BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři doma vymazali dalšího soupeře, extraligový sen žije dál!

14. 4. 2013
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

5:0

2:0, 1:0, 2:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Toman (Výborný), 11. Mikulík (Koudelka), 32. Pabiška (Vrbata, Toman), 49. Nouza, 56. Pabiška (Nouza, Vrbata). Rozhodčí: Šindler, Lacina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 15:14, navíc Hrdel (MBL) a Káňa (CHM) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020. Střely na branku: 28:33.

BK Mladá Boleslav

Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Rys

Piráti Chomutov

Hanuljak – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Stehlík, Rutta – Káňa, Hruška, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Gajovský, Kůs, Procházka

M l. B o l. – Celek z města automobilů je ve ŠKO-ENERGO Aréně k nezastavení. Podobně jako v pátek, i tentokrát si extraligový soupeř odvezl pořádný nášup a znovu byl perfektní týmový výkon podtržen čistým kontem Michala Valenta. Vzhledem k vítězství Liberce nad Olomoucí se první tři pozice tabulky vyrovnávají a zdá se, že extraligová hádanka nalezne řešení až v posledním kole. Díky domácím výkonům do vývoje mohou nadále zasáhnout i Bruslaři.

Úvodní minuty střetnutí se nesly v duchu nedisciplinovanosti hostujícího celku. V krátkém časovém sledu Chomutovští putovali hned dvakrát na trestnou lavici a byli za to potrestáni. Výborný prokličkoval do útočného pásma, přenechal kotouč za sebe na najíždějícího Milana Tomana, který střelou zápěstím rozvlnil síťku za Hanuljakem. Hosty inkasovaná branka probrala z letargie a nebezpečných situací začalo přibývat i před boleslavským brankovištěm. Do nadějné střelecké pozice se probojoval mezi kruhy Kraft, jeden z domácích útočníků se ale vzorně vrátil a v poslední chvíli soupeře vyrušil. Bruslaři i v nedělním utkání prokázali, že na svém kluzišti mají skvělou produktivitu a ke vstřelení gólu jim stačí opravdu málo. Martin Koudelka vyhrál vhazování na Milana Mikulíka, jenž navzdory zablokované hokejce dokázal praštit do puku a vysokým obločukem ho dostat až za brankovou čáru.

Mladoboleslavské hokejisty brzké vedení povzbudilo k další aktivitě. Velmi sebevědomě si počínal především David Výborný. S jeho technikou hole si hostující obránci často nevěděli rady, jako v případě, kdy Nouza vybojoval pro svého kapitána kotouč v rohu a sjížděl si před branku. Pobídka k teči po menším slalomu opravdu přišla, Hanuljak ale tentokrát zareagoval přesně. Na druhé straně se ihned po vhazování dostal k nebezpečné střele Důras, Valent ale jeho ostrý pokus pohotově vykopl. Více se toho už do první sirény nestalo a bylo jasné, že pokud chce Chomutov pomýšlet na bodový zisk a ztvrzení extraligové příslušnosti i pro další ročník, bude toho muset na své hře hodně změnit.

Druhé dějství nejdříve nabídlo o něco méně atraktivní podívanou, za což mohli především domácí hokejisté, kteří se rozhodli nehazardovat se svým dvoubrankovým vedením a nepouštět se do žádných riskantních podniků. Na ledě spíše než pohledných kombinací přibývalo šarvátek, které rozhodčí nemilosrdně trestali. Více než polovina třetiny byla odehrána v nestandardním počtu hráčů a prostor na ledě svědčil spíše Pirátům. Vyniknout své ofenzivní schopnosti nechal obránce Pulpán, jenž si velmi účinně sjížděl a dvakrát pálil těsně vedle tyče. Z tohoto mráčku ale nezapršelo a ukázala se pravdivost otřepaného rčení „Nedáš, dostaneš!”. Bruslaři se dostali ke své výsostné disciplíně, přesilové hře a pod horní tyčku dorážející Lukáš Pabiška rozjásal ŠKO-ENERGO Arénu potřetí.

