Dorost prohrál v Jihlavě a dovolil jí přiblížit se k němu na pouhé dva body

napsal Tomáš Lysý, Josef Zdobinský
HC Dukla Jihlava

3:0

0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 33. Vala (Půža), 54. Vala (Nováček), 60. Balaštík (Nováček, Ondráček). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:2, navíc Bambula (JIH) - Pätoprstý (MBL) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 87. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 3:0.

Brož – Port, Půža, Kochánek, Pospíchal, Klofáč, Mandát – Bambula, Vala, Hubert – Hoskovec, Dvořák, Peschout – Balaštík, Ondráček, Nováček.

Růžička – Žalud, Černý, Marček, Mašek, Tůma, Mattis, Semrád – Němec, Sedmík, Pätoprstý – Vaníček, Skořepa, Průšek – Veselý, Prokop, Planý – Durdil, Švejda, Vajsejtl.

Po porážce a ostudném výkonu v Liberci jeli starší dorostenci Bruslařů do Jihlavy, aby si spravili náladu proti soupeři, se kterým letos ještě neztratili ani bod. To se však nestalo a Jihlava naopak hosty tentokrát obrala o všechny tři body a přiblížila se Bruslařům na rozdíl pouhých dvou bodů.

V úvodních minutách zápasu si oba týmy žádnou velkou šanci nevytvořily. První přesilovou hru si vyzkoušela Mladá Boleslav, ale pozorná obrana Dukly ji nedovolila výrazněji ohrozit gólmana Brože. K vidění byla spíše boj s řadou nepřesností než hezké kombinační akce. Obraz hry se nezměnil ani při přesilové hře domácích, jihlavští hokejisté - stejně jako hosté - gólmana soupeře pořádně neprověřili. Šanci na změnu stavu měli Boleslavští tři minuty před koncem úvodní třetiny, ale v závaru před gólmanem Dukly se k puku nedostal Prokop ani jeho spoluhráč Veselý. První třetina tak skončila bez branek.

Druhou část začala Dukla aktivněji a zpočátku vyslala na Růžičku pár střel, gólman hostů si s nimi ale poradil, a poté začala vystrkovat růžky Mladá Boleslav. Střelu Němce ale Brož lapil a dělovka Marčeka od modré prolétla těsně vedle pravé tyče domácí svatyně. Byl k vidění mnohem lepší hokej než v první dvacetiminutovce. Kolem poloviny utkání se do velkého tlaku dostala Jihlava. Během jedné akce vystřelili na branku hostů Nováček, Ondráček a Pospíchal, ale stav se neměnil. Po chybě v rozehrávce hostů se k puku dostal Balaštík. Jel sám na Růžičku, ale kličkou ho nepřekonal a na dorážku již měl málo času. Ve třiatřicáté minutě už se ale Dukla ujala vedení. Půža po další špatné rozehrávce Boleslavi prostrčil puk na Lukáše Valu, který otevřel skóre - 1:0. Pro hosty mohlo být hůře, protože byl to znovu Vala, který byl sám před Růžičkou, ale nepřekonal ho střelou ani následnou dorážkou, kdy mu puk před opuštěnou klecí sjel z hole.

Povzbuzeni nejen jednogólovým vedením, ale také touhou poprvé v sezoně porazit Mladou Boleslav, nastoupili jihlavští starší dorostenci do závěrečné části. Dukla se zaměřila na pozorné bránění a nepouštěla hosty před svého gólmana. Jednu z mála možností měli hosté v padesáté druhé minutě, kdy po vyloučení Bambuly na 2+10 minut hráli přesilovku. Ta se jim ale nepovedla a Jihlava sedmnáct vteřin před koncem oslabení odskočila opět zásluhou Lukáše Valy na dva góly - 2:0. Šestadvacet vteřin před koncem přidal třetí gól kapitán domácích Vojtěch Balaštík. I zásluhou vychytaného čistého konta gólmana Jana Brože tak červenožlutí porazili Mladou Boleslav 3:0 a v tabulce se jí přiblížili na rozdíl dvou bodů.