BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři nevstřelili na Slavii ani branku a jedou domů opět s prázdnou

2. 3. 2013
napsal Lukáš Chuchválek
HC Slavia Praha

4:0

1:0, 2:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Jedlička (Hlinka, Ryzák), 22. Štajner (Moravec), 27. Tomek (Moravec), 60. Jedlička. Rozhodčí: Jebavý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:9 navíc Antonín Růžička (SLA) 10 min. OT nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 139. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 4:0.

HC Slavia Praha

Mouček – Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Jedlička, Brzák, Tomek, Semrád, Preševa, Ryzák, Novák, Šteiner, Hlinka, Moravec, Ptáčník

BK Mladá Boleslav

Bača (33. Ašenbrenner) - Šimek, Borovec, Němec, Marek, Rovný, Nedbal, Podsedníček, Chvátal, Frolík, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Bernad

P r a h a - K osmému kolu skupiny play-out NOEN extraligy juniorů nastoupili mladí Bruslaři na ledě pražské Slavie. Zápas už měl charakter charakter přátelského utkání s tím, že Boleslav přijela s osekanou sestavou. V Edenu však Boleslavi nepřálo střelecké štěstí a sama inkasovala čtyřikrát. Junioři si tedy připisují už čtvrtou porážku v řadě.

V úvodu utkání slávisté velmi často vyhazovali na zakázaná uvolnění a bránili mladoboleslavské výpady. Přesto to byli právě oni, kteří se jako první ujali vedení. Dobrý forčeking vyústil v chybu hostujících obránců, Hlinka přenechal puk Jakubu Jedličkovi, který mířil přesně k tyči. Slavia byla aktivnější, v přesilové hře dorážel puk u vzdálenější tyče Babka, ale z ostrého úhlu minul volný prostor za brankářem.

Úvod třetiny druhé se nesl ve znamení domácí přesilové hry, kterou následně využil Dominik Štajner a zajistil svému celku dvoubrankové vedení. Možnost snížení měl na holi Ladislav Marek, ale kotouč přihraný zpoza branky k druhé tyči usměrnil pouze do tyče. Přišla tak odplata domácích, na tříbrankový rozdíl navýšil v nepřehledné situaci před brankou Václav Tomek.

Trenér Mladé Boleslavi se o pár minut později rozhodl vystřídat brankáře, místo Bači nastoupil Ašenbrenner, který zbytek třetiny dochytal bez inkasované branky.

Třetí dějství přineslo vyrovnaný hokej, pevnou slávistickou obranu, ale i občasné ofenzivní výpady. Kupříkladu Brzák tečoval nahození od modré přímo do tyčky. Domácí rozkouskovali hru a hosté si v závěru vzali oddechový čas, navíc zkusili štěstí bez brankáře. Tento tah ovšem nevyšel, Jakub Jedlička kličkou obehrál obránce a bez problémů zakončil do prázdné.