BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – DUKLA JIHLAVA 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

22. 11. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

3:2

1:1, 0:0, 2:1

HC Dukla Jihlava

Statistiky

Branky a nahrávky: 15. Výborný (Rozsíval, M. Krupka), 58. Piecha (Výborný, Bauer), 59. Kadlec (Ťupa, Jindra) – 11. Řípa (Lazorišák, Šmarda), 44. Kaňkovský (Chvátal). Rozhodčí: Fraňo – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:12, navíc hostující Kuchyňa 5 min.+trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500.

BK Mladá Boleslav

Altrichter - Sláma, Kolda, Ťupa, Jindra, Bauer, Výborný, Majeský, Štrach - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Piecha, Krupka M. - Krupka L., Sýkora, Eiselt.

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Kuchyňa, Morava, Duben, Lukač, Chvátal, Šmarda, Lukačovič, Pekárek - Rytnauer, Kaňkovský, Čachotský - Lazorišák, Dušátko, Řípa - Fiedler, Hanzal, Vlk - Tkáč, Havel, Vaškovič.

Poprvé se v Mladé Boleslavi hrál hokej ve Zlatopramen aréně. Tak se totiž od středečního odpoledne jmenuje stadion ve městě automobilů. Ten domácí pokřtili sice vítězstvím, ale k jejich hře měl trenér Jiří Režnar zcela po právu výhrady. A hosté? Ti odjížděli podle slov kouče Petra Vlka s pocitem křivdy. Především proto, že v závěrečné třetině vedli a mohli jednobrankový náskok ještě pojistit. Jenže místo toho dvakrát inkasovali v samotném závěru. V obou případech při dvojnásobném oslabení.

Patnáctibodový náskok v tabulce pasoval domácí celek do role favorita. Jen to samotné ale na výhru pochopitelně nestačí. Přestože Mladoboleslavští měli například v první třetině více ze hry, brejky Dukly byly daleko nebezpečnější. Navíc domácí už v 6. minutě hráli v pěti proti třem, a to 77 vteřin. Řehoř však držel svůj tým nad vodou. V 11. minutě pak Jihlavští podnikli jeden z výpadků do boleslavské obrany a Řípa překonal Altrichtera. Zvýšit vedení mužstva z Vysočiny mohl následně Chvátal, strážce boleslavské svatyně ale jeho pokus mistrně ukryl do své lapačky. V 15. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Rozsíval našel před brankou nekrytého Výborného a ten se nemýlil.

Úvod druhé části poznamenala častá vyloučení a také další příležitosti Jihlavy. Rytnauerův bekhend naštěstí pro boleslavský tým zastavila horní tyč. V obrovské šanci se ocitli také Vlk a Hanzal, ani oni však mušku přesnou neměli. Na druhé straně to střelou ukrytou za bránícím hráčem zkoušel Piecha, individuálně se neprosadil Paroulek a Bauerovu ránu od modré zlikvidoval skvěle chytající Řehoř. Poslední šanci druhé části měl na své holi hostující útočník Kaňkovský. Zblízka tři vteřiny před sirénou ale nezamířil přesně.

Právě Kaňkovský byl ovšem hrdinou začátku třetí třetiny. Ve 44. minutě se po na milimetr přesné přihrávce Chvátala ocitl sám před Altrichterem, boleslavského gólmana si položil a s přehledem upravil na 1:2. A do třetice znovu Kaňkovský. Ten se totiž znovu ocitl volný v útočném pásmu, tentokrát měl ale navrch Altrichter. Právě tento moment hosty v závěru hodně mrzel. Kdyby totiž Kaňkovský dal, zřejmě by definitivně rozhodl. Na kdyby se ovšem pochopitelně nehraje. V samém závěru poslal sudí Fraňo hosty dvakrát do třech (mimochodem, vždy se jednalo o zákroky na Eiselta) a to domácí dokonale potrestali. Nejprve v 58. minutě stačilo Pechovi jen nastavit hůl, aby do jihlavské sítě dopravil přihrávku Výborného. Poslední slovo měl v 59. minutě kapitán Kadlec. Za Řehořova záda tečoval střelu Ťupy.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Samozřejmě v závěru jsme uhráli tři body. Nevím, jestli ty fauly tam byly nebo ne. Podívám se na to na videu. To co jsme ale předváděli pětapadesát minut, to byla hrůza. Bohužel. Říkal jsem to i hráčům. Tady je vybraných dvaadvacet hráčů, kteří mají hrát hokej a pohybovat se na špici prvoligové tabulky. A ne čekat na závěr, kdy to řeknu možná blbě, jsme dostali přesilovky a ty jsme využili. Jinak bychom prohráli 1:2 a byli bychom zklamáni. To tak ale nejde. Jsme doma a musíme hrát. Něco si před zápasem řekneme a padesát procent hráčů to neplní. Musí se zkrátka zlepšit a doufám, že to tak bude. Jinak budeme prohrávat tak, jako například v Třebíči."

Petr Vlk, (Trenér HC Dukla Jihlava): "Je to pro nás velké zklamání. Než se do průběhu utkání někteří lidi vložili, měli jsme na to, abychom získali tři body. Je mi líto kluků, kteří na ledě dřou jako pitomci a pak přijde člověk a všechno jim to zhatí."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav