O prohře starších dorostenců na Spartě rozhodla druhá třetina

napsal Lukáš Chuchválek
HC Sparta Praha

6:3

2:2, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Hozák (Lojka, Klindera), 19. Černoch (Svoboda), 23. Major (Vokurka), 36. Kadeřávek (Svoboda), 19. Kadeřávek (Černoch, Augustin), 59. Lojka (Hozák) - 9. Krupička, 12. Krupička (Němec, Hercig), 52. Groer (Krupička, Borovec). Rozhodčí: Luczków - Buček, Huryta. Vyloučení: 5:5, navíc Bartoš (SPA) 5 minut + do konce utkání a Groer (MBL) 10 minut. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 38:29.

Pírs - Augustin, Bartoš, Černoch, Havel, Hozák, Kadeřávek, Keller, Klindera, Knobloch, Lojka, Major, Mikliš, Pulkrab, Svoboda, Široký, Vokurka.

Ašenbrenner - Bašus, Borovec, Černý, Ďurač, Groer, Hercig, Krupička, Marks, Mašek J., Mašek L., Nastoupil, Nedbal, Němec, Sedmík, Skořepa, Šír, Tržický, Verner.

P r a h a - Ve druhém zápase nadstavby čekal boleslavské dorostence další soupeř z Prahy, tentokrát Sparta. Na začátku se hrál vyrovnaný hokej, ale ve druhém dějství veškeré naděje na bodový zisk pohřbily tři inkasované góly. Třetí třetina sice přinesla díky Krupičkovi snížení, avšak Sparta si výsledek už pohlídala a při pokusu Bruslařů o vyrovnání ve hře bez brankáře výsledek potvrdila do prázdné brány.

Utkání začalo tlakem Sparty, který vyústil v rychlou branku Jiřího Hozáka. Jenže krátce nato přišel Bartošův tvrdý atak soupeře, za nějž byl domácí hráč vyloučen do konce zápasu. A soupeř této příležitosti náležitě využil, v pětiminutové přesilovce dokázal utkání zvrátit. Dvakrát se trefil Václav Krupička.

Domácím se podařilo ještě do konce třetiny vyrovnat. Mladoboleslavského brankáře překonal Jiří Černoch. Hosté důrazně upozorňovali na faul, výsledkem bylo vyloučení Tomáše Groera za nesportovní chování.

V druhém dějství zářila Sparta. Nejprve se z úniku trefil Marek Major, následovaný Patrikem Kadeřábkem, který dvakrát zužitkoval výbornou přihrávku zpoza branky a zajistil svému týmu tříbrankové vedení.

Ve třetí periodě mírně zdramatizoval vývoj zápasu Václav Krupička, nicméně v samotném závěru se do prázdné branky trefil Lukáš Lojka a bylo rozhodnuto.