napsal Vojtěch Balon

0:3

0:1, 0:1, 0:1

Královští lvi Hradec Králové

Branky a nahrávky: 2. Malinský (Chalupa), 34. Miškář (Hofman, Čech), 60. Havránek. Rozhodčí: Bejček – Zmeškal, Marek. Vyloučení: 2:3 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41.

Růžička – Semrád, Marček, Tůma, Žalud, Mattis – Macura, Průšek, Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Vaníček, Planý, Skořepa, Švejda, Němec, Veselý, Sedmík, Durdil.

Veselý – Havránek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Exner, Šeda, Zahradník, Hofman, Malík, Hronek, Gančarčík, Chalupa, Voříšek, Malinský, Miškář.

M l. B o l. - Starší dorostenci na svém ledě přivítali Hradec Králové. Hosté den před zápasem hráli v Liberci, jenž jim uštědřil debakl 11:1. V Mladé Boleslavi tento výsledek Královští lvi odčinili a zvítězili 3:0 především díky rychlému gólu ve druhé minutě.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří se ujali jednogólového vedení už ve druhé minutě. Z rychlého protiútoku se Hradečtí radovali už v čase 1:30 díky spolupráci nahrávajícího Davida Skořepy a zakončujícího Marka Malinského. Rychlá úvodní branka jako by svěřence trenéra Křivohlávka srazila do kolen, protože hráči Hradce dál diktovali tempo hry. Za zmínku stojí nebezpečné pokusy Faltýnka, Šedy a Luštince, se kterými si poradil Růžička. Domácí začali vystrkovat růžky až v sedmé minutě, kdy se na Veselého řítil zcela osamocený Denis Pätoprstý, jenž ale nedokázal přesně zakončit. Další příležitosti si domácí začali vytvářet v druhé polovině první dvacetiminutovky. Šance na srovnání stavu měli na hokejce Veselý, Skořepa a několik jich spálil aktivní Pätoprstý. Mladoboleslavský tlak vyústil k zbytečnému vyloučení Královských lvů, přesilovka ale zůstala nevyužita, a tak na tabuli svítil po první třetině stav 0:1.

V úvodu druhé periody si domácí vykoledovali další dvě přesilovky, ve kterých ale chyběla střelba. Když už se Bruslaři odhodlali ke střele, zlikvidoval ji bezchybný Veselý. Třetí a poslední mladoboleslavská přesilovka neměla dlouhého trvání – Michal Mattis byl vyloučen za podražení. Hradec zvýšil své vedení o několik minut později. Gól podobný tomu prvnímu vstřelil Patrik Miškář, jenž zužitkoval přesnou Hofmanovu přihrávku. Po této brance se hosté vydávali do dalších střeleckých příležitostí, Růžička si ale se všemi poradil a po dvou třetinách platil stav 0:2.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, mírně navrch měli ale domácí. Největší šance na zkorigování stavu měli Semrád s Tůmou, který orazítkoval tyčku Veselého branky. V posledních minutách se mladoboleslavští hokejisté už do šancí dostávali jen sporadicky a při hře bez brankáře využil Štěpán Havránek chyby laxního Semráda a dovezl kotouč až do branky – 0:3. V posledních sekundách se zápas dohrával jen z povinnosti, a tak se mohl Hradec Králové radovat ze zaslouženého vítězství.

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že dnešní utkání bude velice těžké, protože Hradec ve včerejším utkání prohrál vysoko v Liberci. Předpokládal jsem, že sem přijel tento výsledek odčinit a vyhrát. My jsme mu tím bohužel pomohli hned v druhé minutě, kdy jsme dostali soupeře do vedení a to poznamenalo celý průběh utkání. Hradec hrál svoji hru, hrál agresivně a tvrdě a za vítězstvím šel po celou dobu zápasu. Soupeři gratuluji k výhře, dnes byl lepší.