BK MLADÁ BOLESLAV

Parádní obrat! Boleslavští prohrávali 0:3, nakonec berou dva body z prodloužení

16. 1. 2013
napsal Tomáš Nejedlo, Zdena Bobková
HC Benátky nad Jizerou

3:4p

1:0, 2:2, 0:1 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Urban (Kolmann, Špaček), 28. Moravec (Skalický, Urban), 33. Kajínek (Skořepa, Klimt) - 38. Koudelka (Vrbata, Výborný), 40. Demel (Výborný, Toman), 43. Koudelka (Mikulík, Chaloupka), 64. Pabiška (Výborný, Kasík). Rozhodčí: Šindler, Škrobák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 831. Střely na branku: 27:32.

HC Benátky nad Jizerou

Blažíček - Jaroměřský, Kolmann, Moravec, Šimek, Mrkvička, Kajínek, Vála - Skalický, Skořepa, Klimt, Vařecha, Urban, Špaček, Maďar, Král, Kopic, Miškovský, Jech, M. Pabiška, Psota.

BK Mladá Boleslav

Will - Kasík, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Šmach, Bohunický - Nouza, Vrbata, Jiránek - Kafka, Výborný, Pabiška - Mikulík, Koudelka, Demel - Padělek, Pitule, Rys

B e n á t k y n. J. - Středočeské derby mezi benáteckými a mladoboleslavskými hokejisty přineslo nemálo infarktových okamžiků na obou stranách. Pro Bruslaře se navíc vůbec nevyvíjelo dobře. Domácí si během dvou třetin nastřádali třígólové vedení a pohled na světelnou tabuli musel Boleslavské hodně bolet. Proto zásahy Koudelky a Demela těsně před druhou sirénou zapůsobily doslova jako injekce adrenalinu. O Koudelkově vyrovnání ve třetí třetině ani nemluvě! Boleslav se psychicky zvedla a postupně začala zaskočené Benátky přehrávat. O vítězi ale nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, které rozsekl Pabiška, jehož trefa zajistila Bruslařům dva body.

Benátečtí vstoupili do letošního čtvrtého okresního derby utkání nadmíru dobře a po necelých dvou minutách hry se ujali vedení. Petr Kolmann vystřelil od modré čáry a Tomáš Urban tečoval puk mimo dosah Romana Willa. Benátecká aktivita evidentně dělala Mladoboleslavským problémy, což značily i tři přesilové hry domácího týmu v řadě. Ani v jedné se Benátky nedokázaly gólově prosadit, byť několikrát k tomu byly velmi blízko. Zřejmě největší šanci měl Lukáš Král, který pálil tvrdě a přesně, jenže Will skvěle zasáhl svým betonem. Mladý hostující gólman si následně poradil i s projektilem Tomáše Mrkvičky. Ani on nerozsvítil červené světlo za brankou, a tak šly po první části oba celky do kabin za těsného vedení Benátek.

Hned zkraje druhé třetiny se Boleslav dostala na dostřel Blažíčkovy branky a svěřencům trenéra Výborného se podařilo dostat kotouč do sítě. Jenže sudí Šindler gól neuznal, neboť branka byla posunuta dříve, než se puk dostal za brankovou čáru. Ve 26. minutě putoval na trestnou lavici hostující Pitule a Benátky udeřily podruhé. Jiří Moravec si sjel od modré až do střelecké pozice a poslal kotouč přesně do víka. Benátky byly aktivnější a dokumentovat to mohl Maďar, jenže Will ho vychytal. Další nabídnutá přesilovka při vyloučení Demela byla opět potrestána. David Kajínek dostal přesný pas od Skořepy a střelou k tyči rozradostnil benátecké příznivce potřetí. V závěru druhé třetiny putovali na trestnou lavici Šimek a s dvojnásobným menším trestem také Kolmann a Boleslav v přesilovce pěti proti třem poprvé skórovala. Výborný s Vrbatou připravili lehkou pozici pro Martina Koudelku. Sedm vteřin před koncem Bruslaři využili i pokračující klasickou přesilovku. Tomáš Demel namířil svou střelu přesně k tyči a Boleslavští tak snížili jen na rozdíl jediné branky.

Mladoboleslavští tak rázem byli ve hře a zhodnotili to po dvou minutách hry ve třetí třetině. Martin Koudelka svou první střelou ještě Blažíčka nepřekonal, dorážka však již znamenala vyrovnání na 3:3. Do té doby se hrál velice rychlý hokej, avšak po vyrovnávací brance si oba celky uvědomily důležitost okamžiku a také fakt, že každý další gól by mohl výrazně ovlivnit vývoj zápasu. Ve 48. minutě v kritický okamžik Benátky podržel brankář Blažíček. Koudelka totiž toužil po hattricku, jenže benátecký gólman předvedl skvělý zákrok. Krušné časy nastaly Benáteckým při dalším oslabení, v němž nebezpečně tečoval puk Výborný. Blažíček svou hrudí puk zastavil. V samém závěru měly přesilovku k dispozici Benátky a Radim Šimek v ní mohl rozhodnout. Jenže branku hostujícího Willa netrefil.

V pokračující přesilovce v prodloužení se Benátky neprosadily a po třech minutách hry v nastaveném čase celek z města automobilů rozhodl. Po nenápadné akci se ke kotouči dostal Lukáš Pabiška a střelou do pravé šibenice připsal hostujícímu celku druhý bonusový bod.

Ohlasy trenérů

Vladimír Čermák (Benátky nad Jizerou): Do zápasu jsme vstoupili přesně tak, jak jsme si řekli. Hráli jsme zodpovědně s poctivou hrou dozadu. Bohužel nám patrně trochu uškodilo, že jsme vedli 3:0 a měli velké oči. Nejen vyloučením, ale také tím, že jsme chtěli přidat další branku navrch, jsme zápas nezvládli.

Jiří Slabý (Mladá Boleslav): Myslím si, že domácí hráli na začátku utkání velice dobře. V první třetině nás k ničemu nepustili. Dost špatně se proti nim hrálo, dohrávali souboje, dobře bruslili, prostě byli hodně nepříjemní. Za stavu 0:3 bylo hodně důležité, že jsme ve dvojnásobné přesilovce dali branku, a pak ještě do konce třetiny další. Tím jsme se nakopli a začali dýchat. Na začátku třetí třetiny jsme vyrovnali, což bylo také hodně důležité. Škoda jen, že jsme nerozhodli v základní hrací době. Myslím si ale, že Benátky dnes hrály výborně.