Junioři před koncem odolali velkému náporu Budějovic a vezou důležité vítězství

napsal Jakub Musil, Lukáš Chuchválek
Banes Motor České Budějovice

2:3

0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 35. Předota, 59. Předota (Seidl) - 6. Jankovský (Vrba), 24. Piskoř (Pešut), 57. Pešut (Vrba). Rozhodčí: Lacina - Jindra, Mertl. Vyloučení: 10:8, navíc Švihálek (CEB) 10 min OT.

Bláha (Gába) - Kříž, Štěpán, Prokop, Semrád, Klement, Předota, Plášil, Kolařík - Seidl, Přibyl, Švihálek, Švec, Babka, Sekera, Bílek, Turek, Erben, Mocik, Rousek, Trummer

Sejpal (Příhoda) - Havel, Ficek, Vrba F., Pešut, Rys, Kulich, Piskoř, Soukup - Kulhánek, Marek, Kurka, Jankovský, Čeček, Frolík, Protivný, Vrba L., Daráš, Koudela

Č. B u d ě j o v i c e - Po uplynulé reprezentační přestávce se boleslavští junioři vrátili do zápasového kolotoče a odcestovali na led Českých Budějovic. S místními mladíky odehráli vyrovnané utkání. Vypracovali si sice vedení 2:0, avšak domácí celek se dral kupředu. Boleslav sice inkasovala, ale necelé čtyři minuty před koncem opět zvýšila na rozdíl dvou branek. Přesto se konalo drama, když Budějovice snížily při hře bez brankáře. Boleslav však dalšímu ještě většímu tlaku soupeře odolala a veze z jihu Čech veledůležité tři body.

Českobudějovičtí mladící stále živí teoretickou šanci na play-off. K tomu, aby se probojovali do vyřazovací části soutěže, ale potřebují body a ty se nezískávají snadno. Prvním soupeřem po reprezentační pauze byla Mladá Boleslav, která boj o play-off také myslí vážně a tak utkání slibovalo vyrovnaný hokej. Aktivněji začali hosté, a když jim v 5. minutě dva fauly domácích nabídly přesilovou hru pěti proti třem, na nic nečekali a skóre otevřel Václav Jankovský střelou z mezikruží. Domácí se pak stále dostávali pod tlak a jen se štěstím odolávali náporu Bruslařů z Boleslavi. Šanci vyrovnat utkání jim nabídla až 12. minuta, kdy na trestnou lavici usedli hned dva hostující hráči. Usadit v útočném pásmu se domácím sice podařilo, překonat hostujícího gólmana však nikoliv. Boleslavští si pak vytvořili několik šancí a domácí mohli děkovat Bláhovi v brance, že do šaten odcházeli pouze za stavu 0:1.

Druhá třetina nezačala pro Jihočechy o nic lépe, než skončila ta první. Po třech minutách se totiž dokázal prosadit Dominik Piskoř a hosté tak odskočili již na rozdíl dvou branek. To domácí poněkud zaskočilo a dlouho dobu se nemohli dostat z náporu boleslavského celku. „Takhle to nenechám,“ řekl si patrně Jan Předota, vzal kotouč na svou hůl, obtočil se kolem branky a zasunul pod Sejpalovy betony. Snížení budějovické nabudilo a začali hrát aktivněji, což nutilo hosty k faulům. K vidění tak bylo několik přesilových her, které však domácí využít nedokázali.

Ve třetí třetině začali domácí hýřit aktivitou a bylo vidět, že chtějí výsledek zápasu zvrátit na svou stranu. Jejich úsilí jim však komplikovala zbytečná vyloučení a následná hra v oslabení. Svěřenci trenéra Koldy však dokazovali, že ani menší počet hráčů na hřišti nemusí být překážkou a i ve vlastním oslabení se hrnuli do útoku a dokázali si vytvořit několik zajímavých šancí. Vyrovnat se však stále nedařilo. Naopak. V 57. minutě projel po křídle hostující Žiga Pešut a umístil kotouč nad rameno Bláhy. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Domácí hráči ale byli jiného mínění. Dvě minuty před koncem třetí třetiny si budějovický trenér vyžádal oddechový čas a odvolal brankáře. Tento krok se vyplatil, neboť hned po buly se podruhé v zápase prosadil obránce Jan Předota, jeho tečovaná střela přeletěla brankáře Sejpala a bylo zaděláno na drama. Bláha zůstal na střídačce a domácí se pokusili o zázrak. Ten se ale nekonal. Ještě vteřinu před koncem zápasu se před brankou objevil osamocený Seidl, ale na Sejpala vyzrát nedokázal. Boleslavští si tak odvážejí tři body a Jihočechům se naděje na play-off opět vzdaluje.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Zápas se mi ani nechce hodnotit. Odehráli jsme velice špatné utkání. První třetina neměla z naší strany s hokejem nic společného. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, ve třetí jsme se snažili zabojovat, ale sami jsme se dostávali z tempa zbytečnými vyloučeními. Třetí gól, který jsme inkasovali po naší špatné rozehrávce, asi rozhodl. I když jsme se v závěru ještě o něco pokusili, tak z naší strany to dnes byla bída.