BK MLADÁ BOLESLAV

Jindra vystřelil Bruslařům bod

8. 12. 2012
napsal Jitka Čechová, Filip De Bolle
SK Kadaň

2:1sn

1:0, 0:0, 0:1 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Hafenrichter (Kůs, Ondřej), 65. Jíra (sam. náj.) - 56. Jindra (Rys, Demel). Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Komárek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 31:44.

SK Kadaň

Hanuljak - Macháček, Prošek, Szakal, Schmidt, Lučka, Trefný, Mazanec, Opalek - Ton, Charousek, Jíra - Hafenrichter, Kůs, Ondřej - Hrabák, Hanták, Mainer - Stoklasa, Chlouba, Škorík

BK Mladá Boleslav

Will - Pojkar, Kasík, Němeček, Chaloupka, Jindra, Šmach, Bohunický - Nouza, Vrbata, Mikulík - Kafka, Pitule, Pabiška - Rys, Koudelka, Demel - Červený, Loskot, Lenc - Padělek

K a d a ň – Bruslařský klub nezačal na ledě Kadaně špatně, jenže gól dát nedokázal. Domácí si naopak počínali produktivněji a ve 12. minutě otevíral účet utkání Hafenrichter. Boleslavští se dlouho natahovali po vyrovnání, které přišlo doslova za pět minut dvanáct – na 1:1 totiž až v 56. minutě vyrovnal obránce Josef Jindra. Duel prvního s pátým tak dospěl až do soubojů brankář versus střelec. Gólmani z toho – oproti zvyklostem – vyšli tentokrát hůř, domácí Hanuljak kapituloval před Nouzou a Vrbatou, boleslavský Will před Charouskem, Hantákem a vítězným Jírou. Boleslavští nastoupili bez Výborného, kapitánské céčko nosil na hrudi Koudelka.

První vážnější šance byla k vidění až v osmé minutě, kdy Mikulík zachytil přihrávku a Hanuljak měl plné ruce práce. Poté Pitulův pokus tečoval Kafka a domácí brankář musel znovu ukázat své kvality. První branky se dočkali domácí. Skvělá kombinační akce začala u Hanuljakovy rozehrávky, puk putoval po trase Ondřej – Kůs až k Jaroslavu Hafenrichterovi a ten proměnil samostatný únik. Následně mohl po Proškově pokusu skórovat Jíra, ale skvělý Willův zákrok udržel jednobrankové vedení domácích. V 16. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry 5 proti 3 dlouhých 80 sekund. V té pálil dvakrát od modré Pojkar, ani jeden z jeho pokusů však v brance neskončil. I přesto, že druhá střela mířila téměř do šibenice a domácí brankář jí dokázal konečky lapačky vyrazit nad branku.

Domácí byli na koni a hosté se začali dostávat do problémů. I díky tvrdé hře, se kterou začali již ke konci první třetiny, a která přinesla domácím 89 sekund dlouhou výhodu 5 proti 3. Stejně jako hosté ji nedokázali využít, byť ke vstřelení branky měli blízko. Před Jírou, který mohl dorážet do prázdné branky, však odklidil puk Pojkar. Na ledě se začalo přiostřovat a k vidění tak nebylo příliš šancí, jako spíše střetů. K dalším vážnějším pokusům se dostali domácí až v 35. minutě. Charousek vyslal Tona a jeho střelu dokázal Will vyrazit jen s velkými problémy. Dvě minuty před koncem si do dobré šance najížděl Jíra, ale byl vytlačen hostující obranou.

Do třetí části vstoupili lépe hosté a začalo dobývání domácí branky. Ve 44. minutě skončila s Hanuljakovo přičiněním Červenkova střela v horní síti. O chvíli později stříleli nebezpečně Pojkar a Rys. Na druhé straně bojoval o puk Ton, ale znovu zaúřadovala dobrá obrana hostí. Na obou stranách bylo vidět napětí a každý souboj se dohrával. Vznikalo tak mnoho mel, často před brankou hostí, jejichž obránci bránili svého brankáře velice tvrdě. Vyrovnání padlo až čtyři minuty před koncem, kdy Josef Jindra tvrdou střelou od modré překonal Hanuljaka. Domácí mohli okamžitě odpovědět, Will se však proti Jírově střele vyznamenal skvělým zákrokem. Do konce základní hrací doby se staly maximálně potyčky před brankami a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení hrály oba týmy především z dobré obrany. Hosté se dostali do největší šance prodloužení, když Pojkar nastřelil tyč. Na druhé straně mohl skórovat Trefný, ale přestřelil branku. Rozhodnout tak musely nájezdy. První dvě série skončily brankami, rozhodla až třetí. V té Padělka vychytal Hanuljak a Petr Jíra si následně užil kompenzaci za vychytané pokusy v předchozích 65 minutách a po skvělé kličce vystřelil domácím druhý bod.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa, asistent trenéra SK Kadaň: Byl to těžký zápas. Dva body, se soupeřem jakým je Mladá Boleslav, jsou pro nás strašně cenné. Jednalo se o vyrovnaný duel, boj o každý kousek ledu. My jsme to zvládli výborně, zachytávali jsme puky ve středním pásmu a hráli jsme ze zabezpečené obrany. Škoda gólu, který jsme dostali čtyři minuty před koncem, ale jsme rádi za dva body.

Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: V první třetině jsme nebyli tak důslední. Ve druhé a třetí už jsme byli důraznější, více jsme se tlačili do střelby. Snažili jsme se dostat soupeře pod tlak, docela se nám to dařilo, ale s velmi dobře chytajícím brankářem domácích jsme měli problém. Trošku štěstíčka nám chybělo v prodloužení, kdy jsme překonali Hanuljaka, ale trefili jsme tyčku. Škoda, že jsme v nájezdech dali dva góly, ale tři jsme dostali. Bod zvenku je pro nás slušný výsledek, chtěli jsme víc, ale bereme i ten jeden bod.