napsal Jakub Musil, Lukáš Chuchválek
Banes Motor České Budějovice

7:0

1:0, 3:0, 3:0

Branky a nahrávky: 1. Kutiš (Krátoška, Prokeš), 33. Krátoška (Michálek), 37. Samohejl (Piegl, Smejkal), 40. Smejkal (Samohejl), 45. Matoušek, 56. Šafář, 58. Prokeš (Krátoška). Vyloučení: 7:6, navíc Černý (MBL) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0.

Sova (Trelc) - Kutiš, Žáček, Břečka, Matoušek, Piegl, Kadlec - Prokeš, Smejkal, Krátoška, Samohejl, Koupal, Suchánek, Michálek, Vácha, Panáček, Brož, Šafář.

Ašenbrenner (41. Plíšek) - Verner, Nastoupil, Hercig, Nedbal, Pravda, Brzák, Groer, Sedmík, Šír, Bašus, Plíšek, Černý, Krupička, Borovec, Marks, Němec, Tržický, Durdil.

M l. B o l. - Svěřenci trenéra Křivohlávka vyjeli v pátek 28. září na horký led Českých Budějovic. Proti týmu z jihočeské metropole se mladým Bruslařům v minulosti nedařilo a ani dnešek nebyl výjimkou. Poté, co se probrali v minulém zápase s Havlíčkovým Brodem, přišel drsný pád zpátky na led. V Budějovicích nevstřelili ani jednu branku a celkem sedm jich inkasovali.

Budějovičtí mladíčci dokázali vyhrát dvakrát za sebou a o tom, že chtějí tuto sérii prodloužit, dali na vědomí hned na úvod utkání. Po pětatřiceti vteřinách totiž ve středním pásmu zakombinovali Prokeš s Krátoškou, předali kotouč Kutišovi a ten našel mezírku mezi Ašenbrennerovými betony. Půl minuty na to mohli domácí navýšit skóre v přesilové hře. Ta ale netrvala dlouho, protože nedisciplinovaní byli i Budějovičtí. Hra se poté uklidnila a další větší šanci měl až v desáté minutě Samohejl se Smejkalem, kteří ujížděli na jediného obránce. Ten ale přihrávku vystihl a slibnou šanci zmařil. I přes početné vyloučení už první třetina další změnu skóre nepřinesla a tak do šaten odcházeli radostněji domácí.

Na začátku druhé periody chtěli dát hosté najevo, že zápas ještě zdaleka nezabalili, a tak se hned ve třetí minutě musel činit domácí gólman Sova. Před ním se totiž zjevil plně osamocený Pravda v jasné gólové situaci. Sova ale vytáhl jeden ze svých lepších zákroků a udržel domácí borce ve vedení. Otěže zápasu poté však opět převzali domácí a neustálý tlak se vyplatil. Michálek chytrou přihrávkou našel volného Krátošku, který bez problémů uklidil kotouč k levé tyči Ašenbrennerovy branky. Tlak domácích však neostával. Naopak. Ve vlastním oslabení vyslal Piegl krásnou přihrávku do brejku na Samohejla a ten se v podobných situacích mýlí málokdy – 3:0. Tříbrankový náskok byl však pro Jihočechy patrně málo a tak povedenou druhou třetinu završil brankou z dorážky padesát vteřin před koncem Jiří Smejkal.

Do třetí třetiny dali hosté příležitost svému druhému brankáři a ten se musel činit hned od prvních chvil. Domácí totiž pokračovali v aktivitě a za necelých pět minut musel Plíšek lovit puk z brány poprvé. To se od modré čáry napřáhl Matoušek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Plíšek si poté připsal několik pěkných zákroků a ušetřil Boleslavské od většího debaklu. Slabší chvilku si však vybral pět minut před koncem, kdy ho v oslabení prostřelil Šafář. Tři minuty před koncem zápasu ho Prokeš prostřelil znovu takřka z nulového úhlu. Utkání se poté jen dohrávalo a českobudějovičtí mladíci se už pouze snažili udržet čisté konto pro Aleše Sovu, který v zápase několikrát své mužstvo podržel.