BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav mocně dotahovala, těsné vítězství ale nakonec díky přesilovkovým trefám v závěru třetin uhájil Chomutov

19. 4. 2012
napsal Daniel Langer, Daniel Pavlík
Piráti Chomutov

4:3

2:2, 2:0, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Jíra (Pulpán, Kraft), 20. Kraft (Grof, Sikora), 28. Kraft (Pavlas), 40. Pavlas (Jíra, Kraft) - 15. Chaloupka (Výborný, Balaštík), 18. Podkonický (Chaloupka, Tomas), 49. Rýgl (Mikulík, Výborný). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:41.

Piráti Chomutov

Řehoř - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský - Endál

BK Mladá Boleslav

Hübl - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Lenc

C h o m u t o v - Nejeden z fanoušků barážových soupeřů byl jistě zvědav, jak se Piráti dokáží vzchopit z šestibrankového přídělu, který si odvezli z druhého utkání v mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Aréně. Severočeši odpověděli už ve třetí minutě, že poměrně snadno. Boleslav dokázala vyrovnat a dokonce i otočit, tvrdou ránu jim ale zasadil pár sekund před koncem první třetiny produktivní Kraft a když se podobná situace opakovala i na konci té druhé po trefě Pavlase, s Boleslaví to vůbec nevypadalo dobře. Do závěrečného dějství vlétli Bruslaři jako uragán a svého soupeře výrazně přestříleli, domácí s vypětím všech sil nakonec vzdor několika dobrým šancím ubránili těsné vedení a vyrovnání nepřipustili.

Baráž o extraligu se přesunula do Chomutova. Domácí tento zápas nezačali vůbec špatně. Úderem třetí minuty si Lukáš Pulpán v přesilovkové kombinaci našel volného Petra Jíru, který už jen usměrnil puk do prázdné branky. Piráti dále pokračovali v úvodním tlaku, ale vedení si tím pojistit nedokázali. Po odmlce se do oslabení dostali také domácí a Boleslav po vyloučení Macháčka trestali.

Dělovkou od modré se za hosty prosadil Petr Chaloupka a gólman Řehoř neměl šanci letící puk zahlédnout. Bruslařský klub se konečně začal usazovat v útočném pásmu, z čehož vyplynulo následné vedení hostů. Poté, co se před Řehořem ocitl slovenský útočník Andrej Podkonický, se stav měnil na 1:2. Chomutov však ani po této brance nepolevil a Milan Kraft se mohl radovat z vyrovnávající branky, která padla pouhé čtyři vteřiny před koncem prvního dějství.

Ihned po návratu z kabin si Boleslav vytvořila solidní šanci přehoupnout vedení znovu na svou stranu, v dvojnásobné přesilovce si ale nevytvořila dostatečně velký tlak. Na druhé straně si však připsal další bod v zápase kapitán Pirátů Milan Kraft, jenž se po střele Pavlase dostal osamocen k odraženému puku.

Do několika přesilovek se dostali také domácí, ale další gól z nich nevyužili. Na ten čtvrtý gól si domácí fanoušci museli počkat znovu až do konce třetiny. Branku do šatny vsadil mladoboleslavským domácí obránce Aleš Pavlas, který si vypálil od modré čáry a puk doletěl až dovnitř brankové konstrukce. Piráti Chomutov po druhé třetině tedy vedli nad hosty z Mladé Boleslavi už o dvě branky.

Třetí třetina přinesla velice silový hokej. Chomutov se snažil ubránit svůj dvougólový náskok. Bohužel pro domácí se boleslavským hokejistům podařilo nebezpečně snížit. Martin Rýgl vystřelil od modré a trefil se za záda Milana Řehoře. Hrál se vyrovnaný hokej a vítězem se mohl stát kdokoliv.

Pět minut před koncem základní části se Chomutov dostal znovu do oslabení, když Petr Macháček fauloval ujíždějícího Andreje Podkonického. Hosté byli velmi blízko vyrovnávajícímu gólu, ale chomutovské zachránila tyčka. Pirátům se odslabení podařilo ubránit, včetně zbytku utkání a ve třetím barážovém duelu zvítězili nad Mladou Boleslaví 4:3.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (Mladá Boleslav): Pykali jsme za velké množství vyloučených hráčů, protože jsme dostali tři góly v oslabení. Jinak měl zápas velký náboj, Chomutov do toho dal určitě sto procent sil, my také. Štěstí se přiklonilo na jejich stranu, protože v závěru jsme měli dost gólových šancí. Občas to skončilo na tyčce, občas na brankové čáře. Chomutov vyhrál, ale bitva bude ještě dlouhá. Zítra se musíme vyvarovat tolika vyloučení.

Jiří Doležal (Chomutov): Zápas rozhodly přesilovky. Dali jsme z nich tři góly a čtvrtý vlastně ze situace šest na pět, kdy jsme měli výhodu. Hráči bojovali jako lvi, padali do ran, a za to jim patří dík.