napsal Lukáš Chuchválek
HC Kladno

10:0

4:0, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 2. Jirák (Christl, Slánský), 6. Slánský (Vojík, Hulcr), 6. Bunda (Novák), 17. Janeček (Exner), 21. Jirák (Potěchin, Slánský), 36. Křepelka (Jirák), 42. Kuzďas (Čejka), 43. Křepelka (Christl), 47. Křepelka (Kuzďas, Čejka), 55. Špaček (Slánský). Rozhodčí: Dundr - Vasjuk, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 38:33.

HC Kladno

Exner - Hulcr, Bunda, Potěchin, Paták, Vojík, Špaček - Seidl, Janeček, Jirák, Čejka, Slánský, Křepelka, Šilhavý, Christl, Novák, Hoffmann, Kuzďas.

Plíšek (6. Bača) - Mašek, Kochubej, Nastoupil, Semrád, Tržický - Bašus, Boček, Borovec, Brzák, Ďurač, Kellerstein, Podsedníček, Pokorný, Sedmík, Semirád, Šimek.

K l a d n o - Na závěr sezóny vyrazil boleslavský starší dorost do Kladna, kde má sehrát poslední dva zápasy této sezóny proti oběma místním celkům HC Kladno a PZ Kladno. S prvním jmenovaným hráli v pátek 2. března a utkání se vůbec nevyvedlo. Než se Bruslaři rozkoukali, prohrávali 0:3. Na takový soupeřův nástup nedokázali hosté ani jednou gólově odpovědět a dostávali další branky. První zápas tak skončil nelichotivým dvojciferným debaklem.

Už ve druhé minutě se prosadil Miroslav Jirák, jenž zahájil kladenský brankostroj, na který nemohli hostující Bruslaři najít recept. V šesté minutě navýšil na 2:0 Martin Slánský, po jehož střele následovalo vyloučení Patrika Podsedníčka za hákování. Kladenští rytíři početní výhodu zužitkovali už za 20 sekund, když brankáře Boleslavi prostřelil David Bunda. To už bylo na Jana Plíška moc a nechal se vystřídat Maxmiliánem Bačou, kterému se dařilo držet čisté konto 12 minut, než ho překonal Petr Janeček.

Na začátku druhého dějství si rychlý nástup zopakoval Miroslav Jirák, kterému se povedlo navýšit na prakticky rozhodnutý stav 5:0 pár sekund po uplynutí přesilovky. Poté se hra i přes tu spoustu přesilovek uklidnila, ale jen do 36. minuty, když byl vyloučen za hákování Zdeněk Borovec. V následující přesilové hře se trefil Petr Křepelka. Po šestém gólu začaly na ledě zejména hostům pracovat nervy a trojice sudích rozdala na obě strany několik trestů za hrubost.

Kdo se domníval, že začátek třetího dějství Boleslavští už nezaspí, mýlil se. Tentokrát nemířil přesně Jirák, ale jeho spoluhráč Jakub Kuzďas. Hattrick místo Jiráka zkompletoval jiný útočník, a to Petr Křepelka, jenž se prosadil v další přesilové hře o minutu později a ve 47. minutě znovu, tentokrát již ve hře v plném počtu. Skóre bylo už 9:0 a hosté už jen hráli o to, aby se skóre nezměnilo. Jenže když na trestnou lavici usedl za vražení soupeře na hrazení obránce Filip Semrád, zaúřadoval Jakub Špaček, čímž zesměšnění boleslavského celku "desítkou" dokonal.