Junioři ve Vítkovicích prohrávali 0:4, ztrátu se snažili smazat, ale neuspěli

napsal Lukáš Chuchválek
HC VÍTKOVICE RIDERA

4:2

4:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Škutchan (Illéš, Charvát), 10. Němec (Klok, Demel), 11. Tomi (Slováček), 17. Churý (Němec, Holý) – 36. Kotala (Podsedníček), 56. Školoud (Sonnek). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 53:24.

Svoboda – Ballner, Blahuta, Česlík, Churý, Gelnar, Holý, Illeš, Němec, Ollender, Škutchan, Slováček, Sysala, Tomi, Bail, Cabák, Černín, Charvát, Demel, Hawlík, Jonáš, Klok, Pop, Štencel

Pechek (21. Tomšů) – Adamík, Bartoš, Bernad, Hřebíček, Kulhánek, Kurka, Lobo, Nedbal, Plíšek, Souček, Borovec, Chvátal, Ďurač, Frolík, Kotala, Kuchta, Marek, Němec, Patoprstý, Podsedníček, Smrčka, Sonnek, Scuhan, Školoud, Verner, Volf

O s t r a v a - V pátek 13. září nastoupili junioři na vítkovický led, aby zde potvrdili obstojný vstup do sezóny, navíc měli soupeři co vracet z minulé sezóny. Vstup se ale vůbec nepovedl, neboť to po první třetině bylo již 4:0 pro Vítkovice. Boleslav ve zbývajícím čase stahovala náskok Vítkovic a už dále neinkasovala, třebaže soupeř Bruslaře výrazně přestřílel. Na výhru to nemohlo stačit.

Zápas začal v pěkném tempu a hráči obou celků si vypracovávali mnoho šancí. V 8. minutě se prosadil vítkovický Adam Škutchan, čímž otevřel skóre. Boleslav se snažila na inkasovaný gól reagovat rychle, ale nedařilo se. Navíc o dvě minuty později v rozmezí 50 sekund dvakrát znovu inkasovala díky ranám Erika Němce pod břevno a Vojtěcha Tomiho, jehož gól byl důsledkem neustálého tlaku na branku hostů. V 17. minutě se počtvrté prosadil potom, co své šance promarnili Bruslaři, Radek Churý, jenž zprotiútoku pálil prakticky do prázdné brány.

Ve druhé třetině se Boleslav pokoušela se stavem něco udělat, avšak jejich snaha vyšla v niveč kvůli nepříliš dobré střelecké potenci a množství zbytečných vyloučení, kvůli nimž se musela dále bránit. Pechka vystřídal v brance Ondřej Tomšů, jenž do konce zápasu nepustil žádnou branku. Ve 36. minutě se Boleslav nakonec přece jen prosadila, když se dostal do brejku Jakub Kotala, který forhendovou kličkou vykoupal brankáře Svobodu a obral ho o nulu. O minutu později dosáhla Boleslav ještě jedné branky, která však pro postavení útočícího hráče v brankovišti nemohla být uznána.

V posledním dějství se Bruslaři snažili zápas zdramatizovat, ovšem brankář Svoboda byl vždy na svém místě. Samotné Vítkovice nastřelily šest minut po odchodu z kabin tyčku. Dále Boleslav nezužitkovala brejk dvou na jednoho a začala houstnout atmosféra, jež vyústila v potyčku čtyř hráčů. Ta pomohla více Mladé Boleslavi, jež v 56. minutě vstřelila druhou branku zásluhou Petra Školouda, jenž zavěsil pod břevno. Domácí se v dalších minutách už soustředili na bránění, zatímco Bruslaři zkoušeli štěstí ve hře bez brankáře. Žádná branka však už nepadla.