Junioři se po delší době radují z domácího vítězství, porazili Kometu

22. 11. 2012

4:2

1:0 ,2:1, 1:1

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 18. Frolík (Kulich, Koudela), 35. Podsedníček (Frolík), 39. Koudela, 60. Koudela (Jankovský) - 27. Beneš(Šidák, Mrázek), 59. Boček (Wasserbauer, Krejčiřík). Rozhodčí: Würtherle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:4, navíc Frolík (MBL) OT do konce utkání za nesport. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 47:34.

Sejpal – Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš

Klimeš – Šidák, Jenyš, Pospíšil, Peslar, Kusko, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek

M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři měli v utkání s Kometou Brno svoje slabší chvilky, nakonec si ale pro vítězství dokráčeli poměrně zaslouženě. Domácí otevírali skóre utkání, když se trefil Frolík. Hosté sice následně vyrovnali střelou Beneše, Podsedníček a Koudela ovšem rychle vraceli všechny výhody na stranu Boleslavi. Závěr si sice domácí zkomplikovali, Brněnští dokonce snížili, do prázdné ale nakonec pečetil Koudela.

Mladá Boleslav začala trochu aktivněji, sotva se ale Kometa na menším kluziště boleslavské druhé haly trochu rozkoukala, síly se vyrovnaly. Dobře si počínal domácí Koudela, který coby kapitán Bruslařů zavážel puky, případně se snažil clonit na brankovišti. Na druhé straně se ostrou střelou zápěstím prezentoval Vágner, Sejpal ovšem neměl sebemenší potíž zasáhnout.

Vyloučení na obou stranách a tedy snížení počtu hráčů na ledě herní obraz nikterak nezměnil, to už se ale nedalo říct o dalším vyloučení Komety, kdy se střelu Kulicha od modré snažil Marek srazit do sítě. Brněnští navíc brzy faulovali znovu a na Boleslavské čekala téměř minutu dlouhá dvojnásobná početní převaha. V té toho sice Středočeši mnoho nepředvedli, v závěru si ale dokázali vytvořit tlak, který zužitkovali alespoň v přesilovce standardní. Skóre utkání otevřel v 18. minutě Jakub Frolík.

Druhá perioda toho nabídla už o něco víc. Nejprve předvedli zajímavou kombinaci Koudela s Jankovským, druhý jmenovaný už prakticky překonal brankáře Klimeše, nakonec se ale dostal do příliš ostrého úhlu na to, aby dokázal zakončit. Následnou – poměrně jednoduchou akcí – Kometa vyrovnala. To když Filip Beneš tečoval střelu Šidáka pálícího z kruhu.

Hosté byli nějakou dobu aktivnější, zvlášť po vyloučení domácího hráče mohli jít klidně do vedení. Jenže v přesilovce selhali. Následně sice dostali druhou, jenže ta dopadla ještě hůř. Po chybě na modré se totiž na puk dostali Frolík s Patrikem Podsedníčkem. Druhý jmenovaný už to neměl nikterak těžké, ačkoliv protistrana se zlobila kvůli posunuté brance. V závěru třetiny Boleslavští navyšovali na dvougólové vedení. V samostatném úniku byl faulován Kulhánek a sudí odpískali trestné střílení. Toho se na výbornou zhostil David Koudela.

Úvod třetí třetiny patřil opticky spíš Brnu. Jednak se očividně ještě nevzdávalo naděje, jednak hráli domácí v oslabení. Ve velké příležitosti se ocitl Beneš, když si Sejpal až moc povyjel ze své svatyně. Hráč Komety ale kotouč nedokázal zkrotit.

Středočeši si začali značně komplikovat život. Postupem času se věnovali především obranné hře a Brno se začalo stále víc dostávat do tlaku. Když Boleslavští zjistili, že takhle to rozhodně nepůjde, bylo už tak trochu pozdě. Jan Boček vystřelil v přesilovce v čase 58:42 Kometě ještě šanci. Však tak také následně okamžitě odvolala brankáře. Zmrtvýchvstání se ale nakonec nekonalo, osudovou se hostům stála právě nehlídaná klec, do které se trefil Koudela.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: V prvé řadě bych chtěl klukům poděkovat za výsledek. Každý bod je pro nás důležitý. Opakuji se, ale pokud ke všemu, co "umí", přidají hokejové srdíčko, jsou schopni porazit kohokoliv a to nás dostává nahoru. Bohužel tomu tak vždy není, takže zase rychle spadneme dolů.