Junioři prohráli se Zlínem a sen o play-off mizí v nenávratnu

2. 3. 2012

1:4

1:3, 0:1, 0:0

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 2. Marek (Frolík, Rys) - 7. Haloda (Okál), 12. Kučera (Řezáč), 14. Matula (Řezáč), 32. Haloda (Zábojník). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67.

Sejpal (21. Příhoda) - Vrba F., Soukup, Vrba L., Kurka, Kulhánek, Čeček - Rys, Frolík, Marek - Havel, Pešut, Teubner - Piskoř, Daráš, Ficek

Rozum - Urbanec, Řezáč, Janota, Buchta, Strojil, Zábojník - Kundera, Okál, Haloda, Matula, Popelka, Janeba, Burša, Sedláček, Hrazdíra, Doležálek, Kučera

M l. B o l. - Postup boleslavské juniorky do play-off se začíná rovnat pouhému přání. Svěřencům trenéra Potěšila zbývá odehrát tři zápasy a na postupovou dvanáctou příčku ztrácí sedm bodů. Středočeši si mohli polepšit zápasem se Zlínem, tabulkově podstatně lepší celek ale potvrdil své kvality a porazil Bruslařský klub 4:1.

První třetina působila poměrně vyrovnaným dojmem, stav utkání ale po 20 minutách hovořil poněkud jinak. Bruslaři otevírali skóre už ve druhé minutě, kdy se po šikovné nahrávce z rohu prosadil Ladislav Marek. Zlínští následně hráli přesilovku, rozhodně ale nedokázali vyvolat dojem, že jsou schopni nějakého razantnějšího ohrožení. Už zase za plného počtu hráčů na ledě spálil velkou šanci hostujícího Matula, nakonec se ale hosté přeci jen radovali z vyrovnání. Trefil se Marek Haloda.

Domácí si zrovna dvakrát nepřidali už druhým faulem, a ačkoliv početní výhoda vypadala ze strany PSG stejně jako ta první, těsně po jejím vypršení přidali hráči Zlína druhý gól. I když hodně šťastný. Sejpalovi totiž kotouč vypadl a dokutálel se do sítě. Branku si připsal Kristian Kučera. Za minutu a půl se Zlínští radovali potřetí, tentokrát se trefil Dominik Matula. Po zbytek dvacetiminutovky se Boleslav jen marně pokoušela o gólovou odpověď.

Boleslav se v úvodu druhé třetiny rozhodla vystřídat brankáře, mezi tyče se tak postavil Aleš Příhoda. Hned v úvodu si prošel oslabením, ale protože se potvrdilo, že přesilovky Zlína za moc nestojí, nečekal ho žádný velký křest ohněm. Hra v početní výhodě čekala i na středočeský klub, před střelou Filipa Vrby sklapl Rozum betony jen tak tak.

Svěřenci trenéra Potěšila ale přesilovku nevyužili a následně znovu udeřili Zlínští. Marek Haloda dostal až příliš prostoru k přesnému zakončení. Ještě navýšit vedení hostů mohl vzápětí Kundera, rozezvučel ale pouze tyčku Příhodovy branky. Zbytek prostřední periody už mnoho zajímavého nenabídl.

Podle očekávání už bylo rozhodnuto, a tak toho moc nepřinesla už ani třetí třetina. Ve 43. minutě sice mohl hráči Mladé Boleslavi ještě zahrozit, nájezd tří proti jednomu ale trestuhodně promrhali. A podobně dopadla i jejich přesilovka po vyloučení zlínského Zábojníka. Přesilovky ale toho dne obecně nebyly rozhodujícím prvkem hry.