácího tlaku vymanili prakticky až v 56. minutě a hned udeřili. Na konci rychlé akce stál Piecha a do prázdné branky vykřesal pro Jestřábi naději – 4:2. Vzápětí ale po přihrávce Zdráhala zpoza branky zvýšil na 5:2 Nouza a vrátil do boleslavských řad klid. V závěru se ovšem hostům naskytla příležitost zkorigovat nepříznivý výsledek. To když mohli hrát 51 vteřin pět proti třem. Vybrali si oddechový čas a poté odvolali také brankáře Jágra. Prostějovští už ale cestu domácích za zaslouženým vítězstvím zkomplikovat nedokázali. Když už totiž hráli domácí se čtyřmi hráči v poli, nasměroval z obranné třetiny puk přímo do prostějovské svatyně Kolda a upravil na konečných 6:2. Bez zajímavosti určitě není skutečnost, že si asistenci připsal gólman Mařík.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Určitě jsme spokojeni, konečně jsme dokázali vstřelit více branek. V naší hře ale byly i pasáže, kdy to bylo takové rozhárané. Chvíli to proto vypadalo tak, že se nemůžeme najít. Naopak tam byly i momenty, kdy už to trochu vypadalo jako hokej. Přihrávka přišla včas, útočníci si včas najížděli, bylo vidět přečíslení. Natrápili jsme se ale, než tam něco napadalo. A některé chyby? V klidu při videu je rozebereme. Myslím si ale, že těch chyb je méně a méně."

Aleš Flašar, (trenér HK Jestřábi Prostějov): "Upřímně řečeno, už jsem čekal, kdy na náš tým padne trošičku útlum. V patnácti lidech hrajeme už patnácté utkání. Samozřejmě pokud chceme být vyrovnaným soupeřem takovému mužstvu, jako je Mladá Boleslav, musíme hrát bez individuálních chyb. Tentokrát jsme dojeli na to, že jsme těch chyb udělali hodně. Dostal příležitost i gólman Jágr, který jinak moc nechytá. Tentokrát nám to moc nevyšlo. Máme před sebou těžký zápas v Třebíči a tak jedeme dál."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav