napsal Josef Zdobinský

5:6

3:1, 0:1, 2:4

HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky a nahrávky: 3. Ficek (Vrba, Školoud), 7. Frolík (pen.), 13. Frolík (Němec, Kulhánek), 48. Školoud (Ficek, Rovný), 55. Podsedníček (Chvátal) - 19. Jindřich (Vegner, Holeček), 29. Navara (Faigl, Málek), 48. Navara (Faigl, Málek), 51. Kuchynka (Piewak), 52. Strnad (Bulva), 58. Kubáč (Faigl, Navara). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Špůr. Vyloučení: 5:9. Diváci: 60.

Ašenbrenner (29. Bača)- Borovec, Nedbal, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Bartoš, Bernad.

Novák – Bulva, Zdvořáček, Navarra, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Piewak, Ságer, Bačák, Dostálek, Holeček, Vegner, Motejlek, Faigl, Strnad, Jindřich, Neumann, Málek.

M l. B o l. - Boleslavští junioři přivítali v dalším kole juniorské play-out na domácím ledě sestupující Ústí nad Labem. Ačkoliv Bruslaři nezačali špatně a po první třetině vedli 3:1, tak nakonec nechali všechny tři body hostům. Ve druhé části hry ale ústečtí Lvi chytili dech a dostali se opět do hry. Ve třetí pak domácí junioři předvedli totální kolaps. Nechali si dát hned čtyři branky a pořádně tak naštvali kouče Vidnera.

Do první třetiny vstoupili domácí hráči výborně. Byl vidět markantní rozdíl mezi dohrávající Boleslaví a sestupujícím Ústím. To také vedlo k tomu, že se již ve třetí minutě prosadil Ficek, který pěkně kombinoval s Vrbou, a překonal tak jediného brankáře na soupisce hostů Nováka. Pak Bruslaři nabídli hostům skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři, se kterou si ale hosté vůbec nevěděli rady, a tak se hrálo spíše ve středním pásmu. Následně proměnil Frolík trestné střílení a domácím, jako by v té chvíli narostla křídla. Aktivita přinesla domácím i třetí branku, poté co se v přesilovce – trvající jen devět vteřin – trefil opět Frolík. V tu chvíli to s hosty nevypadalo vůbec dobře. Ještě do konce třetiny se však podařilo Jindřichovi korigovat stav na 3:1, krátce poté, co domácí ubránili další oslabení ve třech.

Druhá třetina byla nejméně gólová, a také nejnudnější. Na ledě se toho moc zajímavého nedělo. Sem tam nějaký nevydařený útok, hra spíše ve středním pásmu. Ústí se nicméně rozehrálo a začalo být domácím vyrovnaným protivníkem. Ve 29. minutě ale už Lvi proměnili zásluhou Navary jednu z mnoha přesilovek a snížili stav na 3:2. Tento gól vyhnal z branky Ašenbrennera, kterého nahradil Bača. O pár minut později mohl znovu zvýšit stav na rozdíl dvou branek Frolík, když se dostal do úniku a jel na Nováka zcela sám, ale bohužel trefil jen tyčku. Do konce třetiny se již na ledě mnoho zajímavého neudálo.

V poslední části hry se začaly dít věci. Hosté byli patrně nabuzeni tím, že se za stavu 3:2 nenechali položit do kolen a s nepříznivým vývojem hry dokázali něco udělat. Hra tak začala mít pořádný spád a bylo na co koukat. Ve 48. minutě se prosadil Školoud, poté co dorazil do branky nikým nehlídaný kotouč. Inkasovaná branka paradoxně ale pomohla hostům. O pár vteřin později se totiž Lvům zásluhou Navary podařilo znovu snížit na rozdíl jediné branky. V 51. minutě pak Kuchynka srovnal stav na 4:4. O necelou minutu později lovil Bača puk z branky i po páté, to bylo po střele Strnada. V tu chvíli bylo opravdu na co koukat. Boleslav se opět začala tlačit do koncovky a Ústí naopak nechtělo inkasovat. To se mu ale nepovedlo, a tak pět minut před koncem základní hrací doby svítilo na světelné tabuli skóre 5:5! Podsedníček totiž objel Novákovu branku, přihrál Chvátalovi jenž se nemýlil. Když už se zdálo, že boj směřuje do prodloužení, zařídil tři body hostům Kubáč. Nepovedená a laxně odehraná závěrečná část zápasu nicméně pořádně naštvala domácího kouče Vidnera. Jeho ohlasy si můžete přečíst níže.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Pokud bych měl komentovat zápas, tak je to zkrátka na píp... Hrozné, hrozné a ještě jednou hrozné. Pokud chtějí hráči bojovat o smlouvy, tak se to rozhodně nedělá takhle! A neberu žádné výmluvy, že za nás dnes hráli i někteří dorostenci. Dnes to bylo prostě na píp... Takhle to nejde!

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): Ačkoli jsme vyhráli, úplně spokojen nejsem. Výkon v první třetině byl totiž strašidelný. Ve druhé třetině jsme se už trochu zvedli a ta třetí, to byla bomba. Samozřejmě jsem za výhru rád.