napsal Lukáš Chuchválek

5:0

0:0, 4:0, 1:0

PZ Kladno

Branky a nahrávky: 22. Podsedníček (Brzák), 24. Semirád (Plíšek), 33. Podsedníček (Borovec), 38. Šulc (Boček, Semirád), 47. Semirád (Boček). Rozhodčí: Würtherle - Sekula, Zmeškal. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 85. Střely na branku: 42:29.

Ašenbrenner - Nastoupil, Kochubej, Borovec, Šulc, Pokorný, Kellerstein, Tržický - Podsedníček, Marek, Sedmík, Bašus, Plíšek, Kurka, Semirád, Brzák, Boček, Serbus, Chmelař.

PZ Kladno

Čičmanec - Větrovec, Procházka, Dorociak, Krumpholc, Hájek, Rajter - Cigánik, Sýkora, Hanuš, Krpelan, Dolgoš, Fiala, Macháček, Veselý, Marks

M l. B o l. - Den po nevydařeném utkání s HC Kladnem zamířil do města automobilů druhý kladenský mládežnický oddíl. PZ Kladnu se v této sezóně vůbec nedaří a dlouhodobě okupuje poslední příčku v tabulce. Navíc mu dnes chybělo několik důležitých opor. Vstup do zápasu se Boleslavi sice nepodařil, ale v prostřední části svého soupeře jednoznačně přehrála a vstřelila čtyři góly. Třetí třetina se už dohrávala a zápas skončil 5:0. I přes jednoznačný výsledek však zápasu chyběla hokejovost.

První dvě minuty se hrál nepohledný a nepřesný hokej, kdy se ani jedno mužstvo nedokázalo kvůli špatným přihrávkám dostat ke střele. Výjimkou byla akce hráče v modrém Jaroslava Krpelana, který nahrál před brankoviště Pavlu Hanušovi, ten však Ašenbrennera nepřekonal. Od páté minuty hru poznamenala častá vyloučení, která přinesla mnoho akcí, ale oběma mužstvům chyběla přesnost v zakončení. Boleslav v přesilovkách často ostřelovala Lukáše Čičmance, ale ani jeden pokus nebyl zvlášť nebezpečný.

Zato Kladnu chyběla přesnost finálních přihrávek v brejku nebo ty nahrávky šly úplně naslepo. Největší šance si hosté vypracovali v 9. minutě, když se ocitl před bránou Filip Krumpholc, jenž z otočky zamířil do brány, ale jeden z boleslavských obránců jeho pokus před brankovou čárou zlikvidoval. Při další přesilovce hostů v 16. minutě se gólman nenechal nachytat Martinem Fialou, který objel jeho bránu a zakončil k levé tyči. Co se týče předvedené hry, chyběla celou třetinu kvalita, přesnost a v případě domácího celku i vůle hrát. Navíc pro zranění utkání nedohrál Ladislav Marek.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupila už jiná Boleslav. Hned na začátku 22 minuty si najel k pravému kruhu Patrik Podsedníček, který prudkou střelou překonal Čičmance, kterému puk propadl až za brankovou čáru. Dalo by se říci, že tento gól povzbudil domácí k ještě větší aktivitě, když o minutu později v akci dva na jednoho hostujícího brankáře prověřil Semirád. Poté následovala dvě vyloučení a hned po vhození buly se tentýž hráč, Jakub Semirád, už prosadil.

Druhá přesná trefa Kladenské srazila k zemi a ti měli velké problémy dostat se do šancí. Na ledě byla už jen Boleslav a byla prakticky jen otázka času, kdy udeří potřetí. Rychlý průnik ve 33. minutě zpoza brány gólově zpečetil Patrik Podsedníček a ve 38. minutě dal čtvrtou branku ze střední vzdálenosti mladší dorostenec Jakub Šulc. Kladno se v tíživé situaci snažilo vykřesat trochu naděje ke konci třetiny, když v přesilovce Krompholc vyprášil Ašenbrennerovy betony a Matouš Větrovec nepříjemným nahozením od kruhu také neuspěl.

V poslední části už bylo utkání prakticky rozhodnuté, ale Boleslav se nadále drala kupředu. Stanislav Brzák to zkusil od modré a Podsedníček neuspěl se svým pokusem přehodit gólmana z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně na Ašenbrennerovi vyhořel Cigánik, jenž nedokázal přehodit brankářův levý beton. Na začátku 45. minuty musel být po nepříjemném pádu na led ošetřen hlavní rozhodčí, naštěstí byl schopen utkání dokončit.

Po této pauze Boleslav udeřila popáté, když ve 47. minutě nejprve vyhořel Šimon Boček, ale následně si na pravou stranu najel Jakub Semirád, jenž neměl problém se zakončením za dezorientovaného Čičmance. Následně se zápas dohrával a domácí se už moc dopředu nehrnuli, i když měli možnost hrát čtyřminutovou přesilovou hru. V poslední minutě měl Šulc možnost se podruhé trefit, ale slibnou příležitost spálil. O čestný úspěch se na druhé straně snažil Petr Veselý, Ašenbrennerova lapačka však byla proti. Zápas tedy skončil jednoznačně 5:0.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Dnes jsme vyhráli, i když to s hokejem mělo málo společného. Tato úroveň se však ve skupině o udržení dala čekat, bude to spíše o bojovnosti a srdcařství, než o hokejovém umění. Dnes jsme bojovali více než včera, protože dle toho, co tam kluci včera předváděli, to bylo pomalu na vypípání rozhovoru. V šesté minutě jsme přišli o Marka kvůli nataženému tříslu, takže odstoupil. Je možné, že tato událost na druhou stranu stmelila tým, který začal víc bruslit, bojovat a nespoléhat se jen na něj, ale i na sebe.

Ivo Kyndl, trenér PZ Kladno: Zápas se zlomil ve druhé třetině, protože jsme ji prohráli 4:0 po celkem slušném výkonu v první třetině, po níž za stavu 0:0 jsme si řekli, že bychom mohli dnes uhrát dobrý výsledek. Bohužel jsme udělali velké množství individuálních chyb, ale náš hlavní problém je, že máme poslední dva týdny šest klíčových hráčů na marodce, takže jsme velice oslabeni. Rozhodla prostřední část a naše nesmyslná vyloučení, protože místo bruslení jsme kolikrát hákovali či drželi protihráče. Za dnešní výsledek si můžeme sami.