BK MLADÁ BOLESLAV

Venkovní trápení pokračuje, Bruslaři dali znovu jen jeden gól

7. 4. 2013
napsal Jitka Čechová, Daniel Pavlík
Piráti Chomutov

3:1

0:1, 2:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 26. Šagát (Sikora, Důras), 28. Sikora (Důras, Hromas), 48. Pulpán (Hruška, Divíšek) – 2. Pitule (Toman, Kafka). Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4845. Střely na branku: 29:34.

Piráti Chomutov

Hanuljak – Mrázek, Pavlas, Palin, Trefný, Stehlík, Rýgl, Bartejs, Pulpán – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Šagát, Kraft, Káňa – Důras, Sikora, Hromas – Jíra, Kůs, Procházka

BK Mladá Boleslav

Will – Chaloupka, Jindra, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa – Demel, Koudelka, Havlíček – Jiránek, Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Hrdel – Rys, Pitule, Kafka – Koudela

C h o m u t o v – Vypadalo to nadějně. Boleslavští šli vůbec poprvé ve venkovním zápase baráže do vedení, už ve druhé minutě se díky pohotovosti na brankovišti soupeře prosadil Tomáš Pitule a Bruslařský klub s rozdílem jednoho gólu vydržel až téměř do poloviny zápasu. Jenže pak se Chomutovští během dvou minut dvakrát trefili a rázem bylo všechno obráceně. Snahu Bruslařů o vyrovnání pak ve 48. minutě utnul Pulpán. Středočeši si prohrou na ledě Pirátů značně zkomplikovali situaci a ještě víc se připoutali k nepostupovým příčkám tabulky.

Již třetí letošní vzájemný zápas s Mladou Boleslaví nezačali Piráti nejlépe. Hosté využívali chyb v chomutovské obraně a ve 2. minutě šli také do vedení. Tomáš Pitule tečoval Tomanovu střelu, kterou Hanuljak ještě zlikvidoval, ale na dorážku už nestačil.

Netrvalo dlouho a utkání začínalo nabírat na tempu. Chomutov se ihned po inkasované brance cpal před Willovu klec. Nejdřív Hruška nevyužil volné klece a trefil jen břevno, poté Petr Jíra nedokázal puk dotlačit za brankovou čáru.

Tlak domácích pokračoval, ale Will odolával. Mladá Boleslav sice dostala v 15. minutě výhodu přesilovky, dotírající Chomutov však nasbíral více šancí. Šagát ani Hromas ale brankáře hostů nepřekonali.

Počáteční zaspání a nevyužité šance Pirátů, hlavně to byla první třetina utkání. Mladá Boleslav po dvaceti minutách držela náskok jedné branky.

Podobně jako v první třetině Chomutov začal poněkud vlažně, přesto dokázal skórovat. V šestadvacáté minutě ujel Martin Šagát, který sám před Romanem Willem zakončil přesně.

První branka ale Piráty nakopla a Mladoboleslavští měli velmi obtížnou práci v obraně. Předtím však měli domácí horkou chvilku. Po tom, co Mrázek zakopl, si sebrali kotouč Boleslavští a Tomáš Demel mohl vrátit hostům vedení. Hanuljak však jeho střelu pokryl.

Nastala ale 28. minuta a Piráti rázem vedli. Marek Sikora obdržel kotouč od Důrase a ten střelou tahem prostřelil mladoboleslavského gólmana.

Domácí bez větších potíží bránili své vedení až do konce druhé třetiny. Pro Boleslav to byla opravdu smolná třetina.

Boleslav se opět snažila v úvodu třetiny zamknout domácí a také se jí to dařilo. Hanuljakova klec ale nebyla nijak zvlášť ohrožena. Přišla ale 48. minuta a Chomutov zvýšil své vedení. Neposedný puk, nahozený Lukášem Pulpánem, zaletěl až do sítě.

Poté následovala přesilová hra Středočechů, kterou ale Piráti znovu bez úhony přečkali. Hosté ještě nic nezvládali, ale domácí Severočechy podržel Miroslav Hanuljak v bráně.

Poslední minuty režíroval znovu chomutovský tým. Tomáš Kaňa sice nevyužil v přečíslení svou šanci, to ho už ale nemuselo tolik mrzet. Chomutov si svůj náskok s přehledem udržel a připisal si důležité tři body do tabulky ve skupině o udržení.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa, Piráti Chomutov: Měli jsme špatný vstup do utkání a dovolili soupeři skórovat. Od páté, šesté minuty jsme ale začali být aktivnější, vytvářeli si šance, ale bohužel jsme měli na hokejkách křeč. Ve druhé třetině jsme zápas konečně otočili. Podle mě jsme byli povětšinou lepším týmem, ačkoliv tam byly úseky, kdy jsme Boleslav pouštěli zpět do hry. Za tři body jsme hodně rádi.

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: Na jeden gól se venku nevyhrává. Nevyužili jsme ani jednu přesilovku. Ve druhé třetině to Chomutov otočil a nám chyběl důležitý krok k tomu, abychom odpověděli.