BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři podlehli Medvědům, rozhodovaly přesilové hry

21. 9. 2013
napsal Daniel Langer, Dominik Rejthar, Martin Švejkar
Medvědi Beroun 1933

4:2

2:1, 1:1, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Marek (Šenkeřík), 13. Vrdlovec (Kubica, Šenkeřík), 38. Marek (Vrdlovec, Šenkeřík), 55. Kubica (Marek) – 11. Nouza (Výborný), 21. Pabiška (Toman, Vrbata). Rozhodčí: Souček – Šperl, Zíka. Vyloučení: 7:10, navíc Kolařík (BER) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Počet diváků: 380. Střely na branku: 26:39.

Medvědi Beroun 1933

Šimboch – Šenkeřík, Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Jebavý, Kolařík, Sklenička – Babka, Matějka, Stromko, Půlpán A., Jonáš, Malý, Kubeš, Půlpán T., Marek, Kubica, Vrdlovec

BK Mladá Boleslav

Will - Němeček, Toman, Kurka, Jindra, Protivný, Pojkar, Bernat - Nouza, Výborný, Pabiška - Vrbata, Broš, Klimenta - Mikulík, Koudelka, Demel - Rys, Loskot, Lenc - Jiránek

B e r o u n - V souboji dosud neporažených celků se vedlo od úvodních minut lépe domácímu mužstvu. Medvědi šli již ve třetí minutě do vedení a od té doby Bruslaři jen dotahovali. Dvakrát ještě dokázali vyrovnat zásluhou Nouzy a Pabišky, na další úspěšné trefy berounských hokejistů už ale zareagovat nesvedli. Poprvé v sezóně se mezi tyče postavil Roman Will, za šťastnou premiéru ale jeho vystoupení bohužel označit nelze. Klíčovým aspektem utkání byly přesilové hry, domácí totiž dokázali využít hned tři z nich.

Do utkání dvou neporažených týmů vstoupili lépe Medvědi, kteří se hned 3. minutě ujali vedení. V přesilové hře obránce Petr Šenkeřík našel přesně před brankou Jakuba Marka, který poslal z blízkosti puk nekompromisně do branky soupeře. Mladá Boleslav po inkasované brance zvýšila svoji aktivitu. Tlak hostů se projevil v půlce první třetiny, kdy Škodovka vyrovnala zásluhou Tomáše Nouzy, který propálil z mezikruží brankáře Berouna Šimbocha. O dvě minuty později si šel ale na trestnou lavici odpočinout David Pojkar. Medvědi i další početní výhodu zužitkovali, jak nejlépe mohli. Po pěkné kombinaci se sám před brankářem zjevil Daniel Vrdlovec, který se nemýlil a poslal Beroun zpět do vedení. Vyrovnat mohl o malou chvíli později Tomáš Nouza, ale v dobré pozici promáchl kotouč. Do první přestávky tak šli obě dvě mužstva za stavu 2:1 pro Medvědy.

Do druhé periody vstoupili přímo skvěle hosté, kteří měli k dispozici po faulu domácí Kolaříka přesilovku 5 na 3. Po padesáti vteřinách ji proměnil ve vyrovnání Lukáš Pabiška, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před domácí brankou a poslal puk do branky. Mladá Boleslav se mohla následně dostat poprvé v zápase do vedení. Milan Mikulík ujel v oslabení berounským obráncům, ale v samostatném úniku na skvěle chytajícího brankáře Šimbocha nevyzrál. Po neproměněné šanci hostů, tak udeřili Medvědi opět v přesilové hře. Daniel Vrdlovec našel v palebné pozici přesně Jakuba Marka, který propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal znovu svůj tým do vedení. Těsně před koncem druhé části navíc Beroun měl faulu boleslavského obránce Jindry k dispozici trestné střílení. Daniel Vrdlovec ale na brankáře Willa svoji střelou nevyzrál a skóre se tak neměnilo. Po druhé třetině tak Beroun držel těsně vedení 3:2.

Medvědi si mohli vedení pojistit ve 48. minutě, ale Jakub Marek před brankou soupeře trestuhodně promáchl a nedovršil tak svůj hattrick. Mladá Boleslav si následně vypracovala solidní tlak, ale obranu domácích neprolomila. Udeřilo tak na druhé straně. Aktivní Jakub Marek našel před brankou najíždějícího Zdeňka Kubicu, který střelou do horní poloviny branky překonal brankáře Willa. Pátou branku Medvědů mohl přidat o chvilku později Daniel Vrdlovec, ale jeho střelu skvěle chytil gólman Boleslavi Will. Ke konci utkání se hosté již do žádného velkého tlaku nedostali, neboť dohrávali utkání v oslabení. Medvědi se tak mohli po velmi bojovném výkonu radovat ze čtvrté výhry v řadě v sezoně a doslova zažívají snový vstup do toho ročníku.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Už minulý zápas jsme si chtěli odvést jakýkoliv bod z Ústí a získali jsme tři. Dneska jsme si říkali, že kdyby jsme udělali zase alespoň bod s Boleslaví a udělali jsme zase tři. Zápas jsme odmakali. Nebyli tam sice žádné hezké akce, Boleslav měla asi víc ze hry a z toho i větší množství šancí. Nás ale podržel gólman a proměnili jsme tři přesilovky. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, ale neříkám, že jsme byli lepší.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): My jsme věděli, že Beroun bude chtít vyhrát, neboť oni jsou teď ve velké euforii. V zápase jsme udělali chyby, z nichž jsme dostali laciné góly. Zároveň se nám nepodařilo proměnit naše vyložené šance. Jejich brankář je několikrát velmi podržel. Přestože jsme měli možná více ze hry, tak soupeř hrál velmi obětavě a šel vítězství naproti.