BK MLADÁ BOLESLAV

SAREZA OSTRAVA – BK MB 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

25. 11. 2006
napsal Pavel Petr
HC RT Torax Poruba

2:3

0:0, 1:1, 1:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 35. Bokroš (Mocek D.), 57. Boháč (Šebesta) - 37. Zdráhal (Výborný, Nouza), 53. Paroulek (Koláček), 53. Piecha (Eiselt, Kolda). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250.

HC RT Torax Poruba

Štěpánek - Mocek D., Rimmel, Brincko, Tesařík, Holík, Mocek J., Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Najdek, Baranyk - Klimek, Holuša, Janečka - Glas, Pavlačka, Badžo.

BK Mladá Boleslav

Altrichter - Sláma, Kolda, Štrach, Jindra, Bauer, Výborný – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Koláček, Kadlec – M. Krupka, Piecha, Rozsíval – Eiselt, Sýkora, L. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Po vítězství nad jihlavskou Duklou odjížděli mladoboleslavští hokejisté také do Ostravy s přáním stoprocentně bodovat. To se nakonec podařilo, byť domácí z toho pochopitelně příliš velkou radost neměli. Především proto, že utkání se odehrálo v rámci oslab 60. výročí založení hokeje v městské části Poruba. Na to ale hosté nemohli brát zřetel. O gólové trefy vítězného celku se postarali Zdráhal, Paroulek a Piecha. Informace o utkání nám poskytl ostravský spolupracovník Jan Škarpa. A co se odehrálo na ledě Sarezy?

Mladá Boleslav se pustila do oslavence zhurta, již ve 30. sekundě zkoušel pozornost domácího brankáře Martin Paroulek. Na druhé straně kontroval tečí Baranykovy střely Najdek. Akce se zprvu přelévaly ze strany na stranu a tak byl se zásahem na řadě domácí Štěpánek, který se postavil střele Richarda Bauera. Ve 3. minutě roztleskal domácí publikum Štěpánek dalším zákrokem, tentokrát zasahoval proti střele Lukáše Krupky. O chvíli později se před Altrichterem v bráně hostí usadila první ostravská pětice. Boháč, Šebesta ani Bokroš skóre zápasu neotevřeli. V deváté minutě zahrozili hosté nebezpečnou tečí Pavla Zdráhala, ten však neuspěl stejně jako Holuša v přesilové hře Ostravy. V oslabení tvrdě střílel také boleslavský Bauer, jeho střelu však Štěpánek chytil ramenem. Ve 13. minutě vybojoval puk pro Pavlačku Badžo, ostravský útočník však bránu přestřelil. O tři minuty později se vyznamenal Štěpánek, který zlikvidoval střelecký pokus Koláčka vymrštěním betonu. Další skvělý zákrok si připsal ostravský gólman po chvíli, kdy v přesilovce střílel do prázdné brány po příhře Piechy Tomáš Nouza, a tak se odcházelo po první části do kabin za stavu 0:0.

Do prostřední části nastoupili domácí s výhodou jednoho hráče v poli, a tak zatápěli Altrichterovi. Neprosadili se ale ani tečí Boháč, po něm střelou David Mocek ani nadvakrát Baranyk. Na druhé straně zahrozili střílející Eiselt a dorážející Lukáš Krupka. Hrálo se "nahoru dolů", a tak si další zákroky připsal Altrichter při střele Ovšáka a dorážce Glase. Sareza ale nadále pokračovala v pokusech otevřít skóre. To se jí podařilo ve 35. minutě. Při vyloučení Tomáš Sýkory se k puku dostal Lukáš Bokroš, který střelou mezi betony otevřel skóre zápasu. Ovšem radost domácím vydržela pouhé dvě minuty. Ve 37. minutě se přes Výborného a Nouzu dostal puk k volnému Pavlovi Zdráhalovi, a ten střelou do prázdné branky vyrovnal na 1:1.

První polovina závěrečné části příliš vzruchu nepřinesla, týmy se sice snažily dostat se do vedení, akce však končily u pozorných gólmanů. Chvíli před polovinou třetí části vybojoval puk Baranyk, přihrál Holušovi, který jej však pořádně nezpracoval a tak touš doputoval až ke Gelačákovi, jenž byl proti Altrichterovi neúspěšný. V 51. minutě se nejprve snažil nachytat boleslavského gólmana na švestkách Boháč, aby poté Altrichter vynikl při zásahu proti najíždějícímu Holušovi, kterého ideálně vyslal do brejku Ovšák. V čase 52:20 se ostravským fanouškům připomněl Kamil Koláček, který našel před bránou volného Martina Paroulka, který již neměl problém poslat Boleslav do vedení. Přesně za 25 sekund se opět měnilo skóre. Martin Piecha poslal hosty do vedení o dvě branky, když dokázal v poslední možnou chvíli sklepnout puk za Štěpánka. Sareza si po dvou rychlých gólech vyžádala oddechový čas, což se jí nakonec částečně vyplatilo. V přesilové hře 5 na 3 snížil ranou pod víko Daniel Boháč. V závěrečné minutě Ostrava odvolala brankáře, ale ke změně skóre to již nevedlo. Hosté tak uhájili velmi cenné vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Fabián, (trenér HC Sareza Ostrava): „Opět jsme byli minimálně půl zápasu lepším týmem. Posledních šest minut druhé třetiny měla navrch Boleslav. Třetí třetinu jsme se stabilizovali, nepouštěli jsme hosty do šancí. V hlavách hráčů už asi probíhaly myšlenky na to, že uhrajeme remízu. Třetí třetina tomu odpovídala. Pak jsme dostali dva góly po individuálních hrubkách v obraně, kdy jsme nepokryli hráče před bránou, i když obránce u střelců stál, a to nás stálo tři body. V závěru jsme snížili, hráli jsme vabank, ale vyrovnat se nám nepodařilo."

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Sareza má mladé hráče, kteří jsou dobří bruslaři. Naši zkušení hráči si raději podrží puk. Máme problém s rychlým předáváním kotoučů, mladí kluci nás dobře křižovali a dobruslovali. Chvilinku to trvá, než se s tím zkušení hráči srovnají. Ztratili jsme dynamičnost a rychlost. Musíme hrát aktivněji dopředu a přidat na důrazu. Stále na tom pracujeme. Jsme rádi, že vezeme tři body."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav