BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – CHOMUTOV 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)

11. 11. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

6:3

3:1, 0:0, 3:2

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Sýkora (L. Krupka), 3. Piecha (Majeský, Rozsíval), 12. Piecha (Sýkora, Nouza), 52. Výborný (Sláma, Rozsíval), 54. Gombár (Zdráhal), 56. Kadlec (Piecha) – 9. Tauš (Březina), 50. Jeslínek (Polodna), 57. Jíra (Charousek). Rozhodčí: Fraňo – Podrazil, Zídek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2158.

BK Mladá Boleslav

Altrichter - Bauer, Kolda, Ťupa, Jindra, Sláma, Majeský, Výborný, Štrach - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Piecha, Krupka M. - Krupka L., Sýkora. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Piráti Chomutov

Horčička - Řezníček, Klaus, Revay, Trefný, Szakal, Černý, Březina, Malínský - Mezera, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlův.

Na mladoboleslavském ledě se servíroval hokej velmi dobré úrovně. Diváci viděli pohledné akce, devět gólů a také premiéru Martina Altrichtera v domácí brance. Navíc poprvé před domácím publikem se představil útočník Martin Piecha a lepší premiéru si asi jen těžko mohl přát. Vždyť se už v první třetině dvakrát zaspal do listiny střelců a výrazně tak přispěl k vítězství domácích barev. Navíc potvrdil, že se mu na boleslavském ledě nebývale daří. Vždyť zde skóroval ještě v dresu Prostějova a nyní už v boleslavských barvách.

Na gól se tentokrát na mladoboleslavském zimním stadionu dlouho nečekalo. Ve třetí minutě domácí kombinovali v útočném pásmu, Lukáš Krupka našel volného Tomáše Sýkoru a ten otevřel skóre - 1:0. Po vhazování hosté stihli dvakrát vyhodit na zakázané uvolnění a po 24 vteřinách domácí vedli již o dvě branky. Před Horčičkou zůstal osamocený Martin Piecha a poslal puk za záda chomutovského brankáře - 2:0. Snížení Chomutova přišlo při dvojnásobné přesilovce Severočechů. Z prostoru mezi kruhy vypálil Březina, Altrichter ještě stihl puk vyrazit, ale na dorážku Zdeňka Tauše už bohužel nedosáhl - 2:1. Dvoubrankové vedení domácím vrátil v 11. minutě střelecky zářící Martin Piecha. Při přesilovce si najel před Horčičku a snadno ho překonal - 3:1. Chomutovští byli blízko snížení o dvě minuty později, ale Altrichter se obětavě vrhl pod Jíru a puk mu vypíchl. Dalším zákrokem se musel boleslavský gólman prezentovat poté, co se záhadně puk přilepil k jeho pravé tyčce. I s touto ošemetnou situací si novic v boleslavské sestavě po svém příchodu z litvínovského Chemopetrolu poradil.

Své kvality zkušený gólman potvrdil krátce po první přestávce. To ukryl ve své lapačce puk vyslaný obráncem Řezníčkem od modré čáry. Zkrátka, Martin Altrichter svými zákroky přiváděl chomutovské útočníky nadále k zoufalství. To platilo zejména o 25. minutě, kdy se Boleslavští na ledě znovu bránili dvojnásobné početní převaze soupeře. Nejprve si poradil se střelou od modré, přestože měl zakrytý výhled. Chytil i následnou dorážku Malínského, která už už směřovala do opuštěné svatyně. Tentokrát se Altrichter blýskl perfektní prací s hokejkou, položenou na ledě. Ovšem možnost zvýšit vedení měli také domácí. Po střele Slámy od modré dorážku Piechy na poslední chvíli zablokoval Klaus.

Ve třetí třetině mohl nejprve Sláma zvýšit vedení domácích, ale po návratu z trestné lavice jeho nájezd zlikvidoval Hořčička. Kontaktního gólu se tak dočkali hosté. V 50. minutě se prosadil Michal Jeslínek, který ještě nedávno oblékal boleslavský dres – 3:2. Netrvalo ovšem dlouho a domácí znovu vedli dvoubrankovým rozdílem. Po kombinaci v útočném pásmu překonal strážce chomutovské svatyně obránce Martin Výborný. Za pouhých 120 vteřin se skóre měnilo znovu. Na 5:2 zvyšoval chomutovskou obranou zapomenutý a tudíž zcela volný Jiří Gombár. V 56. minutě pak zakončil střelecké manévry Mladé Boleslavi s chutí hrající Jiří Kadlec, když přesnou trefou výtečně zakončil přečíslení dva na jednoho. Poslední slovo ale patřilo hostujícímu celku. Tečku na výsledkem udělal nekrytý Petr Jíra – 6:3. Domácí tak porazili Chomutov 6:3. Svou převahu, kterou měli i v minulých zápasech dokázali konečně potvrdit střelecky. Uznání pak za svůj výkon zaslouží brankář Martin Altrichter. V mnoha případech předvedl perfektní zákroky a v souboji s jedním z favoritů I. ligy mužstvo podržel.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav