napsal Josef Zdobinský

3:2p

0:2, 0:0,2:0 - 1:0

HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 43. Rovný (Marek, Vrba), 45. Frolík (Koudela, Němec), 62. Kurka (Koudela) - 14. Šteiner (Malý), 17. Tomek (Semrád, Ptáčník). Rozhodčí: Smitka - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 45.

Bača (Ašenbrenner - 21.) – Groer, Souček, Borovec, Nedbal, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Brzák, Frolík, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bašus, Bernad.

Mouček (Eder) - Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Jedlička, Brzák, Tomek, Navrátil, Semrád, Preševa, Ryzák, Novák, Šteiner, Hlinka, Moravec, Ptáčník.

M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři přivítali ve třetím kole play-out na domácím ledě pražskou Slavii. I když herně byla první třetina spíše vyrovnaná, podařilo se Pražanům snadno dostat do dvoubrankového vedení. Bruslaři se střelecky zpočátku spíše dosti trápili a brankové prokletí se jim podařilo překonat až ve třetí třetině, ve které byli lepším mančaftem. Klání se jim povedlo dostat až do prodloužení, které rozhodl parádní střelou Kurka. Dva body tak přeci jen zůstávají doma.

Na co boleslavští útočníci v první třetině sáhli, to bylo odsouzené k zániku. Střelecká nemohoucnost byla na juniorce do očí bijící. Hra nebyla špatná, ale efektivita nulová. Oproti tomu Slávisté dali z ničeho dvě branky. Z akcí, které by nikdo neoznačil za brankové. První změna stavu přišla ve 14. minutě, poté co prapodivným způsobem skončil puk za Bačovými zády. Gól byl připsán Šteinerovi. O pár minut později se Slávisté radovali znovu. Tentokrát kotouč poslal za Bačovy záda Tomek. To bylo v první části hry vše.

Dvě hloupě inkasované branky vyhnaly z ledu po první části Baču, a tak se od druhé třetiny v domácí kase objevil Ašenbrenner. Bruslaři začali druhou třetinu velmi aktivně. Ve 22. minutě se dostal do slibné příležitosti Marek, ale nebylo mu přáno. O pár minut později pak vystrašil brankáře Pražanů střelou od modré Koudela. Jeho střele však chyběla větší přesnost. Ve 26. Minutě se před brankou Slávie objevili Školoud s Markem, ale uklouzli a akce, která zpočátku vypadala slibně, tak nakonec skončila spíše komicky. I když se Bruslaři moc snažili, nebylo jim přáno. Těsně před koncem třetiny ještě Ašenbrenner podržel domácí, když čaroval v brance po střelách Hlinky a Moravce.

Třetí třetina se nesla ve znamení boleslavského tlaku. Ve 43. minutě se po krásné kombinaci s Markem a Vrbou prosadil Rovný. O tři minuty později došlo k přečíslení domácích dvou na jednoho. Koudela přihrál Frolíkovi a ten srovnal - 2:2. Po druhé brance, jakoby se Slávisté z ledu vypařili. Hrálo se víceméně jen na jedné třetině a hosté byli psychicky na dně. Dělali zbytečné chyby, které pak napravovaly fauly, což mělo za následek spoustu vyloučení. Bruslaři ale svých příležitostí nedokázali využít a tak zápas dospěl do prodloužení. To mělo podobný průběh jako třetí část a zasloužené dva body poslal domácím na konto v čase 61:01 nechytatelnou bombou obránce Kurka.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: My jsme si dnes vzali příklad ze včerejšího utkání "Áčka" s Berounem. (smích) Ne, teď vážně. V přestávce mezi první a druhou třetinou padaly v kabině ostřejší slova a v následující hře to pak bylo i vidět. Toť vše.