BK MLADÁ BOLESLAV

Houževnatý odpor Litoměřic nestačil, Boleslavští vezou další tři body

22. 1. 2014
napsal Daniel Langer, Alexandr Stys
HC Stadion Litoměřice

2:3

1:1, 1:2, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Šulc, Čermák), 32. Hašek (Míka, Chlapík) – 15. Jarůšek (Klimenta, Broš), 27. Nouza (Mikulík, Pabiška), 38. Toman (Němeček, Broš). Rozhodčí: Souček – Šperl, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1420. Střely na branku: 27:33.

HC Stadion Litoměřice

Přikryl – Šulc, Hrbas, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Málek, Kolář – Čermák, Koudelka, Suja – Novák, Hašek, Chlapík – Budínský, Bajaruns, Škop – Doležal, Rubeš.

BK Mladá Boleslav

Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Meland, Bohunický, Kurka – Nouza, Mikulík, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Marek, Vrbata, Kubica – Lenc, Starý, Musil

L i t o m ě ř i c e - Boleslavská vítězná šňůra trvá! Ačkoliv se Bruslaři proti Stadionu nadřeli, nakonec těsnou výhru před soupeřem přeci jen uhájili. Rozhodující branku utkání vstřelil pikantně obránce Milan Toman, litoměřický rodák. Celek z města automobilů tak zvládl střetnutí i bez svého lídra, kapitána Výborného nahradil v první formaci Mikulík a vedl si poměrně zdatně, když založil přihrávkou akci, na jejímž konci vstřelil druhou branku Bruslařů Tomáš Nouza.

Favorité z Mladé Boleslavi vstoupili do utkání velmi aktivně a od začátku se snažili mít převahu na ledové ploše Kalich Areny. Litoměřice se však nenechaly jen tak snadno zatlačit do obranného pásma a hrozily rychlými výpady na branku Valenta. Hosté se mohli dostat do vedení velmi brzo, střelu Broše v před brankovém prostoru však Přikryl s přehledem dokázal zlikvidovat. První branky začaly padat až v druhé polovině první třetiny a jako první se prosadili domácí z přesilové hry. První střelu Marka Hrbase sice dokázal obránce zblokovat, ale druhá dělovka litoměřické obránce prosvištěla za záda Valenta.

Radost z vedení Stadionu vydržela pouhou minutu. Klimenta nahodil kotouč před brankáře Přikryla, kde svojí hokejku přesně nastavil Richard Jarůšek, který tečoval kotouč k levé tyči litoměřické branky. Po první přestávce se Mladá Boleslav dostala do vedení v zápase. Mikulík vyslal do úniku Tomáše Nouzu a nejlepší střelec 1. ligy se svojí kličkou na Přikryla vyzrál. Domácí po druhé inkasované brance měli možnost srovnat z dvojnásobné početní výhody, ale tu nevyužili a Bruslářský klub stále držel hubené vedení.

Vyrovnat se Litoměřicím přece jen podařilo v polovině utkání a opět to byla branka z přesilové hry. Litoměřická formace tak dlouho kombinovala, až se k puku dostal kapitán domácích Jaroslav Hašek, který našel mezeru mezi tyčkou a betonem brankáře Valenta. Bruslaři poté dostali také šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovku, kterou na rozdíl od domácích dokázali využít. Milan Toman si s pukem na holi sjel na vrchol kruhu a prudkou ranou do horního růžku poslal hosty opět do jednobrankového vedení.

Do poslední třetiny Litoměřice vstoupily hodně aktivně a byly aktivnějším týmem. Na Valenta však nevyzrál Suja a po něm ani Čermák s Bajarunsem. Na druhé straně Jidrovu střelu vyrazil Přikryl pouze na volného Klimentu, který trefil jenom tyčku, z dorážky poté Jarůšek přehodil kotouč přes Přikrylova záda ale také mimo tři tyče. Vyrovnat se domácím nepodařilo a po bezbrankové třetí třetině si hosté odvezli z Kalich Areny tři body za výhru 3:2.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Mnohým se naše hra může jevit jako nepřesvědčivá, ale my jsme v podstatě spokojeni. Nemůžu říct, že bychom se tohoto zápasu vyloženě obávali, ale určitě jsme byli sami na sebe zvědaví, jak si povedeme bez Davida Výborného a dalších hráčů, které trápí zranění. Musím kluky pochválit, přistoupili k tomu disciplinovaně a jednoznačně s touhou nahradit a zaplnit ta místa. Trochu jsme točili se sestavou, v první formaci se tak objevil Mikulík, později Musil. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ačkoliv naše přesilovka dost utrpěla. Celkový obraz ale vidím za dané situace také pozitivně.

Jiří Doležal, HC Stadion Litoměřice: Myslím si, že jsme hráli vyrovnané utkání, i když chvílemi byla Mladá Boleslav lepší a potvrdila ty kvality. Dneska jsme na ty body mohly dosáhnout, ale nebýt té nešťastné druhé třetiny, kdy nám rozhodčí uznali gól po jasném icingu. Troufnu říct, že tahle branka to utkání strašně ovlivnila. Na druhou stranu kluci hráli skvěle, dali do toho všechno a chci poděkovat divákům, že to ocenily.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav