28. 11. 2012

7:3

3:0, 1:1, 3:2

HC Most

Branky a nahrávky: 9. Nouza (Koudelka, Padělek), 16. Nouza (trest. střílení), 16. Výborný (Pabiška, Kafka), 27. Loskot (Němeček), 43. Kafka (Pabiška, Výborný), 54. Nouza (Koudelka, Červený), 58. Nouza (Kasík, Koudelka) – 22. Gengel (Hranáč, Pavlů), 49. Charousek (Smolka), 50. Gengel (Fedorov). Rozhodčí: Hejduk - Gut, Rittich. Vyloučení: 9:10, navíc Chaloupka (MBL) a Skvrotsov (MOS) oba 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2040. Střely na branku: 53:29.

Will – Kasík, Pojkar, Toman, Němeček, Chaloupka, Jindra, Šmach, Kulich – Nouza, Koudelka, Padělek – Pabiška, Výborný, Kafka – Rys, Červený, Demel – Lenc, Loskot, Koudela

HC Most

Gutsevich – Tomeček, Charousek, Hranáč, Pavlů, M. Rohan, Parýzek, Čechura – Kotrla, Smolka, T. Rohan – Bojer, Gengel, Kuběna – Nedrda, Čurilla, Slavíček – Fedorov, Výrut, Skvortsov – Jurčík

M l. B o l. – Prvních pár minut přeběhlo spíš v testovacím duchu, postupem času ale Bruslařský klub přitlačil na pilu. V deváté minutě otevíral skóre utkání Tomáš Nouza, který o chvíli později ještě proměnil trestné střílení. To Mostecké natolik rozhodilo, že za pouhých 22 sekund navyšoval ještě Výborný. Hosté sice snížili gólem Gengela, který padl v dvojnásobné přesilovce, následně se ale trefil domácí Loskot. Gól Kafky na začátku třetí třetiny mohl znamenat tečku, jenže pak hosté mířili přesně hned dvakrát a situace byla hned o něco dramatičtější. Alespoň do okamžiku, kdy se potřetí trefil Nouza. Ten to navíc zvládl jako bonus ještě počtvrté!

Mladé Boleslavi rozjezd, zřejmě vzhledem ke dvěma předchozím domácím prohrám, tentokrát trochu trval, i tak ale nakonec na soupeře vystřelila celkem šestnáctkrát, zatímco domácí Will si na kotouč sáhl pouze ve třech případech. První gólová situace Středočechů přišla poněkud paradoxně jen krátce poté, co na kluziště vrátil vyloučený Loskot. Dva na jednoho jeli Koudelka s Tomášem Nouzou. Prvně jmenovaný měl menší náskok, takže se rozhodl zakončovat. Gutsevich puk udržel před sebou, ale proti dojíždějícímu Nouzovi už zůstal bezmocný.

Ve slibné šanci se objevilo i duo Rys – Demel, nakonec ale nedokázali přehodit beton gólmana. O druhou branku se tak postaral opět Nouza, který byl v úniku na Gutsevitche faulován, v důsledku čehož rozhodčí odpískali trestné stření. O pouhých 22 sekund později pak zaskočeného brankáře Mostu překvapil i David Výborný.

Úvod druhé periody si Boleslavští zkomplikovali. Na vyloučení Tomana z první třetiny navázal faul Pabišky a s tím dvojnásobná přesilovka Mostu. Tu během pouhých šesti vteřin naražením o mantinel využil Ladislav Gengel. Severočeši dali domácím zabrat i v ještě následující obyčejné početní převaze. Tentokrát už ale bezgólově. Svěřenci trenéra Výborného však odmítli pustit soupeře do dalšího tlaku a pohotovou tečí Marka Loskota opět unikli na rozdíl tří branek.

Krosček na Demela následovala menší strkanice a tedy i první vyhrocení situace. Rozdané trestné minuty ale změnu skóre nepřinesly, teprve až poté měl obrovskou šanci Šmach. Mířil do poloodkryté klece Severočechů a zaznamenal přesnou trefu – do tyčky!

Do třetí třetiny vstoupili lépe Boleslavští, což pečetil efektivní střelou z kruhu Petr Kafka. Následovala 68 sekund trvající dvojnásobná přesilovka Středočechů. Ta se domácím ale nepovedla, ačkoliv v té klasické se po dalším gólu natahoval Padělek. Podle reakce fanklubu domácích se mu to i dost možná povedlo, rozhodčí nicméně nekompromisně rozpažil. Už za běžného počtu hráčů na ledě netrefil puk Rys a Jindru už Gutsevich vychytal.

Že Most neztrácí naději, o tom se domácí přesvědčili ve 49. minutě, kdy se v přesilovce trefil od modré obránce Kamil Charousek. Will v jeho případě dost možná na kotouč vůbec neviděl. Snadné to boleslavský brankář neměl ani vzápětí, kdy v pádu srazil puk do sítě Ladislav Gengel. A Boleslav najednou vedla už jen 5:3. Tedy až do okamžiku, kdy hosté zapomněli na Nouzu, který střelou do horního růžku branky završil svůj hattrick. Což ovšem ještě pořád od tohoto hráče nebylo vše. Na konečných 7:3 totiž v čase 57:01 zakončoval taktéž Nouza.

František Výborný, trenér BK Mladá Boleslav: Most hrál nepříjemný a důrazný hokej, dostával se do rychlých protiútoků, takže byla nutná zabezpečená obrana. Utkání se velmi podobalo tomu s Berounem. V něm se nám nedařilo střílet góly, ale tentokrát nám to tam padlo. Musíme být pokaždé trpěliví a snažit se o důraz a četnost těch střel, sbírat odražené kotouče. Pokud se podíváme na minulá utkání, tak jsme se v přesilovkách dosti trápili, takže jsem rád, že jsme se chytli a podařilo se nám vstřelit branky. Přesilovky jsou celosezónní práce, stále je na čem pracovat. Soupeři se snaží reagovat na to, co hrajete, sledují videa ze zápasů a vědí, jak na vás, takže je nutné na to reagovat a určitě je co měnit a zkoušet. Máme několik zraněných hráčů, kteří naskakovali do přesilovek a teď nám dost chybí.

Václav Baďouček, trenér HC Most: Boleslav je kvalitou míli před náma, což se ukázalo v průběhu utkání. My jsme první třetinu chtěli hrát dobře z obrany. Bohužel to, co jsme chtěli hrát my, jsme umožnili domácím. Chtěli jsme hrát na brejky a první dva góly byly po našich chybách ve středním pásmu a brejcích soupeře a za stavu 3:0 a bylo rozhodnuto. Pak jsme se snažili hrát trochu aktivněji a myslím si, že se nám to i dařilo, ale projevila se zkušenost domácích v zakončení a tvrdě trestali všechny naše chyby. Dnes měl Tomáš Nouza obzvláště plodný den, k čemuž mu jako svému bývalému svěřenci gratuluji.