BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavský zmar využila Třebíč k zaslouženému zisku všech bodů

26. 1. 2013
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

1:4

0:0, 1:3, 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. Pitule (Kafka, Toman) - 23. Fořt (Čejka, Čuřík), 23. Káňa (Dolníček, Vondráček), 40. Laš (Dolníček, Vondráček), 57. Němec (TS). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1980. Střely na branku: 40:30.

BK Mladá Boleslav

Valent (od 23. Will) - Šmach, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Žabka, Bohunický - Nouza, Vrbata, Padělek - Kafka, Výborný, Pabiška - Mikulík, Koudelka, Pitule - Rys, Loskot, Jiránek

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak - Zítka, Bilčík, Hruška, Čejka, Dlapa, Zdráhal, Malena - Čuřík, Moučka, Vondráček - Kaut, Dolníček, Nahodil - Čech, Kadela, Fořt - Laš, Němec, Káňa

M l. B o l. - Na toto utkání bude chtít mužstvo vedené Františkem Výborným co nejrychleji zapomenout. Ve vzájemném měření sil s Horáckou Slavií po většinu utkání tahali Mladoboleslavští za kratší konec pomyslného provazu a zaslouženě odešli z utkání poraženi. Čelo tabulky se tak díky prohře Olomouce v Ústí nad Labem zajímavě vyrovnává, závěr sezóny bude nejspíš ještě hodně napínavý. Bohužel, borce z Bruslařského klubu podle sobotního výkonu zatím nezastihl ve vrcholné formě, v dalších utkáních a především v play-off to bude chtít podstatně lepší výkon.

Úvodní minuty střetnutí se nesly v duchu optické převahy Mladé Boleslavi, která vyústila v sólový únik Davida Výborného. Ten naznačil kličku a dobře mířil nahoru, jeho rána ale netrefila zařízení. S postupem času iniciativu začali přebírat hosté. Hruška si nachystal kotouč ke střele kličkou do středu hřiště a orazítkoval tyčku za Valentem. K rozletu soupeře pomohl i nejistou rozehrávkou boleslavský brankář, jehož vyhození po mantinelu sebral Lukáš Nahodil a vracel ho co nejrychleji zpět na bránu. Valent ale své zaváhání stihl napravit, když svou širokou hokejkou přizvedl pokus třebíčského forvarda do ochranné sítě.

Horácká Slavia se ale původními nezdary nenechala otrávit a nadále důsledně obléhala branku svého protivníka. Nejzajímavější okamžiky přinesla početní výhoda hostí v závěru prvního dějství. Milan Hruška se ocitl osamocený na zadní tyči a Valent jeho ránu vykryl betonem jen díky rychlému přesunu. Téměř z protiútoku se do velké šance dostali Toman s Pabiškou. Prvně jmenovaný dokázal přihrát přes obránce a boleslavskému útočníkovi už nezbývalo nic jiného, než pověsit kotouč pod horní tyčku zpola odkryté branky. Černý kousek pryže se Pabiškovi ale svezl po čepeli a skončil na ochranném skle. Po první siréně odcházely oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Co se nepovedlo v dějství prvním, povedlo se hned v úvodu toho druhého. Po necelých dvou odehraných minutách Valent vyrazil Čuříkovu střelu pouze před sebe, k dorážce se protlačil Tomáš Fořt a otevřel skóre utkání. Bruslaři se nestihli po inkasované brance ani pořádně rozkoukat a síťka v boleslavské brance se rozvlnila podruhé. Jan Káňa se přes Šmacha protlačil k opuštěnému kotouči a prostrčil ho mezi Valentovi betony. To už bylo na domácího brankáře příliš a ne zrovna nadšeně přepustil své místo Willovi.

Vystřídavší golman musel ukázat své kvality po vyloučení Němečka, který si svůj pobyt na trestné lavici ještě nastavil po zbytečném krosčeku na ležícího protihráče, který přišel až po přerušení hry. Celek z města automobilů oslabení zvládl a sám se vrhl do útočení, aby umenšil náskok soupeře. A domácí se také dočkali. Tomáš Pitule se dostal před obránce a byl faulován, v pádu ale ještě stačil posunout kotouč za Čiliakova záda. Mladý forvard tak zaznamenal svůj první přesný zásah za Mladou Boleslav.

Dokonce vyrovnat mohl Jiří Rys, po faulu na něj totiž hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Rys zkusil zmást brankáře a zasunout do prázdné branky, ten ale jeho úmysl s ledovým klidem vystihl a donutil ho slabě zakončit do připraveného betonu. Bruslaři se ze snížení navíc neměli radovat dlouho, v přesilové hře vrátil Třebíči dvoubrankové vedení Marek Laš, jenž nadvakrát dostal puk za Willa. Dvě vteřiny před koncem třetiny se ještě k zajímavé střele dostal Nouza, svůj pokus ale nasměroval pouze do hrudi připraveného Čiliaka.

Domácí mužstvo podle předpokladů vstoupilo do závěrečné fáze utkání aktivněji. V solidní šanci se ocitl Nouza, ke střele se ale neodhodlal a ještě chtěl vylepšit pozici Vrbatovi, přihrávku ale Třebíč zachytila a z dobré šance nic nebylo. Tento okamžik jako by charakterizoval celé sobotní vystoupení Bruslařského klubu. Zmar a nepřesnosti v rozehrávce celku z města vyústil v situaci, kdy Boris Žabka musel hasit únik Vojtěcha Němce. Třebíčský útočník trestné střílení proměnil parádně provedeným blafákem a jelikož Nouza minutu před koncem trefil z mezikruží pouze tyč, byl to právě on, kdo stanovil konečné skóre utkání.

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: Myslím si, že jsme odehráli hodně nepovedené utkání. Vytvořili jsme si na začátku asi dvě šance, které jsme neproměnili a poté jsme tahali za kratší konec. Byli jsme všude o krok pozadu. Nějakým způsobem nás Třebíč přehrávala a zaslouženě vyhrála. Možná, že kdyby se Jirkovi Rysovi podařilo srovnat stav trestným střílením, že jsme ještě nějakým způsobem mohli žít. Ale to se nestalo a my jsme inkasovali v oslabení. Nenašli jsme v sobě sílu utkání nějakým způsobem zvrátit.

Kamil Pokorný, trenér HC Horácká Slavia Třebíč: Jsme velmi rádi za to, co jsme předvedli. Během víkendu nám onemocnělo pět hráčů základní sestavy, což jsme museli operativně řešit. V zápase jsme se semkli, hráli jsme výborně takticky, dali jsme do toho srdíčko a nasazení a díky tomu jsme vyhráli. Navíc s takovýmto soupeřem, který je neoddiskutovatelně nejlepší v soutěži. Podařilo se nám vymazat soupeři přesilové hry a spoléhali jsme na to, co nás zdobí celou sezonu, tedy poctivá práce a defenziva, rychlé protiútoky a jednoduchost v útočném pásmu. Soupeř si zřejmě vybral slabší den, ale myslím si, že jsme ho k tomu dokázali přinutit i naší hrou a že jsme odehráli výborné utkání.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav