BK MLADÁ BOLESLAV

HAVLÍČKŮV BROD - BK MB 2:7 (1:2, 0:5, 1:0)

15. 11. 2006
napsal Pavel Petr
BK Havlíčkův Brod

2:7

1:2, 0:5, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 17. Endál, 60. Kukla - 3. Sýkora, 6. a 22. Koláček, 24. Eiselt, 24. Nouza, 28. Paroulek, 38. Štrach.. Rozhodčí: Skoupý - Guth, Rittich. Vyloučení: 14:12. Využití: 2:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 1400.

BK Havlíčkův Brod

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Bauer, Kolda, Jindra, Ťupa, Majeský, Sláma, Štrach, Výborný – Paroulek, Koláček, Kadlec – Nouza, Zdráhal, Gombár – M. Krupka, Piecha, Rozsíval – Eiselt, Sýkora, L. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Zdá se, že boleslavští hokejisté konečně chytli tu správnou formu. Po šesti gólech do sítě Chomutova tentokrát na Vysočině přidali ještě o branku více a s naprostým přehledem vybojovali tři body. Už v 6. minutě hosté na ledě Rebelů vedli 2:0. Do konce úvodní části sice Havlíčkův Brod snížil, jenže ve druhé části už stačil jen přihlížet boleslavské exhibici. V brance znovu dostal příležitost Martin Altrichter, premiéry po operaci achilovky se pak dočkal útočník Václav Eiselt. Ten se hned zapsal do listiny střelců.

Hosté od úvodního vhazování zatlačili soupeře do jeho obranného pásma a už na konci 3. minuty poprvé udeřili. Po střele Majeského dorážel v přesilovce Sýkora. Také v pořadí druhou početní převahu Mladá Boleslav využila. Po vyšachování domácí obrany se prosadil Koláček. Rebelové sice v závěru první třetiny dokázali Endálem (rovněž v početní převaze) vykřesat naději na přijatelný výsledek.

Tu ale živili pouze do 22. minuty. V ní se po levé straně prosmýkl Koláček a z téměř nulového úhlu našel skulinku nad Nerudovou vyrážečkou. V čase 23:04 se poprvé mezi boleslavské střelce zapsal Eiselt, když zblízka nedal Nerudovi sebemenší šanci. Poté využil chyby domácího gólmana při dorážce Nouza a upravil už na 1:5. Tím ale střelecké manévry boleslavského celku v prostřední dvacetiminutovce nekončily. Další zápis přinesla dvojnásobná přesilovka. V ní si Paroulek vychutnal Nerudu, položil ho na led a s přehledem přidal šestou branku. Účet druhé třetiny uzavřel obránce Štrach. Ten byl v pravý čas na pravém místě. Strážce domácí svatyně neudržel puk ve své moci a Štrach doklepával z brankové čáry do sítě.

Závěrečná třetina už se dohrávala spíše z povinnosti. Hosté sice nadále měli více ze hry, ale Neruda už puk za svá záda nepustil. Naopak Rebelům se v 60. minutě zásluhou Kukly podařilo alespoň o kosmetickou úpravu skóre. Nicméně potvrdilo se, že ve hře a v kvalitě obou týmů je diametrální rozdíl. Na druhou stranu těší, že boleslavští hokejisté oproti úvodu sezony dokáží rychlé a pohledné kombinace zakončit i góly. Chce se zkrátka věřit, že střelecké trápení už je minulostí. Navíc pět využitých přesilových her zaslouží také uznání.

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský, (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): "Opakovaně jsme vstoupili špatně do utkání, ale nakonec jsme stačili před koncem první části snížit. K tomu, co se stalo pak, se snad nechci vyjadřovat. Ale myslím si, že tohle utkání ovlivnil velkým dílem rozhodčí, kdy neodpískal faul na začátku první třetiny, my z toho dostali smolný gól a ještě byli vyloučeni. Doufám, že to není můj osamocený názor. Poté následovala velká spousta oslabení, a ta Boleslav - jako zkušený tým - dokázala využít."

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Každopádně s průběhem a výsledkem utkání musím být spokojen. Velmi dobrý herní projev už byl vidět v domácím utkání s Chomutovem. Na ledě Rebelů jsme také čtyřicet minut předváděli parádní hokej. Dobře jsme si to dávali, kluci byli v pohybu. Samozřejmě žádný z týmů nemůže odehrát celých šedesát minut aktivně. Co jsme ale chtěli, to jsme hráli. Jediná komplikace nastala v okamžiku, kdy jsme při vedení 2:0 nevyužili další přesilovku. Naopak soupeři v ní narostla křídla a hrál více aktivně. To byla právě ta pasáž, kdy se nám hra tolik nedařila. Dostali jsme se z toho a na začátku druhé třetiny rozhodli. Potěšující také je, že do sestavy naskočil po zranění Eiselt a hned vstřelil branku. Hrajeme na čtyři lajny, aby rozložení fyzických sil bylo na všech dvacet hráčů."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav