Boleslavská juniorka slaví po dvou debaklech vítězství za tři body

napsal Zdena Bobková
HC Slovan Ústečtí Lvi

1:4

0:0 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 24. Faigl (Kuchynka) - 26. Podsedníček (Souček, Koudela), 38. Koudela (Frolík), 57. Marek (Kulich, Kulhánek), 60. Němec (Podsedníček). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Bosák. Vyloučení: 8:3. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Novák - Zdvořáček, Křepelka, Ságer, Holeček, Vegner, Motejlek, Bulva, Málek - Fojt, Kuchynka, Hanzl, Kubáč, Piewak, Dostálek, Bačák, Strnad, Faigl, Musil, Jindřich

Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Kurka, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Brzák, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Rys.

Ú s t í n. L. - Mladoboleslavským juniorům se dlouhodobě nedaří, a tak jim v boji o záchranu pomůže každý bod. V 29. kole NOEN Extraligy juniorů zdolali domácí Ústí nad Labem v poměru 4:1. Ve druhé třetině se sice vedení ujali hosté, ale Boleslavští do dvou minut vyrovnali zásluhou Podsedníčka. Do konce zápasu se postupně trefili Koudela, Marek a v poslední vteřině také Němec. Bruslaři si tak odvážejí ze severu Čech tříbodové vítězství.

Utkání začalo v rychlém tempu, oba týmy měly šance skórovat, ale brankáři byli lepší než útočníci. Novák několikrát podržel výbornými zákroky domácí tým. Boleslav dostala přesilovou hru. Krátce po jejím ukončení se k pěkné střele odhodlal Motejlek, který mířil jen do hrudi gólmana. Kuchynka se dostal po uplynutí trestu do brejku, ten ale spolu se spoluhráči nedotáhl do konce. V závěru třetiny šli domácí do tří. Přesilová hra o dva muže se přesunula do další třetiny.

Boleslav početní výhodu nevyužila. Po Kuchynkově přesném pasu se do brejku dostal Faigl, který v souboji s gólmanem Sejpalem uspěl. Jednalo se o gól při hře čtyři na čtyři. To běžela 24. minuta. Boleslav rychle vyrovnala. Součkovu střelu vyrazil Novák jen před sebe. Tam měl snadnou práci Podsedníček, který vyrovnal na 1:1.Góly od sebe dělily necelé dvě minuty. Hra byla opět vyrovnaná. V závěru třetiny skórovali hosté. Koudelova střela proletěla mezi betony gólmana Nováka do branky. Za stavu 1:2 skončila druhá třetina.

Do třetí třetiny vstoupila Lvíčata aktivně, jejich snahy ukončilo postavení mimo hru. Dobrou střelu vyslal domácí Fojt, ale hostující gólman byl připraven. Ústeckým rychle ubýval čas na vstřelení vyrovnávací branky, naopak hosté bez problémů bránili. Dokonce ještě skórovali. Marek propálil Nováka a hosté vedli 3:1. V poslední vteřině hry se prosadil Němec. Mladá Boleslav tedy vyhrála 4:1.