Dorost na domácím ledě nebodoval, s Kladnem prohrál 2:5

napsal Zdena Bobková

2:5

0:1, 0:3, 2:1

HC Kladno

Branky a nahrávky: 3. Novák (Janeček), 27. Hierman (Kuzďas, Křepelka), 31. Slánský, 36. Čejka (Křepelka), 45. Šilhavý (Hierman) – 46. Semirád (Borovec), 55. Ďurač (Kellerstein). Rozhodčí: Smitka – Horinek, Ledinský. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:5, 2:5.

Ašenbrenner (Plíšek Jan) – Sedmík, Nastoupil, Bašus, Plíšek Jakub, Kochubej, Pokorný, Sebus, Chmelař – Michalica, Podsedníček, Borovec, Šulc, Semirád, Brzák, Kellerstein, Boček, Tržický, Ďurač

HC Kladno

Roubal (Kaňka) – Vojík, Špaček, Hierman, Potekhin, Paták, Hulcr – Janeček, Jirák, Čejka, Slánský, Křepelka, Šilhavý, Christl, Novák, Hoffmann, Kuzďas

M l. B o l e s l a v – Boleslavští dorostenci sehráli svůj první domácí zápas na domácím ledě, ten se ale zřejmě nevyvedl podle jejich představ. Předvedený výkon se těžko hodnotil i samotnému trenérovi, který byl velmi nespokojen. Kladno přestřílelo Boleslav v celkovém poměru 5:2, když se za Boleslav čestně trefili pouze Semirád s Ďuračem.

Boleslav utkání nezačala vůbec dobře, nejenže v první třetině inkasovala, ale nedostala se do žádné výraznější šance, ze které by dokázala ohrozit brankáře Roubala. Kladenský celek působil o poznání bojovněji a byl agresivnější v dohrávkách. Boleslavský brankář Bača je kvůli zlomenině klíční kosti až dokonce sezony mimo hru, a tak na jeho místo nastoupil Ašenbrenner. Ten se měl v brance co otáčet, kladenští útočníci byli velmi mrštní a dostávali se často do početních výhod a přečíslení. Před brankou pak vznikaly zmatky, které musel boleslavský brankář řešit, a často při něm také stálo štěstí.

Časomíra nestačila ani odpočítat tři minuty utkání, když se Kladnu podařilo vstřelit úvodní branku utkání. Petr Janeček se dostal k puku, který doslova přeskákal dva boleslavské obránce, sám se ale do zakončení nedostal, protože už byl mimo úhel, a tak přihrál před bránu volnému Patriku Novákovi a ten zakončil do prázdné branky.

Jedinou výraznější šancí Mladé Boleslavi byl samostatný únik Stanislava Brzáka, který vypadal velmi slibně, hráč se prokličkoval přes obranu Kladna, ale poté byl odpískán ofsajd.

Boleslavští dostali v první třetině možnost hrát přesilovou hru, ale nedokázali si vytvořit žádnou výraznější šanci a souvislý tlak. Překvapivě to bylo právě Kladno, které šlo do tlaku. V šesté minutě bylo nařízeno trestné střílení, po faulu boleslavského Nastoupila. Sám faulovaný Šilhavý možnost navýšit skóre promarnil. Nic nevymýšlel, jen vystřelil, Ašenbrenner ale jeho úmysly dobře přečetl a jeho střelu zlikvidoval vyrážečkou.

Druhou část začalo mužstvo trenéra Vidnera hodně svižně. Během úvodních třech minut nepustilo soupeře ze třetiny a vytvářelo si gólové šance. Přesto pro ně třetina skončila katastrofálně a celý tým ji bude chtít co nejrychleji vymazat ze své mysli.

Kladno prvotní tlak Boleslavi ubránilo, a poté se vydávalo do protiútoků. Ve 27. minutě se ihned po vhazování trefil hostující Jakub Hierman. Kladenský dorost uhodil o tři minuty později, střela Martina Slánského přeskočila betony boleslavského brankáře a hosté se radovali už z třígólového vedení. Veškeré šance a naděje domácích stornoval Michael Čejka, který se při akci dva na jednoho trefil nad lapačku. Po čtvrtém gólu došlo v boleslavské kleci k výměně jeho strážců a do brány se postavil Jan Plíšek. Boleslavským se ve druhé třetině podařilo nastřelit tyč nebo Roubalovu bránu spíše míjeli. Celkově se představení boleslavských hráčů nedalo srovnat s tím celkem, který jsme na domácím ledě vídali v předchozích kláních.

Jelikož bylo o vítězi zápasu téměř rozhodnuto, poslední část hry už nepřinesla žádný zásadní obrat. Kladno si své vítězství pojistilo ještě pátým gólem Vojtěcha Šilhavého, který si umnou kličkou rozhodil domácího gólmana a nekompromisně zakončil do odkryté klece. Boleslavští měli v tomto ohledu smůlu, Roubalovy zákroky byly stále jistější. Domácím se v závěru třetiny přeci jen podařilo zkorigovat skóre, když se spíše šťastnou střelou trefil Jakub Semirád, který si zpracoval nahození Zdeňka Borovce a uháněl i s kladenským hráčem na Roubala. Ten sice zakročil, ale puk mu proklouzl do branky. Pro Boleslavské to bylo povzbuzení, ale zásadní obrat v zápase už nenastal, skóre na konečných 2:5 upravil Ivan Ďurač.

BK Mladá Boleslav, Vidner Jan (trenér) : Jsem velmi nespokojen. Vše, co jsme předváděli bylo špatně. Náš dnešní výkon se opět podobal tomu, co jsme tu předváděli od září do listopadu. Nemůžu se vymlouvat na to, že naše brankářská jednička je vyřazená ze hry a že by Patrik Ašenbrenner chytal špatně, hráči mu vůbec nepomohli. V první třetině chytil trestné střílení, několik samostatných nájezdů, a vůbec v první části hry exceloval. Musíme zase kráčet od nuly. Hráči by si měli uvědomit, že s takovým výkonem nemáme v extralize co dělat.

HC Kladno, Povondra Jaroslav (vedoucí týmu) : Dnešní úkol zněl jednoznačně – bránit a bránit. Do Boleslavi jsme přijeli s mladým gólmanem, který se dozvěděl až v autobuse, že bude chytat. Hráči zodpovědně plnili pokyny a drželi obranu a v mnoha ohledech pomohli i brankaři. Ve druhé třetině začala být Boleslav nepříjemná, protože jsme dali branky a my jsme se začali tlačit do branky. Tím přestávali plnit úkoly v podobě bránění a Boleslav se dostávala do šancí.