BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři jasně přejeli šumperské Draky

11. 9. 2013
napsal David Bohata
BK Mladá Boleslav

6:1

3:1, 1:0, 2:0

Salith Šumperk

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Vrbata (Toman, Výborný), 9. Lenc (Pabiška, Výborný), 20. Lenc (Toman, Výborný), 34. Klimenta (Broš, Bohunický), 46. Loskot (Jiránek), 53. Klimenta (Broš, Jindra) – 11. Hulva (Žálčík, Brunec) Rozhodčí Jílek - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2198. Střely na branku: 49:30

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Lenc, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Rys, Koudelka, Demel – Marek, Loskot, Jiránek – Podsedníček

Salith Šumperk

Kašík – Holík, Novotný, Staněk, Plášek, Sedlák, Bail. Navrátil - Brunec, Hulva, Žálčík – Půhoný, Haas, Červenka – Tesařík, Moskal, Starý – Chomič, Skoumal, Langr

M l. B o l. – Domácí prokázali svoji třídu a vyhráli 6:1. Výborným výkonem od první do poslední minuty přejeli hosty ze Šumperka. Dvakrát přitom skóroval v oslabení Klimenta. Dvoubrankový byl i Radan Lenc, který naskočil do první formace.

Boleslav se do soupeře zakousla jako vyhladovělý buldok. Už ve druhé minutě musel Kašík vychytat Koudelkův atak. Na přesnou přesilovkovou ránu Davida Vrbaty už byl krátký. Hrálo se dál výhradně před šumperskou bránou. Rys krásně našel Koudelku, ale ten před Kašíkem znovu selhal. Na 2:0 zvyšoval Radan Lenc. Jemně tečoval nastřelení Pabišky od hrazení.

Michal Valent si poprvé sáhl na puk až v polovině třetiny a rovnou musel řešit ožehavou situaci, tedy přečíslení Šumperka 2 na 1. Toto varování jako by nestačilo. Jakub Hulva byl sám na zadní tyči, kam dostal od Žálčíka nezištnou přihrávku a prostřelil marně se po puku natahujícího brankáře. V poslední sekundě prvé třetiny ještě stihl procpat puk do brány pod lapačkou Kašíka Radan Lenc.

Ve druhé periodě už nebyli Bruslaři tak dominantní. Hovoří o tom i takřka vyrovnaný počet střel na bránu 12:11. Pořádnou brankovou šanci měl až Radan Lenc, který mohl vsítit hattrick. V oslabení se s jedním ze svých kolegů dostal do přečíslení. Lenc po úniku zamýšlel přihrávku, ale když se mu tato možnost zavřela, rozhodl se vystřelit. Lapačka šumperského brankáře si na střele smlsla.

Jenže ještě v tom samém oslabení se místní publikum radovalo. Precizně provedený protiútok zakončoval po Brošově příhře Tomáš Klimenta. Střelecky se probudil i Šumperk a Valent se musel mít na pozoru. Žádný ožehavý moment však řešit nemusel.

Velkou možnost navýšit náskok měli borci v černo-zeleném, jelikož na začátku třetí třetiny hráli více než minutu proti 3. Velkému tlaku Šumperk odolal. Na 5:1 dával Marek Loskot, když se mu ve středu hřiště otevřela cesta ke gólmanovi, kterého posléze vymíchal a zakončoval do odkryté brány.

Šumperk hrál v polovině poslední periody dvojnásobnou početní výhodu, jíž nezužitkoval. Co víc – Boleslav ve 4 mužích udeřila. Byl to Tomáš Klimenta, který dal svou druhou branku v oslabení. Rozjel se do brejku, před kruhy na pětníku zastavil, nechal kolem projet obránce Šumperka a krátkým švihem nalezl horní roh Kašíkovy klece. Tato brnaka stanovila konečné skóre 6:1, které take odpovídá tomu, co jsme měli možnost ve ŠKO-ENERGO Aréně vidět.

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): První zápasy nejsou nikdy jednoduché. Šumperk přijel hrát na brejky, což svým gólem v první třetině potvrdil. Až když jsme dali více gólu, jejich nápor opadl. Je to nepříjemný soupeř, dali jsme góly, lidé viděli pěkné akce, takže jsme spokojení.

Radek Kučera (Hokej Šumperk 2003): Věděli jsme, že na nás Boleslav nastoupí a budeme pod tlakem. Mladá Boleslav má neskutečně kvalitní mančaft a bylo to vidět ve všech směrech. V takovém zápase můžeme jen získat - zkušenost. Je to pro nás velké ponaučení a ukázka, jak se hraje hokej.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav