BK MLADÁ BOLESLAV

Skvěle! Bruslaři zvládli utkání v Jihlavě a prodloužili vítěznou šňůru

27. 1. 2014
napsal Vojtěch Balon
HC Dukla Jihlava

1:2

0:2, 1:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 25. Haluza (Prokš, Zeman) – 13. Jarůšek (Toman, Nouza), 18. Mikulík (Broš, Klimenta). Rozhodčí: Schmejkal, Smitka – Beneš, Svobodová. Vyloučení: 6:10, navíc Hubáček (JIH) a Broš (MBL) oba 5 minut + trest do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1709. Střely na branku: 35:23.

HC Dukla Jihlava

Rittich – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Štebih – Prokš, Zeman, Haluza – Seman, Hubáček, Důras – Kuřítko, Velecký, Malec – Vysloužil, Březina

BK Mladá Boleslav

Valent – Bohunický, Toman, Kurka, Meland, Protivný, Ovčačík, Němeček – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Vrbata, Nouza – Kubica, Lenc, Marek – Látal, Musil, Starý.

J i h l a v a – Ve šlágru 44. kola 1. ligy na ledě Jihlavy se Bruslaři museli obejít bez Davida Výborného a Lukáše Pabišky. Navzdory absenci dvou tahounů ofenzívy dokázali Dukle vstřelit dvě branky už v úvodní třetině, trefy Jarůška a Mikulíka nakonec Mladoboleslavským stačily na vítězství. Ve druhé dvacetiminutovce se domácím podařilo snížit zásluhou Haluzy, ale na více se nezmohli, a tak se Středočeši mohou radovat z dalších tří bodů do tabulky.

Úvodní minuty zápasu se podobaly prvnímu vzájemnému utkání obou soupeřů na Horáckém zimním stadionu. Dukla vlétla na svého soupeře jako uragán. Již po minutě hry mohl otevřít skóre utkání Prokš, ale sám před Valentem přestřelil. Ani další slibné příležitosti Jihlavští nevyužili, takže udeřilo na druhé straně. První vážnější šanci Musila ještě Rittich zlikvidoval, na přesilovkovou teč Richarda Jaruška po střele Tomana už však byl bezmocný - 0:1. Také Jihlava si vyzkoušela hru v početní převaze. Puk se po střele Hubáčka odrazil od mantinelu za brankou před Valenta, kde byl připravený Zeman, mířil však vedle levého horního rohu. Patnáct vteřin po vypršení trestu Protivného přidala Boleslav druhou přesnou trefu. Obrana Dukly si nepohlídala u levé tyče Ritticha zcela volného Milana Mikulíka, který se trefil nad lapačku jihlavského gólmana - 0:2. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

Na začátku druhé třetiny mohl v oslabení zvýšit vedení svého týmu Nouza, střelou z první však rozezvučel jen levou tyč domácí klece. Udeřilo tak na druhé straně. V situaci dva na jednoho čekal Valent zřejmě přihrávku Petra Haluzy na najíždějícího spoluhráče, jenže útočník Dukly vystřelil a gólman Boleslavi si srazil puk mezi betony do sítě - 1:2. Jihlava byla v polovině zápasu blízko k vyrovnání, Hubáček ale mířil vedle levé tyče Valenta a dělovka Kalába si také nenašla svůj cíl. Hrál se pohledný hokej nahoru dolu, ve kterém měli šance i hráči s černým lvem ve znaku v čele s kapitánem Brošem, jehož tečovaná rána prolétla vedle levého horního rohu. Když Dukla nevyužila ani další přesilovou hru v zápase a na konci třetiny Březina rychlou střelou nepřekonal Valenta, šla Boleslav do kabin s nejtěsnějším možným náskokem.

Ve třetí třetině pokračovala Jihlava v nevyužívání přesilových her. Během úvodních deseti minut měli domácí hned tři přesilové hry, nejvážněji však ohrozili branku Valenta pouze mezi svojí první a druhou přesilovkou závěrečné periody. V plném počtu hráčů v závaru před gólmanem nedokázal propasírovat puk za záda Valenta ani Důras ani Seman. Čím více se zápas blížil ke svému konci, tím více na ledě přibývalo emocí a šarvátek. Po dalším závaru a strkanici před brankou hostů poslali rozhodčí na trestnou lavici pouze Kuřítka, čímž byl tlak domácích přerušen. Po vypršení jeho trestu vyfasovali pětiminutové tresty za zásah do oblasti hlavy a krku jihlavský Hubáček a krátce poté mladoboleslavský Broš. Dukla se odhodlala ke hře bez gólmana. Devět vteřin před koncem byl ještě za zdržování hry vyloučen hostující Toman, ale když po následném buly dělovku Kalába od modré s námahou vyrazil Valent, bylo jasné, že Mladá Boleslav vítězství udrží. Lídr tabulky si tak na druhý pokus odváží z Horáckého zimního stadionu tři body.

Ohlasy trenérů

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): My jsme přijeli s trochu jinou taktikou, doufali jsme, že to bude aspoň trochu vidět, zatáhli jsme střední pásmo a snažili jsme se jít spíš od obrany. Normálně hrajeme spíš ofenzivně, hodně gólů dáváme, ale hodně jich také dostaneme. Paradoxně to byla naše nejlepší třetina – i co se gólů týče, pak už jsme žádné nedali, když jsme taktiku zase pozměnili. Chyběli nám nějací klíčoví hráči, přesto jsme však s výkonem spokojeni. Jihlava má velice šikovné a pohyblivé mužstvo, my jsme to brali jako takový venkovní test, ještě jeden nás čeká v Olomouci.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Určitě nejsme nespokojeni s výkonem. Samozřejmě jsme nějaký bod chtěli, chtěli jsme to ukázat i jako podporu Béďovi v tom, čím teďka prochází – hráči i my jsme ho chtěli nějakým způsobem podpořit. První třetinu jsme sice prohráli, ale odehráli jsme ji velice dobře. Dostali jsme dva takové góly po našich chybách – první při přesilovce tečovaný puk, kdy jsme si nepohlídali dorážku a při druhém jsme si rozebírali hráče za bránou. To byly takové chyby, které soupeř využil. I přesto jsme se dostali zpátky do hry, na konci jsme ještě mohli v power-play bod urvat. Bohužel to tak nedopadlo, ale musím zopakovat, že nejsme zklamaní z výkonu. Že jsme nezískali body je věc druhá.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav