BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav po čtyřech sezónách opouští nejvyšší soutěž

26. 4. 2012
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

2:4

1:2, 0:1, 1:1

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (D. Výborný, Beňovič), 49. Baldwin (Balaštík) - 5. Endál (Macháček), 12. Havíř (D. Hruška, Macháček), 31. D. Hruška (Rutta), 42. Diviš (Ondřej, Rutta). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Žabka (MBL) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4110. Střely na branku: 40:27.

BK Mladá Boleslav

J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Jiránek, Lenc, Tomas

Piráti Chomutov

Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, F. Seman

M l. B o l. - Středočeši nezvládli sedmé utkání barážové série a před vlastním publikem rozhodli o tom, že v příštím extraligovém ročníku boleslavské barvy neuvidíme. Naopak Chomutov se vzepřel fámám a spekulacím, že současný systém je pro tým z první ligy neprostupný a může slavit postup. Nutno říci, že po všech stránkách zasloužený.

Veledůležité utkání začalo daleko lépe pro domácí. Bruslaři narozdíl od předchozích střetnutí nastoupili s aktivnější taktikou a ta nesla brzy ovoce. David Výborný uvolnil Milana Mikulíka, jenž šťastnou střelou překvapil Řehoře. Chomutovský gólman sice puk zasáhl, ten ale se štěstím doskotačil až za brankovou čáru. Středočeši se z vedení neradovali dlouho. Lukáš Endál si najel do pásma a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

S vyrovnáním se ale Piráti nespokojili a hned v následující početní výhodě šli do vedení. David Hruška vtipným pasem našel napříč kluzištěm zcela volného Davida Havíře, kterému už stačilo umístit puk nad přesouvajícího se Hübla. Na holi měl vyrovnání Podkonický, jenže svou šanci poté, co Řehořovi na brankovišti vypadl puk, trestuhodně promrhal. Ve velké šanci se zjevil hostující Marek Sikora, který si položil obránce a zakončil do horní tyčky, což musel potvrdit až videorozhodčí.

Celek z města automobilů předvedl podobně jako v prvním dějství drtivý nástup zakončený gólovou tečí Balaštíka, kterou ale po konzultaci s videorozhodčím sudí Jeřábek neuznal pro úmyslné kopnutí do kotouče. Domácí ale neuznaná branka nezlomila, spíše naopak. Mikulík mířil do přečíslení spolu s Výborným, vhodnou chvíli pro přihrávku ale prováhal. Dobré průniky do brankoviště předváděl Lukáš Pabiška, v zakončení se mu ale štěstí vyhýbalo. Paradoxně to tak byli hosté z Chomutova, kteří se z ojedinělého protiútoku prosadili. Boleslavští nezvládli vyhodit puk z pásma a David Hruška se silově prosadil na brankovišti tak, jak to on umí.

Obrovskou šancí odpověděli domácí, opět ale nevyužitou. K Mikulíkovi se odrazil před prázdnou branku volný kotouč, ten ho ale nedokázal pod bruslemi zkrotit a zakončit. Ve stejné situci se o chvíli později ocitl kanonýr Balaštík, ten však vůbec nedokázal trefit branku a kotouč opřel o boční síťku. Druhá třetina patřila přes skóre domácímu týmu, ale když neuspěl ani zblízka Výborný, odnášeli si Piráti do šaten před závěrečným dějstvím dvoubrankové vedení.

Hned v úvodu poslední třetiny zahrozil v úniku Procházka, Hübl zasáhl. Vzápětí využil přesilovou hru šikovnou tečí Richard Diviš a definitivně otupil veškeré snahy Středočechů o zvrat. V další velké šanci se ocitl Kraft, kterého na brankovišti našel Endál, domácí obrana ale tentokrát včas zakročila. Bruslaři se navzdory zdánlivé bezvýchodnosti situace nevzdávali a po závanu v útočném pásmu byli odměněni tečovanou trefou Gorda Baldwina.

Vstřelená branka vlila týmu z města automobilů čerstvou krev do žil a domácí měli vice ze hry. Nebezpečně pálil Podkonický, nepodařilo se tečovat Balaštíkovi. Mezi obránce vtrhl Bahenský, vyprášil ale jen Řehořovi betony. Na nic jiného se už ale Boleslavští nezmohli a Chomutov mohl začít slavit zasloužený postup mezi extraligovou elitu.

Ohlasy trenérů

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Měli jsme dobrý nástup, ale potvrdilo se, že kdo dal první branku, v sérii prohrává. Třikrát se prohrálo doma, v tom vidím hlavní příčinu a jsme pod tím podepsaní všichni, od prvního náhradníka po trenéra. Pro mě je to největší zklamání kariéry, gratuluji soupeři k postupu.

Jiří Doležal, Piráti Chomutov: Všichni to viděli. Přijeli jsme vyhrát a to se nám povedlo, i když jsme dostali první branku. Snažili jsme se utkání kontrolovat a přidali další branky. Zodpovědným a bojovným přístupem jsem to nakonec zvládli.