napsal David Nekvinda, Lukáš Chuchválek
HC Kometa Brno

1:2sn

0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 33. Sova (Bilčík) - 9. Daráš, rozhodující nájezd Daráš. Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 35:40.

Barus (na SN Zelenka) - Sova, Dujsík, Peslar, Koukal, Sedlák, Dittrich, Bilčík (C) - Fusek, Hnilička, Křivohlávek, Jurák, Novák P., Buhaj, Kozák, Zbořil, Boček, Novák J., Maša.

Sejpal - Kurka, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Soukup - Teubner, Ficek, Havel, Marek, Pešut, Jankovský, Frolík, Protivný, Rys (C), Daráš, Koudela.

B r n o - Boleslavští junioři vykročili na čtyřzápasové turné po moravských stadionech, jež mají na programu v následujících čtrnácti dnech, pravou nohou. Prvním soupeřem jim byla Kometa Brno, kterou obrali o dva body. Boleslav otevřela stav utkání, jenže ve druhé třetině při přesilové hře domácí celek vyrovnal a zápas v bojovném duchu dospěl až do prodloužení. Rozhodnout se muselo v samostatných nájezdech a jediný, kdo proměnil, byl útočník Viliam Daráš.

Úvod zápasu Komety s Mladou Boleslaví nepřinesl zrovna strhující podívanou. Domácí měli jako první výhodu přesilové hry, využít ji však nedokázali. Jako první tak zvedali ruce nad hlavu Boleslavští. Obránce Brna Sedlák špatně rozehrál, puku se chopil Viliam Daráš a uháněl sám na Baruse. Napoprvé sice domácího brankáře nepokořil, s dorážkou však již uspěl.

Po inkasované brance převzala Kometa otěže zápasu a byla lepším týmem. Nejblíže vyrovnání byl Adam Zbořil, který zprava najížděl sám na Sejpala. Ten si ale s jeho ránou na vyrážečku poradil. Neujala se ani žádná další z šancí Brna, v několika příležitostech neuspěla ani Mladá Boleslav. Po první třetině tedy hosté překvapivě vedli.

V samotném úvodu druhé periody měl druhou velkou šanci Zbořil. Pas Jakuba Nováka však nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Většina druhé třetiny probíhala v solidním tempu, za delší konec provazu možná tahali hosté, ovšem chyběly brankové příležitosti. Těch se divákům nedostávalo ani v přesilových hrách.

Ovšem nakonec právě v přesilovce dokázala domácí skvadra vyrovnat. Po sérii vyloučení hrála Kometa přesilovku čtyři na tři. Vlastimil Bilčík s Alešem Sovou si několikrát na modré čáře vyměnili kotouč, druhý jmenovaný napřáhl a přesnou střelou k pravé tyči se postaral o vyrovnání. Za stavu 1:1 se také odcházelo podruhé do kabin.

Ve třetí periodě Kometa herně dokazovala, proč byla považována za favorita utkání. Boleslavští však dokázali držet domácí borce v dostatečné vzdálenosti od branky Sejpala. A když už se Kometa dostala do šance, brankář v černém dresu si s ní poradil. Filip Barus v domácí bráně příliš práce neměl, přesto musel také několikrát předvést nelehký zákrok.

Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby jel sám na Sejpala Patrik Novák, kterého seknul Lukáš Vrba. Závěrečné minuty tak Kometa odehrála v početní výhodě. Tu však Brňané nevyužili. Naopak v úplně posledních sekundách třetí dvacetiminutovky domácí několikrát zazmatkovali v obraně a i díky trošce štěstí dotáhli utkání do prodloužení.

V nastaveném čase byl o něco lepší Bruslařský Klub. Barus však nepustil žádný kotouč za svá záda a došlo až na samostatné nájezdy. Pro ně vyměnili domácí brankáře, Baruse nahradil Zelenka. Tři série nájezdů nerozhodly, postarala se o to však hned série čtvrtá. Poté, co Aleš Sova nepřekonal Sejpala, se rozjel střelec jediné branky hostí v utkání Viliam Daráš. Bekhendovým blafákem dokázal Zelenku oklamat a rozhodl o bonusovém bodu pro tým z města Škodovek.

Pavel Pazourek, trenér Komety Brno: Utkání bylo těžké, bojovné. My jsme dnes bohužel byli stejně jak v zápase s Chomutovem v útoku bezzubí. Vytvořili jsme si minimum šancí, které jsme promarnili. Útočníkům chyběla potřebná agresivita. Nakonec jsme byli rádi, že jsme utkání uhráli na 1:1. V nájezdech se nám pak také nedařilo. Co se týká postavení v tabulce, tak dnešní zápas hodnotíme jako ztrátu.

Tomáš Potěšil, trenér BK Mladá Boleslav: Jestli chceme pomýšlet, že se dostaneme na dvanáctou příčku, tak musíme bodovat v každém zápase. Dnes jsme hráli obdobně jako v posledních zápasech, změnou bylo, že se nám utkání podařilo dovést do vítězného konce. Kdybychom proměňovali vyložené šance, mohli jsme vyhrát již v základní hrací době. Kluci ale nechali na ledě všechno, makali, dřeli a dvě třetiny jsme byli aktivnějším týmem než domácí. Bod navíc jsme si zasloužili.