Junioři prohráli se Spartou, nevstřelili ani jeden gól

napsal Robin Mana, Lukáš Chuchválek
HC Sparta Praha

3:0

1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Brém (Hemr, Vacek), 23. Černoch (Hampl, Chlapík), 42. Slavíček. Rozhodčí: Lacina - Štětina, Dančišin. Vyloučení: 5:4, navíc Bernad (MBL) 10 min OT, Podsedníček (MBL) a Mikliš (SPA) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 32:28.

Neužil – Mikliš, Kliment, Vokurka, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Hampl, Krudenc

Pechek – Bartoš, Souček, Plíšek, Bernad, Hřebíček – Volf, Ďurač, Marek, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Verner, Frolík, Školoud, Smrčka, Sonnek, Kuchta

P r a h a - Junioři, kteří měli v posledních kolech pauzu vynucenou velkou marodkou, naskočili zpět do zápasového kolotoče v 11. kole NOEN extraligy juniorů. To odehráli na ledě pražské Sparty, s níž rychle prohrávali. Nakonec prohráli 0:3, přestože měli zejména v první třetině ke vstřelení branky blízko.

Úvod utkání, jehož začátek se o několik minut opozdil, patřil podobně jako zbytek zápasu Spartě. Už ve třetí minutě zapomněla obrana Boleslavi za svými zády na najetého Tomáše Bréma, ten se v zakončení neukvapil, počkal si na reakci gólmana a pak umístil kotouč přesně mezi jeho betony. Sparta se i nadále tlačila do útoku, v zadních řadách ale měla okénka a o své vedení mohla několikrát přijít. Největší šanci první třetiny měl v podání hostů Bernad, jeho střelu však Neužil maskou vyrazil. O chvíli později inkasoval boleslavský obránce za nesportovní chování osobní desetiminutový trest a předznamenal tak věci příští.

Druhou část otevřeli sparťané další brankou. Boleslavská obrana si počínala hodně laxně, Jiří Černoch zůstal sám před Pechkem a přesnou přihrávku z rohu kluziště poslal z první pod horní tyčku. Dvě minuty nato mohl snížit Podsedníček, ale po pěkné kombinaci v přesilovce sám před odkrytou klecí promáchl. Podobně zajímavých hokejových momentů však bylo na ledě stále méně a začalo se přiostřovat. Vše vyvrcholilo jen několik vteřin před koncem třetiny, kdy se do sebe pustili hostující Podsedníček se sparťanem Miklišem. Z bitky vyšel vítězně domácí hráč, utkání však z rozhodnutí sudího skončilo pro oba rivaly.

V poslední části skórovali sparťané ještě rychleji než v prvních dvou. Přesilovou hru využil překvapivou střelou k tyči Tobiáš Slavíček. Od té doby už se utkání jen dohrávalo a šlo již jen o to, podaří-li se domácímu gólmanovi Neužilovi udržet čisté konto. To se mu nakonec i přes obrovské šance hostů v závěrečné desetiminutovce podařilo a výraznou měrou se tak podílel na tříbodovém sparťanském večeru.