napsal Pavel Petr
SK Horácká Slavia Třebíč

3:1

0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 23. Laš (Mertl, Sčerban), 60. Rehák (Ščerban, Mertl), 60. Rehák (Ščerban, Dolníček) - 22. Piecha (Krupka M., Ťupa). Rozhodčí: Pešina - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:7 navíc Kadlec a Rozsíval 10 min., Paroulek 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1520.

Altrichter – Bauer, Kolda, Jindra, Ťupa, Majeský, Sláma, Štrach, Výborný – Paroulek, Koláček, Kadlec – Nouza, Zdráhal, Gombár – M. Krupka, Piecha, Rozsíval – Eiselt, Sýkora, L. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Po tříbodovém zisku v zápase s Chomutovem a v duelu na ledě Rebelů z Havlíčkova Brodu odjížděli boleslavští hokejisté také k souboji s Horáckou Slavii Třebíč s myšlenkami získat minimálně bod. Zdálo se, že by se svěřencům Jiřího Režnara a Petra Hakena mohlo podařit cíl naplnit. Do šedesáté minuty totiž oba týmy vstupovaly za stavu 1:1. Pak ale sudí Pešina vyloučil obránce Ťupu a domácí přesilovku využili. Navíc svou výhru korunovali gólem do prázdné branky.

Ale po pořádku. Od úvodního buly se hrál vyrovnaný hokej a na první branku se čekalo do začátku druhé třetiny. K radosti boleslavského týmu se po ukázkové kombinaci dva na jednoho prosadil Piecha. Jenže o minutu později domácí v přesilovce vyrovnali. Nahození Mertla tečoval za Altrichterova záda Laš. Šance se pak střídaly na obou stranách, gólový efekt však chyběl. Rozhodovala tak tedy až 60. minuta a v ní dvě trefy Horácké Slavie. To nejprve v přesilovce skončila gólem tečovaná Rehákova střela. Hosté si následně vzali oddechový čas a sáhli ke hře bez brankáře. Při ní se ale znovu trefil Rehák a střelou do prázdné branky uzavřel účet zápasu na 3:1.

Jiří Otoupalík, (trenér Horácká Slavia Třebíč): "Jsou to pro nás velice cenné body. Upřímně řečeno, v našem provedení vázla kombinace a někteří naši hráči nehráli v takové pohodě, jako tomu bylo v předchozích duelech. Souhlasím také s tím, že důležitá z našeho pohledu byla rychlá vyrovnávací branka na 1:1. Opět musím pochválit brankáře Michala Valentu. Znovu chytal velice dobře. A třetí třetina? V jejím závěru jsme si vytvořili. Měli jsme i štěstí, že jsme vstřelili druhý gól. Podle mého názoru jsme si ho zasloužili."

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "Na úvod se sluší soupeři pogratulovat. Horácká Slavia hrála velice dobře. Už úvodní dvacetiminutovka ukázala, že se bude hrát vyrovnaný hokej a diváci moc gólů neuvidí. Pravdou je, že domácí si dobře hlídali střední pásmo a stejně tak dobře zahušťovali prostor kolem branky. A co rozhodlo o naší porážce? V první i druhé třetině jsme nedokázali proměnit vypracované šance. Nedokázali jsme tak domácím odskočit o více, než jen jednu branku. Největší chybou však bylo, že jsme si po vedoucí brance rychle nechali vstřelit gól. V závěru to vypadalo, že buď dáme branku my nebo to skončí remízou. Nakonec ovšem byla Třebíč šťastnější. Myslím, že rozhodčí Pešina rychlejší a tvrdší zápasy nestíhá. Neříkám, že nás poškodil, ale chyb tam od něj bylo hodně na obě strany. Zbytečně rozkouskoval zejména druhou třetinu."