napsal Zdena Bobková, Martin Zíta
Bílí Tygři Liberec

1:2

0:0, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 57. Kupčík (Škoda) - 22. Němec (Brzák, Ďurač), 35. Brzák. Rozhodčí: Smitka - Prokop, Šmíka. Vyloučení: 6:8, navíc Šťáva (LIB) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 71. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Stezka - Kupčík, Šťáva, M. Šír, Klinger, Arlt, Havlín, Zedek, Divila - Kalfiřt, Hrníčko, F. Chlapík, Král, Gecko, Babec, Lakatoš, Škoda, Havlas, Heřmánek, Račický, Bělohorský.

Ašenbrenner - Mašek, Nastoupil, J. Šír, Plíšek, Tržický, Groer - Verner, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Brzák, Němec, Sedmík, Durdil.

L i b e r e c - Jedenácté kolo Extraligy staršího dorostu svedlo dohromady celky Liberce a Mladé Boleslavi. Zápas nenabídl brankové hody, ale spíše defenzivní a taktické utkání. Z vítězství se nakonec radovali Středočeši, a to po přesných zásazích Němce a Brzáka.

Páteční zápas pod Ještědem nenabídl v první třetině nijak zvlášť záživnou podívanou. Minimálně tedy v prvních dvaceti minutách, ty se nesly zejména ve znamení boje o střední pásmo. Přesto se nakonec pár šancí vyrojilo.

Jako první se k brance přiblížili domácí. Liberecký Šír ale na brankovišti nedokázal zasáhnout poskakující kotouč a do prázdné branky tak nezacílil. Poté už promluvili i hosté.

Nejprve to byl Brzák, jenž obral o kotouč Chlapíka a z kruhu trefil spojnici. K zásahu byl pár vteřin před koncem třetiny blízko i Sedmík. Ten se protáhl skrz obranu a šel na Stezku zcela osamocen. Bekhendový blafák mu ale nevyšel zcela dle představ.

Do šaten se tak šlo po první třetině bez branek. Tato situace ale nepanovala po přestávce příliš dlouho. To když se na brankovišti pokoušel prosadit Brzák, jehož ještě Stezka zastavil. Opuštěný kotouč ale sebral Vojtěch Němec a poslal jej do branky.

Druhá třetina patřila spíš Bruslařům, kteří si vybudovali mírnou převahu. Přesto mohlo být brzy srovnáno. Ovšem Chlapík, k němuž se kotouč odrazil od zadního mantinelu, si černou pryž rovnal příliš dlouho a Ašenbrenner se stačil přesunout.

Udeřilo tak na straně druhé. Dobře hrající Stanislav Brzák vystihl libereckou rozehrávku a z mezikruží zacílil do černého. To vše se mu navíc podařilo v oslabení. Po jeho brance se už týmy k dalších šancím nedostaly a do závěrečných dvaceti minut se šlo za stavu výhodnějšího pro hosty.

Mladoboleslavští se ve třetí třetině soustředili hlavně na udržení svého náskoku a do ofenzivních kreací se pouštěli jen výjimečně. Liberečtí většinu třetiny na boleslavská vrata bušil marně. Do větší šance se dostal prakticky jen Šťáva, který střílel z mezikruží. Až v samém závěru přinesl tlak ovoce v podobě vytouženého kontaktního gólu. Postaral se o něj Michal Kupčík, jenž si najel z druhé vlny a nekompromisně zavěsil.

Střelecký úspěch ale přišel pro liberecké pozdě. Ani odvolání gólmana domácích a následná hra v šesti už na výsledku nic nezměnila a z bodů se tak radovala Mladá Boleslav.

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec): Věděli jsme, že dnes nás čeká velmi náročné utkání. Mladá Boleslav hraje dost urputný hokej a jako soupeř je nevyzpytatelná, což se potvrdilo. Chtěli jsme jít rychle do vedení, to se nám ale nepovedlo. Pak přišly dvě individuální chyby, které poslaly hosty do vedení. Náš tlak a branka přišla už pozdě.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Ze tří bodů máme samozřejmě radost. Navíc jsou z ledu Liberce, který má v této divizi suverénně nejlepší kádr. Kluci dnes bojovali, dodržovali taktické pokyny a koncentrovali se na celých šedesát minut zápasu. Nezlomil nás ani kontaktní gól, což se nám v posledních zápasech často stávalo. Jak jsem řekl, dnes jednoznačně panuje ze strany nás trenérů spokojenost.