BK MLADÁ BOLESLAV

V Třebíči rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nich trefil bonusový bod Vrbata

26. 9. 2012
napsal Daniel Langer, Lukáš Rousek
SK Horácká Slavia Třebíč

1:2sn

0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 25. Dolníček (Čech M., Čuřík) - 3. Chaloupka (Vrbata, Mikulík), 65. Vrbata. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1240.

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka, Sobotka - Čech, Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Fořt, Kaut, Káňa. - Kadela, Křivohlávek, Vondráček

BK Mladá Boleslav

Will - Němeček, Chaloupka, Kasík, Pojkar, Jindra, Šmach, Beňovič - Vrbata, Mikulík, Nouza - Demel, Koudelka, Rys - Pabiška, Výborný, Jiránek - Lenc, Hrdel, Loskot - Belay

T ř e b í č - Na Moravě šli boleslavští hokejisté do vedení už po třech minutách zásluhou Petra Chaloupky. Poté se ale dostávali do hry čím dál více domácí a Will se měl co ohánět. Zvýšené úsilí přineslo Třebíči vyrovnání a do konce základní hrací doby už žádná další branka díky velmi kvalitnímu výkonu obou brankářů nepadla. Rozhodnutí nepřišlo ani v prodloužení, přestože měli Bruslaři výhodu vylepšené přesilové hry. Až v samostatných nájezdech přinesl bonusový bod pokus Davida Vrbaty, jenž svým oblíbeným blafákem nedal Čiliakovi šanci.

Hned v úvodu utkání dostali Třebíčští výhodu přesilové hry díky prohřešku Pojkara. Hosté se ubránili a následně šli ze své první zdařilé akce do vedení. Z vrcholu kruhů se prosadil přesnou střelou do šibenice Petr Chaloupka. Třebíč se dostala do herního útlumu. Tutovku zazdil hostující Jiránek, jenž nedokázal zasunout kotouč do zcela odkryté třebíčské klece. Domácí kontrovali Zdráhalovým pokusem v přesilovce. V 15. minutě se před Čiliakem zjevil Lenc, ale nedokázal dobrou přihrávku Hrdela od mantinelu tečovat mezi tři tyče. Za tři minuty motala boleslavskou obranu Kautova formace, leč i přes několik střel se skóre nezměnilo. Krátce před první přestávkou se vytáhl Čiliak proti Pabiškově střele pod horní tyč.

Druhá perioda začala poněkud vlažně. Diváci se dostali do varu až v čase 24:12. Domácí vybojovali kotouč za brankou hostů, konkrétně Martin Čech a David Dolníček. Třebíčský kapitán vyjel kolem tyčky a nadvakrát dokázal přelstít Romana Willa v boleslavské svatyni. Horáci pokračovali v tlaku při trestu Chaloupky, Kaut ani Dietz na Willa nevyzráli. V polovině utkání najížděli dva Třebíčští na jediného hostujícího beka. Dolníčkovu střelu vyrazil Will před sebe, dorážku Čecha stačila boleslavská obrana srazit vysoko nad branku.

V další přesilovce Horácké Slavie pálil Rangl od modré čáry, jeho střela se zamotala v klubku hráčů, kde si touš našel Martin Čech, ale jeho pohotovou ránu skvěle lapil brankář Boleslavi. Na druhé straně se Čiliak vytáhl proti jedovce Demela. Před druhou pauzou nepohnul nerozhodným stavem Dolníček po přihrávce Čecha zpoza branky. Vrátit vedení Boleslavským chtěl Nouza, jenž svou střelou připravil domácímu strážci svatyně nemalé problémy.

Třetí dvacetiminutovka připomínala šachovou partii trenérů. Ani jeden z týmů nechtěl za žádnou cenu udělat chybu, která by mohla rozhodnout utkání. V nejslibnějších pozicích se ocitli domácí Čech, Rangl a Marozs, z hostů si vylámali zuby Demel, Mikulík a Rys. V prodloužení měla Boleslav výhodu přesilové hry. Během této fáze zápasu podržel Třebíč několika skvělými zákroky Marek Čiliak, na němž ztroskotal také Pabiška v největší šanci nastaveného času. V nájezdech se prosadil svou osvědčenou kličkou pouze David Vrbata, což znamenalo export dvou bodů do Mladé Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný, trenér SK Horácká Slavia Třebíč: Pan Slabý to zhodnotil přesně, jak to bylo. Prostě ten respekt tam je. To jsou hráči, které naši kluci viděli maximálně v televizi vloni. Ale pak nás nakopl gól, častěji jsme stříleli. To byla prvotní věc, kterou jsme chtěli po první třetině v kabině, že musíme jít ze všeho do střelby. Hráči se toho drželi a tu hru jsme srovnali. Myslím si, že jsme měli ve druhé třetině dvě tutovku, které jsme neproměnili. Ve třetí třetině jsme hráli na krev, vážili jsme si toho, že s takovým soupeřem nám tam leží bod a uválčili jsme ho. Bojovali jsme i v prodloužení, kde jsme hráli dvě minuty v oslabení. To jsou všechno pozitiva.

Jiří Slabý, trenér BK Mladá Boleslav: Utkání jsme rozjeli v první třetině tak, jak jsme si představovali. Praktikovali jsme to, co chceme hrát. Dali jsme gól, měli jsme ještě nějaké šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Pod dojmem, že jsme byli lepší v první třetině, tak nás to asi malinko ukolébalo, protože soupeř se pochopitelně zvednul. Myslím si, že hrál s respektem v první třetině, pak už to rozbalil naplno a myslím si, že to je silné mužstvo, takže nám to znepříjemňovali pozici. V podstatě zasloužený bod, pak bod navíc jsme rozhodli v nájezdech.