BK MLADÁ BOLESLAV

V bitvě s prvním Chomutovem slavili junioři výhru 3:0

13. 12. 2013
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

3:0

1:0, 0:0, 2:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Podsedníček (Kurka), 53. Volf (Ďurač, Byakov), 59. Marek (Byakov, Kulhánek). Rozhodčí: Würtherle – Prokop, Charvát. Vyloučení: 7:5, navíc Peštuka (CHM) 10 minut. Bez využití. Diváci: 72. Střely na branku: 23:23.

BK Mladá Boleslav

Tomšů – Souček, Plíšek, Hes, Kulhánek, Bernad, Kurka, Šťáva, Nedbal – Byakov, Ďurač, Marek, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Volf, Smrčka, Sonnek, Kuchta

Piráti Chomutov

Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Michálek, Szathmáry, Černý, Tejnor – Šťovíček, Jindra, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Peštuka, Huňady, Kaše

M l. B o l. - V předposledním zápase NOEN extraligy juniorů v roce 2013 se Bruslaři utkali s aktuálním lídrem tabulky, Piráty Chomutov. Hosty dokázal brzy překvapit Podsedníček, přestože se Piráti snažili diktovat tempo hry. Ve druhé třetině Boleslav promarnila několik slibných příležitostí, ovšem díky zodpovědné obraně dokázala neinkasovat. V závěru pak Bruslaři ve dvou pohledných akcích vítězství potvrdili.

Začátek zápasu ovlivnila vyloučení a také bolavá hra, kterou pocítili hned dva hráči Chomutova. I když hosté herně začali zápas lépe, hra v poměru čtyři na čtyři jim vůbec nevyšla a krátce po vhazování inkasovali. To totiž Patrik Podsedníček zachytil výbornou přihrávku od spoluhráče a zaznamenal první branku utkání. Na dlouhou dobu byla jediná, ačkoliv se hosté tlačili vpřed, ovšem narazili na výbornou boleslavskou defenzívu a brankáře Tomšů, který do zápasu nastoupil ve výborné formě. Piráti si do první pauzy zahráli ještě dvě přesilové hry, ovšem nedařilo se jim střelecky.

Chomutov začal druhou třetinu přesilovkou ještě z předchozí části, ale nedokázal dostat Boleslav pod tlak. To až po vyrovnání počtu na ledě, kdy puk několik minut létal gólmanovi Tomšů zprava i zleva, ovšem dařilo se mu udržet hubené vedení. Největší šanci Piráti promarnili ve 25. minutě, když Michálek směroval odražený puk do prázdné branky, ale Ondřeje Tomšů výborně na kraji brankoviště zastoupil David Bernad, jenž poklekem zabránil jistému vyrovnávacímu gólu.

Tlak hostů polevil až kolem 30. minuty, když začali hrát trochu riskantně a pustili Bruslaře několikrát do brejků. Jako první se do takového nájezdu dostal Marek, jemuž z obranného pásma až na útočnou modrou poslali spoluhráči pas za obranu soupeře, jenže přestřelil. V další hře čtyři na čtyři neuspěl Frolík, jenž měl z úhlu na čepeli gólovou střelu, ovšem také netrefil. Jako třetí neuspěl tváří v tvář gólmanovi Maštalířskému Jiří Kurka, jemuž se v rozhodující moment nepovedla klička. Po těchto momentech se hra vyrovnala.

V posledním dějství se hrálo více nervózně, neboť hosty trápila produktivita a domácí zase bránili hubený náskok. Proto také bylo k vidění mnohem méně šancí a střel na bránu. Rozuzlení přinesla 53. minuta, když se trefil Lukáš Volf a vnesl na hokejky Bruslařů klid. Chomutov poté začal hrát více na riziko a hnal své síly dopředu. Minutu a půl před koncem se po výborné přihrávce Byakova prosadil parádou do růžku Ladislav Marek, jenž tak uzavřel skóre. Brankář Tomšů ale v závěru ještě musel čelit závaru před jeho brankou, ale výbornou prací s betony udržel čisté konto.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek, BK Mladá Boleslav: Musím hráče pochválit za výbornou a zodpovědnou hru. Měli jsme sice problémy v první třetině kvůli vyloučeným, ovšem naši hráči podali zodpovědný výkon počínaje útočníky, obránci a brankářem konče. Věřím, že nás tato výhra postaví na nohy.