Kdo si myslel, že v tu chvíli už bylo utkání víceméně rozhodnuté, šeredně se mýlil. Boleslavští hokejisté se částečně vlastní nedisciplinovaností, částečně nešťastnou náhodou dostali do celkem čtyři minuty trvajícího dvojnásobného oslabení. V něm Chomutovští doslova svírali svého soupeře v železných kleštích, Michal Valent ale držel jako nepropálitelná zeď. Velkou zásluhu na tom měli i Koudelka, Jindra a Chaloupka, kteří strávili v klíčových chvílích na ledě přes tři a půl minuty. Trenér Výborný svému buldočímu komandu věřil natolik, že si dokonce vybral oddechový čas, aby zmínění nemuseli z ledu. Pirátům nezbývalo, než nad promrhanou šancí na návrat do zápasu nevěřícně kroutit hlavou.

Závěrečnou třetinu střetnutí načnuli hosté tlakem v jedné z mnoha přesilovek, ale naložili s ní podobně, jako s těmi předchozími, tedy darebně. Tomáš Káňa se nechal vyloučit a za vzteklé reakce si ještě vysloužil osobní trest. Oproti tomu Bruslaři pokračovali ve své hře, nenutili se do útoků a víceméně kontrolovali vývoj utkání. Z průměrné šedi vynikla snad jen akce Tomana, který vystihl při hře ve čtyřech rozehrávku soupeře a s Nouzou zamířil do přečíslení. Boleslavský obránce svou přihrávku adresoval přesně, hosté zabránili jasné gólové šanci jen za cenu faulu. Nařízené trestné střílení proměnil s ledovým klidem Tomáš Nouza svou tradiční dlouhou forhandovou kličkou.

O čestný zásah se pokoušeli Gajovský s Kůsem poté, co si vykombinovali domácí obranu, Valent byl ale i tentokrát pozorný. Tribunám zatrnulo, když se ve středním pásmu nevědomky srazili Rys se Sikorou, oba hráči ale odešli po svých a byli připraveni pokračovat ve hře. Piráti v závěru přeci jen našli ještě trochu chuti do hry, tvrdě pálil Pallin, z úhlu zaměstnal Valenta tvrdou ranou Šagát. Závěr okořenili další šarvátky, Boleslavští už ale neměli chuť se do nich pouštět. Výzvy hostujících hráčů tak zůstaly nevyslyšeny a hosté odcházeli postupně obsazovat trestnou lavici. To se ale proti Mladé Boleslavi nevyplácí, po skrumáži v brankovišti propálil vše v cestě Lukáš Pabiška a stanovil tak konečný výsledek 5:0. Bruslařský klub si připsal před téměř vyprodanou arénou další důležité a zasloužené vítězství.

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý, BK Mladá Boleslav: My jsme šli od prvních minut za naším cílem, plnili jsme taktické pokyny, které jsme si stanovili v předzápasové poradě. Rozhodujícím momentem utkání byly nevyužité početní výhody soupeře, kdy to naši hráči skvěle ubránili, za což jim patří velký dík a uznání. Zbytek týmu jim to potom vrátil na druhé straně hřiště. Utkání jsme zvládli výborně, ale nemůže výsledek přeceňovat, chystáme se na další těžké střetnutí.

Zdeněk Skořepa, Piráti Chomutov: Utkání z naší strany nebylo vůbec dobré. Věděli jsme, že Boleslav je silná v přesilových hrách, přesto jsme byli v prvních minutách dvakrát vyloučeni. Druhý gól byl laciný, po vhazování v našem obranném pásmu, které jsme měli zdánlivě pod kontrolou. Něco s vývojem střetnutí mohla udělat naše čtyři minuty dlouhá početní výhoda pět na tři, ale nesehráli jsme to tak, jak jsme měli. Bez vstřelené branky se vyhrát nedá, Boleslav byla lepší a zaslouženě zvítězila.

×
Odehrané v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav