Junioři si smlsli na Vsetínu, vyhráli jasně 8:2

napsal David Bohata

8:2

2:1, 2:0, 4:1

VHK Vsetín

Branky a nahrávky: 15. Bernard, 20. Volf (Marek), 26. Podsedníček, 28. Kurka (Marek), 43. Sonek (Suchan), 45. Bernard (Marek, Kurka), 52. Smrčka (Nedbal), 57. Sonek (Smrček, Bernard) – 13. Abdul (Hruška, Tobola), 59. Abdul (Tobola, Hryciow). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 11:9, navíc Kurka (MBL) 10 min. OT. Využití: 3:2 V oslabení: 1:0 Diváci: 100.

Pechek – Bernard, Adamík, Plíšek, Kurka, Hřebíček, Souček, Bartoš, Nedbal – Borovec, Chvátal, Marek, Podsedníček, Kuchta, Suchan, Němec, Volf, Ďurač, Školoud, Smrčka, Sonek

VHK Vsetín

Veselý (26. Vlach) – Žabčík, Pokorný, Klečka, Kuchařík, Hryciow, Forch, Kouwtský, Klíma, Hruška, Jirušek, Baroš, Neuwirth, Tobola, Vašíček, Abdul, Račický, Zvonek, Hajda

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka zvládla i druhý zápas letošní sezóny. Doma jasně přehrála Vsetín, i když jako první inkasovala branku. Zápas nenabídl hokej “nahoru dolů“, vynikala v něm především bojovnost a obrana. Právě ta byla spolu s produktivním útokem základem boleslavského úspěchu.

Nebylo se čemu divit, když neurovnaná hra v první třetině dlouho nepřinesla branku. V deváté minutě sice Boleslav zahrozila přečíslením, ale Školoud puk nedokázal vhodně zpracovat a tak gólman Veselý neměl práci. V prvním dějství celkem čtyřikrát vyloučení domácí inkasovali právě v oslabení. Jindřich Abdul střílel (nebo spíš nahazoval) od modré a protože Pechek přes vlastní hráče nic neviděl, bylo to 0:1.

Dvě minuty nato, při vyloučení téhož hráče, padla další branka. Ale na druhé straně. V oslabení se sám prosadil David Bernard. Nepozornosti Vsetína domácí málem znovu využili. A znovu to bylo v oslabení. Po odbráněné hře 3 proti 5 naskočil na led Sonek a po úniku a přihrávce Marka trefil tyč. Boleslav těsně před první sirénou otočila skóre. Přesně nad lapačku brankáře pálil Lukáš Volf.

Na 3:1 zvyšoval v přesilovce Patrik Podsedníček. Svůj samostatný únik zakončil výborně provedeným blafákem. Vyhnal tak Veselého na střídačku, jeho místo zaujal Vlach. Další branku přidal po dorážce střely svého kolegy Jiří Kurka. Vsetín měl i ve druhé třetině k dispozici vice přesilovek než protivník, ale nedokázal se v nich vůbec prosadit. Bylo to velkou měrou způsobeno výbornou obranou Boleslavi, kterou během druhé pauzy kvitoval i sám trenér Potěšil.

Šanci na navýšení skóre měl Němec. Pláchl Žabčíkovi, forhendovou kličkou si položil brankáře, ale protože měl přeci jen obránce Vsetína doslova nalepeného na zádech, nedokázal puk dostat do sítě. Rovněž Pechek měl práci, to když musel reflexivně zasahovat proti ztečované střele od modré čáry.

V poslední třetině skóre narostlo jako v tuto dobu rostou houby. Vlach neudržel střelu Suchana a Jan Sonek dorazil puk, již tak pomalu šourající se za brankovou čáru, do sítě. Krátce nato přesilovkovou kombinaci zakončoval David Bernard - to bylo už 6:1. Mladoboleslavští úřadovali dál. Touš se odrazil na zadní tyč k osamocenému Marku Smrčkovi, který přízemní střelou našel mezeru mezi tyčí a brankářovým betonem.

Když Jan Sonek v přesilovce zvyšoval na 8:1, zdálo se, že se zápas za tohoto stavu dohraje. Jenže potom šli domácí do tří a toho využil Jindřich Abdul, jenž dostal přihrávku do strany, kde sice puk ještě zpracovával, ale i tak zakončil dřív, než se Pechek stačil zcela přesunout k tyči. Víc se toho už nestalo. O zcela zaslouženém vítězství Mladé Boleslavi nebylo od druhé třetiny pochyb. Valaši se doma chvály trenérů, ani svého krále Bolka Polívky, rozhodně nedočkají.