Starší dorost úspěšně odbránil zápas s Budějovicemi

napsal Lukáš Chuchválek

2:1

1:0, 1:1, 0:0

HC Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 2. Skořepa (Tůma), 32. Pätoprstý (Němec) - 28. Šafář (Klinecký). Rozhodčí: Hladík. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.

Růžička – Mašek, Macura, Žalud, Mattis, Tůma, Sedlák, Tichý, Dupljaku, Sedmík, Němec, Průšek, Skořepa, Vaníček, Durdil, Prokop, Planý, Pätoprstý, Vajsejtl, Veselý, Semrád

Kváča – Matoušek, Farka, Klinecký, Kachyňa, Benda, Stehlík, Šafář, Brož, Panáček, Samohejl, Vráblík, Šulek, Doktor, Fencl, Kubeš, Šergl

M l. B o l. - Dorostenci si den po nepovedeném zápase v Hradci spravili chuť v domácím utkání s Českými Budějovicemi na malé hale. Brzy se dostali do vedení, o které přišli v dvojnásobném oslabení, aby ho vzápětí ve stejném gardu nabyli. Ve třetí třetině pak Bruslaři srdnatě bránili hubený náskok 2:1 a vyznamenal se zejména brankář Růžička.

Domácí začali zápas aktivně. První šance se sice ještě neujala, ale v čase 1:50 již ze sítě budějovický brankář Kváča lovil puk poprvé, když ho prostřelil Dominik Skořepa. Hosté reagovali vyšší aktivitou, kterou umocnili v přesilových hrách. Brankář Růžička se například vytáhl při Kachyňově dalekonosné ráně od modré, kdy mu puk poskakoval směrem k levé tyči, odkud ho vyškrábl na poslední chvíli.

Kolem 17. minuty si hráči Motoru vypracovali vskutku drtivý tlak, jenže téměř nevystřelili. Boleslav celou několikaminutovku, kdy byla uzamčená ve svém obranném pásmu, solidně odbránila. Sama pak mohla před odchodem do kabin navýšit, když Skořepa centroval před Kváču, který se vysunul vpřed a lapačkou chytil přihrávku, která mohla vést k příležitosti dát gól do prázdné brány.

Druhou třetinu načali hosté přesilovkou, ovšem kromě jedné vyblokované rány nic nevymysleli. To se změnilo o pár minut později, když šla Boleslav v rychlém sledu dvakrát do tří za zbytečné zákroky. Poprvé se ještě ubránila, kdy šly na Růžičku po výstřelu ještě tři dorážky během několika sekund. Ve 28. minutě se však přesně trefil Jakub Šafář poté, co mu nahrál výborně Klinecký.

Hosty vyrovnávací branka nenakopla, ba právě naopak. Nechali se zbytečně vyloučit vzápětí za příliš mnoho hráčů na ledě a pustili soupeře také do hry pěti proti třem. Dlouho to vypadalo na marné obléhání, avšak ve 32. minutě napřáhl na modré Denis Pätoprstý, jehož střela k tyči propadla brankáři až do sítě. V následujících momentech se pak bojovalo o puk a Mladá Boleslav bránila znovunabyté těsné vedení. Samozřejmostí byly další tresty na obou stranách.

Třetí dějství přineslo poněkud agresivnější hru směrem dopředu a hráči Mladé Boleslavi se často museli bránit neustálému nátlaku hostů, prahnoucích po vyrovnání. Občas se domácí přesto uvolnili a šanci dát uklidňující gól promarnil Sedmík. Hosté také nezaháleli a i ve vlastním oslabení dokázali trápit Bruslaře, k šancím se však nepropracovali.

Sedm minut před koncem málem využil minelu na modré čáře Natan Vráblík s ještě jedním spoluhráčem, jenž kličkoval až před Růžičku, který vytáhl vynikající zákrok nejen vůči němu, ale i vůči Vráblíkově dorážce. Tlak hostů trval i nadále a zápas se nesl už v duchu, zda Budějovice vyrovnají, nebo ne. Trestuhodně například nevyužili přečíslení dvou na jednoho při další chybě obrany domácích. Na konci hráči Motoru zkusili na minutu hru v šesti bez brankáře, ani ta jim vyrovnání nepřinesla a všechny tři body zůstaly v Boleslavi.

Jan Křivohlávek (Mladá Boleslav): Jsme rádi za tři body, které jsou pro nás důležité. Bylo to odbojované utkání s mnoha přesilovkami i oslabeními. Kluky chválím za nasazení a obětavost při oslabení, ale nepředváděli jsme ani zdaleka hru podle našich představ. Taková utkání nás v sezóně zřejmě čekají i dál, budeme však věřit, že se od tohoto zápasu nějakým způsobem odrazíme.

Jan Trummer (České Budějovice) Z obou stran to bylo vyrovnané utkání s dobrým nasazením. Z naší strany byla velmi nízká produktivita, i když jsme si vytvořili více šancí než Mladá Boleslav. Nejhorší byly naše přesilové hry a hráli jsme dvakrát pět na tři. Takové standardní situace dnes rozhodují utkání a když je nevyužijeme, nemůžeme vyhrávat zápasy.