BK MLADÁ BOLESLAV

Benátečtí v závěru mocně dotahovali, všechny body ale nakonec přeci jen odváží Bruslaři

27. 10. 2012
napsal Daniel Langer, Tomáš Nejedlo
HC Benátky nad Jizerou

5:6

1:4, 1:2, 3:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Štich (Klimt, Bortňák), 33. Skořepa (Plodek), 50. Skořepa (Štich, Jánošík), 51. Jánošík (Kolmann, Skořepa), 55. Maďar (Liška, Štich) - 2. Kafka (Toman, Němeček), 12. Lenc (Loskot, Jiránek), 15. Němeček (Výborný, Pabiška L.), 20. Rys (Demel, Koudelka), 31. Pabiška L. (Kafka, Výborný), 36. Pabiška L. (Kafka, Toman). Rozhodčí: S. Mertl, Šindler - Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 4:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1084. Střely na branku: 30:31.

HC Benátky nad Jizerou

Stejskal (15. Blažíček) - Moravec, Kolmann, Jánošík, Štich, Ulrych, Vála, Říha - Skalický, Klimt, Jonák - Vlach, Plodek, Pabiška M. - Jech, Král, Kopic - Maďar, Skořepa, Liška - Bortňák

BK Mladá Boleslav

Will - Pojkar, Kasík, Toman, Němeček, Jindra, Bohunický, Mozík, Šmach - Nouza, Vrbata, Mikulík - Kafka, Výborný, Pabiška L. - Rys, Demel, Koudelka - Loskot, Lenc, Jiránek

B e n á t k y - Pro nestranného diváka nachystalo Pojizerské derby neskutečnou podívanou, pro zainteresované fanoušky a především trenéry infarktové chvilky. Po dvou odehraných třetinách Mladá Boleslav vedla už o čtyři branky a zdálo se, že poslední dějství se už bude pouze dohrávat. Domácí hokejisté ale předvedli vynikající vzepětí sil a nakonec nedali svou kůži vůbec lacino. Benátky dokázaly snížit na rozdíl jediné branky a v závěrečné hře bez gólmana důrazně sahaly po remíze, urputná obrana Bruslařů v čele s brankářem Willem se štěstím odolala. Třetí třetina nicméně musí být pro doposud suverénní mladoboleslavské hokejisty varovně zdviženým prstem.

Napěchovaný benátecký zimní stadion se první branky dočkal už po minutě hry. A radoval se početný hlouček mladoboleslavských fanoušků. Svou první střelou na branku se Boleslav prosadil, když Petr Kafka překvapil Jiřího Stejskala - 0:1. Vyrovnat mohl záhy Marek Pabiška, který se prokličkoval před branku, jenže klec hostí minul. Ve své první přesilovce v utkání už se Benátky ovšem dočkaly. David Štich měl na modré čáře dostatek času a prostoru, aby si ještě popojel a poté prostřelil Willa - 1:1. V 11. minutě benátecké obraně pláchl Milan Mikulík a spěchal sám na Stejskala. Domácí gólman se blýskl povedeným zákrokem. Krátce poté však Stejskal kapituloval. Loskot našel volného Radana Lence, jenž se trefil nad lapačku gólmana Benátek - 1:2. Hosté byli při chuti a Roman Němeček střelou do horního růžku vyhnal Stejskala z branky - 1:3. Místo mezi tyčemi tak zaujmul Robin Blažíček a Rys ho hned přivítal nebezpečnou střelou, která se od tyčky odrazila zpět do pole. Domácí v první třetině herně zcela propadli a navíc ještě jednou inkasovali. Jiří Rys dostal ideální pas a přesunující se Blažíček již neměl šanci zakročit - 1:4

V první polovině druhé třetiny se Benátečtí stále bránili soupeřovu tlaku, který byl navíc umocněn tak čtyřminutovou přesilovkou za hru vysokou holí brankáře Blažíčka. Po skončení tohoto oslabení putoval za faul na gólmana Willa na trestnou lavici také Skalický a tým z města automobilů už svou další početní převahu využil. Lukáš Pabiška svou první střelou ještě vyprášil Blažíčkovy betony, dorážku už na místo určení nasměroval - 1:5. Benátky se dočkaly taktéž v přesilovce. Plodek našel u druhé tyčky volného Josefa Skořepu, jehož ránu přesouvající se Will nemohl zachytit - 2:5. Lukáš Král se pak proháčkoval až před Willa, jenže překonat ležícího mladoboleslavského gólmana pro něj bylo neřešitelným problémem. Král byl poté odeslán na trestnou lavici a Boleslav trestala šestým gólem. Lukáš Pabiška byl na konci povedené kombinace do prázdné branky - 2:6. Další šance měly ovšem Benátky. Pabišku vychytal Will lapačkou a zejména Bortňák neproměnil dvě gólovky. V témže oslabení postupoval dvakrát sám na branku, avšak Will svou klec uzamkl.

Třetí třetina patřila benáteckému týmu, který zatlačil svého rivala a třemi góly ho donutil se strachovat o výsledek. Nejprve měl ale gól na své hokejce Mikulík, ale v nájezdy Blažíčkou klec přestřelil. Následně putovali na lavici hanby Lenc a Toman a před Benáteckými se tak naskytla možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. A tu také přetavili v gól. Štichovu ránu vyrazil Will pouze před sebe, kde číhal Josef Skořepa a věděl si rady - 3:6. Také pokračující přesilovku Benátky využily. Adam Jánošák na modré čáře napřáhl a propálil vše včetně Willa - 4:6. Boleslavští se rázem začali strachovat a drama vrcholilo po trefě Patrika Maďara, jenž potrestal nedůslednost boleslavské obrany a střelou nad Willovo rameno snížit na rozdíl jediné trefě - 5:6. Hosté si už svůj náskok pohlídali a Benáteckým už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Ohlasy trenérů

Milan Černý, trenér HC Benátky nad Jizerou: V první třetině jsme dostali dvě strašně laciné branky. V momentě, kdy máte bodů méně, než byste chtěli, tak takové góly vás herně hodí zpátky. Ve druhé třetině jsme udělali ještě také nějaké chyby, ale herně jsme již byli v pořádku. Ve třetí třetině jsme Mladou Boleslav dostali do velkých starostí. O výsledek se rozhodně musela bát. Výkonu ve dvou třetinách si vážím. Myslím si, že se na něm dá do budoucích zápasů stavět. Byl to výkon, po kterém mohou hráči odejít domů se vztyčenou hlavou. Samozřejmě, nějaké individuální chyby se udělají vždy. Děláme jich poměrně dost v obraně nebo i na postu brankářů.

Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: První třetina byla dobrá. V té druhé jsme začali hrát trochu pasivněji. Domácím jsme dali prostor. Poté nám pomohlo čtyřminutové vyloučení, po kterém jsme se dostali z benáteckého tlaku. V poslední třetině jsme měli dost vyloučených, za což nás soupeř trestal. Domácí hráli přesilové hry perfektně. Za patnáct odehraných kol jsme dostali snad jedinou branku při oslabení, dnes nám to tam napadalo. Buď je to tím, že domácí hráli přesilovky dobře, nebo tím, že jsme je špatně bránili.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav