napsal Lukáš Chuchválek
HC VÍTKOVICE RIDERA

2:1

0:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 30. Řehák (Hudeček, Štencel), 55. Slováček (Řehák, Pastor) - 50. Pešut (Koudela, Jankovský). Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4, Bez využití. Diváci: 120. Střely na branku: 34:36.

Kubáň - Bail, Deutsch, Klimíček, Kovář, Pastor, Pociecha, Štencel - Holý, Hudeček, Kilnar, Král, Máj, Němec, Paskel, Richter, Slováček, Suchý, Zdráhal, Šebesta, Řehák.

Sejpal - Čeček, Kulich, Kurka, Vrba L., Soukup, Vrba F. - Daráš, Ficek, Frolík, Jankovský, Koudela, Marek, Pešut, Protivný, Rys, Teubner.

O s t r a v a - Druhý zápas moravské série se konal na ledě Vítkovic, které momentálně okupují desátkou příčku v tabulce. Boleslav držela se Slezany až do poloviny utkání bezbrankový stav, poté už se jen snažila o vyrovnání. Přestože se to deset minut před koncem povedlo, radovaly se díky Slováčkově trefě nakonec Vítkovice, které pak těsné vedení uhájily až do konce. Bruslaři touto prohrou ztratili těsný kontakt s týmy bojujícími o místa zaručující postup do play-off.

Za celou první třetinu nechtělo ani jedno mužstvo udělat chybu, takže se zodpovědně bránilo. Boleslav měla šanci skórovat, když byl na začátku deváté minuty vyloučen Marek Holý za sekání, jenže početní výhodu nevyužila. V patnácté minutě měly Vítkovice tu samou možnost díky vyloučení Matěje Soukupa za tentýž prohřešek, ale s výhodou naložily stejně špatně jako hostující celek. Do konce třetiny tedy žádná branka nepadla.

Přestože to mohlo vypadat, že se bude druhá dvacetiminutovka nést v podobném duchu jako první, dokázaly Vítkovice ve třicáté minutě otevřít stav utkání. Po průniku do boleslavského obranného pásma nahrál Hudeček prudce Adamu Řehákovi, jenž dokázal zpracovat rychlý puk a ještě rychleji překonat Sejpala. Boleslav se následně tlačila před domácí branku, ale bezvýsledně. Ve 36. minutě dokonce po jednom závaru vypukla menší šarvátka, jejíž aktéři Kovář s Markem byli sudím vykázáni na trestnou lavici.

Dlouho to vypadalo, že se hostujícím Bruslařům vyrovnávací branka vstřelit nepovede, neboť se nedokázali prosadit ani ve hře pěti proti pěti, ani v další přesilovce. Zlom nastal až v 50. minutě při tlaku Boleslavi, když brankář Kubáň vyrazil puk před sebe a Žiga Pešut ho doklepl za jeho záda. Vítkovice však daly najevo, že si body z vlastního ledu sebrat nenechá, takže pět minut po vyrovnávací brance udeřily podruhé. Opět se rychle dostaly do obranného pásma Boleslavi a Adam Řehák nahrál zpoza brány na Ondřeje Slováčka, který neměl problém umístit kotouč do sítě. Boleslav tak musela znovu dotahovat, ale zbývalo již málo času na druhé vyrovnání. Nepomohla už ani půlminutová hra bez brankáře.