Junioři neudrželi v Chomutově vedení a prohráli 2:3

napsal Lukáš Chuchválek
Piráti Chomutov

3:2

0:1, 3:1 0:0

Branky a nahrávky: 26. Paleček (Šťovíček), 28. Bednář (Paleček), 36. Dobrovolný (Szathmáry, Fronk) – 11. Sonnek (Chvátal), 22. Kuchta (Kotala). Rozhodčí: Hodek – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: .

Lukeš – Meliško, Ringler, Drobný, Michálek, Szathmáry, Černý, Dobrovolný, Tejnor – Fronk, Šťovíček, Lehnert, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Peštuka, Kaše D.

Ašenbrenner – Bartoš, Souček, Lobo, Plíšek, Bernad, Hřebíček, Nedbal – Marek, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Suchan, Frolík, Ďurač, Kotala, Sonnek, Kuchta

C h o m u t o v - Po pauze, v níž vynechali 6. kolo, se boleslavští junioři vydali na chomutovský led, kde se pokusili bodově se dotáhnout na momentálně druhé Piráty. K tomuto cíli měli dobře našlápnuto, protože si vypracovali dvoubrankové vedení. Jenže domácí celek ve 26. minutě zabral a dvěma slepenými góly srovnal. Ve třetí třetině pak soupeř Bruslařů proměnil přesilovku a zbytek zápasu si pohlídal.

První třetina utkání přinesla líbivý hokej. Aktivní byli především domácí Piráti, kteří nejednou ohrozili bránu Ašenbrennera. Velkou šanci měl na začátku čtvrté minuty domácí Bednář, ale s jeho samostatným únikem si hostující brankář poradil. O minutu později měl další šanci Veselý, ale i jeho Ašenbrenner zneškodnil. Na řadu tak přišli hosté. Z nečekaného brejku sice neuspěli, ale z následné dorážky se prosadil Jan Sonnek, kterému však ke gólu značně pomohl domácí obránce. Domácí měli nadále častěji kotouč na hokejkách, ale v první třetině se již nic nestalo.

Mladoboleslavští se ve druhé třetině rychle prosadili. Petr Kuchta dokázal bekhendem prostřelit Lukeše v domácí bráně. To bylo však z jejich strany vše. O několik okmažiků později Piráti dokázali snížit. Ašenbrenner byl pod palbou a střelu Tomáše Palečka již nedokázal chytit. O dvě minuty později již bylo vyrovnáno. Miroslav Bednář překvapil hostujícího brankáře přízemní střelou ihned po buly a gólman na ni nedokázal zareagovat. Piráti se obratu dočkali ještě v prostřední části. David Dobrovolný se v přesilovce dostal ke kotouči a přesně mířenou střelou překonal Ašenbrennera.

Třetí třetinu domácí hráči již zcela ovládli a kontrolovali hru. Hosté se prakticky nedostali do nebezpečnější šance. Oba týmy sice měly k dispozici jednu přesilovou hru, ta jim ale ke skórování nepomohla. Hostům nepomohla k vyrovnání ani krátká závěrečná powerplay, a tak Piráti berou zaslouženě tři body.